Vragen over scheidsrechter irriteren trainer Zidane
SAN SEBASTIÁN (ANP) - Trainer Zinedine Zidane van Real Madrid kreeg na de overwinning van zijn ploeg bij Real Sociedad (1-2) vooral vragen over de arbitrage en dat irriteerde de Fransman behoorlijk. "Ik vind het heel vervelend dat iedereen alleen maar praat over de scheidsrechters, net alsof wij niets hebben laten zien op het veld", zei Zidane. "Wedstrijden win je op het veld en dat hebben wij gedaan, het was een verdiende overwinning."
Real Madrid kwam kort na rust op voorsprong in San Sebastián via Sergio Ramos, die een strafschop benutte nadat Vinicus Jr. onderuit was gelopen. Adnan Januzaj dacht de gelijkmaker te hebben binnengeschoten, maar de 1-1 werd afgekeurd omdat ploeggenoot Mikel Merino hinderlijk buitenspel stond. Real Sociedad beklaagde zich even later weer bij de scheidsrechter omdat Karim Benzema bij het maken van de 0-2 hands zou hebben gemaakt, maar de VAR zag geen aanleiding het doelpunt af te keuren.
"Ik heb geen beelden gezien, maar ik hoorde dat de penalty terecht was en dat er ook niets mis was met de goal van Karim", zei Zidane. "Ik wil praten over voetbal en over de wedstrijd, niet over zulke controverses. Daar gaat de scheidsrechter over."
Real Madrid heeft de eerste drie duels sinds de hervatting van de Spaanse voetbalcompetitie gewonnen en de koppositie overgenomen van FC Barcelona. Beide clubs hebben evenveel punten, maar de onderlinge resultaten zijn in het voordeel van de Madrilenen. "Er zijn nog acht wedstrijden te gaan, de competitie wordt pas aan het einde beslist", aldus Zidane.
Meer uit Voetbal
VANCOUVER (ANP/RTR) - Het Afghaanse vrouwenvoetbalteam mag na een regelwijziging van de FIFA ook zonder toestemming van de Taliban deelnemen aan officiële wedstrijden. Daartoe heeft de wereldvoetbalbond besloten tijdens een vergadering in Vancouver. Volgens de regels van de FIFA had de Afghaanse ploeg hier eigenlijk goedkeuring voor nodig van de nationale voetbalbond, die wordt bestuurd door de Taliban.
2 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR/DPA) - Landen krijgen meer geld voor hun deelname aan het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Wereldvoetbalbond FIFA heeft de premies met 15 procent verhoogd. Deelnemende landen, waaronder in ieder geval Duitsland, maakten zich zorgen over de hoge kosten van verblijf in met name de Verenigde Staten.
2 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard-speler Ivo Pinto is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. De Limburgse club heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, geaccepteerd.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.
13 uur geledenMADRID (ANP) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber kan woensdag nog niet meedoen in de halve finale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De Nederlander is nog niet helemaal hersteld van de enkelblessure die hij eind vorige maand opliep.
15 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain begint de thuiswedstrijd tegen Bayern München in de halve finale van de Champions League met Vitinha in het basiselftal. De Portugese middenvelder is op tijd hersteld van een blessure aan zijn hiel, die hij vorige week zondag opliep in de ontmoeting met Olympique Lyon in de Franse competitie.
16 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Brighton & Hove Albion gaat een apart stadion bouwen voor het vrouwenteam. Dat meldt de Engelse voetbalclub dinsdag op de eigen site. Het stadion moet een minimale capaciteit van 10.000 zitplaatsen krijgen en komt naast het American Express Stadium te staan, dat ruim 31.000 zitplaatsen telt. De club hoopt dat het vrouwenteam, op dit moment zesde in de Women's Super League, uiterlijk in 2030 in het stadion kan spelen.
20 uur geleden