Vragen naar gender bij aankoop online vervoerbewijs mag niet
STRAATSBURG (ANP) - Het is onnodig en onrechtmatig dat een vervoerder bij de aankoop van een onlinevervoersbewijs om de genderidentiteit van de reiziger vraagt. Dat oordeelde het Europese Hof van Justitie donderdag. De Franse spoorwegmaatschappij SNCF Connect verplicht haar klanten aan te geven of ze een mijnheer (monsieur) of mevrouw (madame) zijn.
Het is nu aan de Franse rechter om de zaak die tegen de spoorwegmaatschappij was aangespannen af te doen in lijn met de beslissing van het Hof. Het oordeel is ook bindend voor andere nationale rechtelijke instanties waarvoor soortgelijke kwesties spelen.
Volgens het Hof kan de SNCF ervoor kiezen "te communiceren op basis van algemene, inclusieve uitdrukkingen wanneer zij een klant aanspreekt, die geen verband houden met de veronderstelde genderidentiteit van die klant". Het Hof beslist niet zelf over het geschil.
De zaak is jaren geleden door de vereniging Mousse bij de Franse autoriteit voor gegevensbescherming (CNIL) aangespannen. Volgens Mousse is de eis van de Franse spoorwegmaatschappij in strijd met de algemene verordening gegevensbescherming. De CNIL vindt dat niet en wees in 2021 de klacht af. Mousse ging daarop in hoger beroep bij de Franse Raad van State. Die is op zijn beurt naar het Hof gestapt met het verzoek om uitleg van het recht van de Europese Unie hierover.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP/AFP/RTR) - De geschorste Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol is gearresteerd. Hij werd opgepakt in zijn residentie in Seoul, waar hij zich had verschanst nadat hij in opspraak was geraakt wegens het uitroepen van de militaire noodtoestand. In Zuid-Korea is nog nooit eerder een zittende president opgepakt.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse congreslid Mike Waltz, de nieuwe nationale veiligheidsadviseur voor aankomend president Donald Trump, heeft gezegd dat hij de levering van wapens die door Taiwan zijn gekocht, wil versnellen. Waltz wil dat doen om bedreigingen van China af te schrikken, zei hij tijdens een evenement in Washington.
3 uur geledenDODOMA (ANP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) meldt een uitbraak van wat vermoedelijk het dodelijke marburgvirus is in het Oost-Afrikaanse Tanzania. Er zijn minstens negen gevallen en acht doden gemeld. Het risico op verspreiding van de uitbraak wordt als "hoog" omschreven vanwege "verschillende zorgwekkende factoren", waaronder bewijs van geografische verspreiding.
3 uur geledenERMELO (ANP) - Steeds meer christenen hebben te maken met vervolging en discriminatie, meldt Open Doors. In het jaarverslag van de organisatie staat dat het nu om 380 miljoen personen gaat, 15 miljoen meer dan een jaar eerder. De situatie is volgens het rapport vooral verslechterd in Centraal-Azië en de landen ten zuiden van de Sahara.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Joe Biden gaat Cuba van de lijst met landen die terrorisme sponsoren halen, meldt het Witte Huis. Dat doet hij in ruil voor de vrijlating van een "aanzienlijk" aantal politieke gevangenen.
9 uur geledenSEOUL (ANP/RTR/AFP) - Het Zuid-Koreaanse agentschap voor corruptiebestrijding (CIO) doet momenteel een nieuwe poging om de geschorste president Yoon Suk-yeol aan te houden, meldt persbureau Yonhap. Er loopt een arrestatiebevel tegen hem in het onderzoek naar de militaire noodtoestand die hij in december uitriep.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De nachtelijke metro's in New York zullen de komende zes maanden allemaal een politieagent aan boord hebben. Zo hoopt Kathy Hochul, de gouverneur van New York, het openbaar vervoer in de stad veiliger te maken.
9 uur geleden