Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vragen naar gender bij aankoop online vervoerbewijs mag niet

Vragen naar gender bij aankoop online vervoerbewijs mag niet

STRAATSBURG (ANP) - Het is onnodig en onrechtmatig dat een vervoerder bij de aankoop van een onlinevervoersbewijs om de genderidentiteit van de reiziger vraagt. Dat oordeelde het Europese Hof van Justitie donderdag. De Franse spoorwegmaatschappij SNCF Connect verplicht haar klanten aan te geven of ze een mijnheer (monsieur) of mevrouw (madame) zijn.

Het is nu aan de Franse rechter om de zaak die tegen de spoorwegmaatschappij was aangespannen af te doen in lijn met de beslissing van het Hof. Het oordeel is ook bindend voor andere nationale rechtelijke instanties waarvoor soortgelijke kwesties spelen.

Volgens het Hof kan de SNCF ervoor kiezen "te communiceren op basis van algemene, inclusieve uitdrukkingen wanneer zij een klant aanspreekt, die geen verband houden met de veronderstelde genderidentiteit van die klant". Het Hof beslist niet zelf over het geschil.

De zaak is jaren geleden door de vereniging Mousse bij de Franse autoriteit voor gegevensbescherming (CNIL) aangespannen. Volgens Mousse is de eis van de Franse spoorwegmaatschappij in strijd met de algemene verordening gegevensbescherming. De CNIL vindt dat niet en wees in 2021 de klacht af. Mousse ging daarop in hoger beroep bij de Franse Raad van State. Die is op zijn beurt naar het Hof gestapt met het verzoek om uitleg van het recht van de Europese Unie hierover.

Meer uit Buitenland

VS: we tolereren geen onveilige acties Iran in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de Iraanse Revolutionaire Garde gewaarschuwd dat ze "geen onveilige acties" in de Straat van Hormuz tolereren. De Iraanse elitetroepen beginnen zondag een tweedaagse oefening met scherpe munitie in het gebied.

12 minuten geleden
Ministerie VS keurt wapenverkopen aan Israël en Saudi-Arabië goed

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de verkoop goedgekeurd van wapens ter waarde van ongeveer 6,7 miljard dollar (5,65 miljard euro) aan Israël, waaronder AH-64E Apache-aanvalshelikopters. Ook gaat het akkoord met de verkoop van Patriot-raketten aan Saudi-Arabië ter waarde van 9 miljard dollar (7,6 miljard euro).

1 uur geleden
Meer dan 200 doden bij instorten mijn in Congo

KINSHASA (ANP) - Meer dan tweehonderd mensen zijn deze week om het leven gekomen nadat een mijn was ingestort in het oosten van de Democratische Republiek Congo. Dat meldt de Congolese rebellengroep M23.

1 uur geleden
NYT: ICE-agenten mogen voortaan arresteren zonder arrestatiebevel

NEW YORK (ANP) - Amerikaanse federale agenten hebben deze week te horen gekregen dat ze ruimere bevoegdheden hebben om mensen zonder arrestatiebevel te arresteren. Dat meldt The New York Times op basis van een intern memo van immigratiedienst ICE.

1 uur geleden
Senaat VS neemt begrotingspakket aan, toch grote kans op shutdown

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft twee begrotingspakketten aangenomen, maar de kans op een gedeeltelijke shutdown van de overheid in de Verenigde Staten wordt toch steeds groter.

3 uur geleden
Journalist Don Lemon weer vrij na arrestatie om anti-ICE-protest

LOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, is vrijgelaten op last van een federale rechter in Los Angeles. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.

3 uur geleden
Rodríguez stelt amnestie voor politieke gevangenen Venezuela voor

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez heeft vrijdag een "amnestiewet" voorgesteld voor honderden politieke gevangenen in het land, meldt de Spaanse krant El País.

3 uur geleden