Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vrachtwagens met hulp rijden vanuit Egypte Gaza binnen

Vrachtwagens met hulp rijden vanuit Egypte Gaza binnen

RAFAH (ANP/RTR) - De eerste vrachtwagens met humanitaire hulp zijn vanuit Egypte Gaza binnengereden. Dat is te zien op livebeelden op de Egyptische televisie. Het is voor het eerst sinds de oorlog tussen Israël en Hamas uitbrak op 7 oktober dat humanitaire goederen worden geleverd aan de inwoners van Gaza.

Volgens een bericht van Hamas, de groepering die de Gazastrook controleert, "omvat het konvooi dat vandaag de grens oversteekt twintig vrachtwagens". Die hebben "medicijnen, medische benodigdheden en een beperkte hoeveelheid voedselvoorraden" aan boord.

Al sinds kort na het uitbreken van de oorlog tussen Hamas en Israël vragen hulporganisaties om de grens bij Rafah te openen, zodat humanitaire goederen het gebied binnen kunnen. De grensovergangen tussen Gaza en Israël zijn gesloten, en die met Egypte is daarom het enige alternatief.

Joe Biden

Israël kantte zich ook tegen de opening van de grens, uit angst dat via die route nieuwe wapens voor Hamas het gebied binnen zouden komen. Egypte vreesde voor een toestroom van vluchtelingen die weg willen uit de Gazastrook.

De Amerikaanse minister voor Buitenlandse Zaken, Antony Blinken, startte onderhandelingen met het oog op de opening van de grensovergang. Hij sprak met de Egyptische president Abdul Fatah al-Sisi in Caïro en andere leiders in de regio. Ook president Joe Biden maakte een punt van de snelle opening van de grensovergang tijdens zijn bezoek aan Israël op woensdag.

Meer uit Buitenland

Trump: nummer twee Islamitische Staat uitgeschakeld in Nigeria

WASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse troepen en de strijdkrachten van Nigeria hebben Abu-Bilal al-Minuki, de nummer twee van Islamitische Staat (IS) wereldwijd, uitgeschakeld. Dat meldt de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.

32 minuten geleden
Man overleden door haaienbeet voor Australische westkust

PERTH (ANP/RTR/AFP) - Voor de kust van West-Australië is een man overleden nadat hij door een haai werd aangevallen, meldt de politie. Het gaat om de tweede fatale haaienaanval in Australië dit jaar.

1 uur geleden
Kremlin: Poetin brengt komende week bezoek aan China

BEIJING (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin brengt komende week een bezoek aan China, meldt het Kremlin. Het bezoek staat gepland voor dinsdag en woensdag.

1 uur geleden
Taiwan: wapenleveringen VS zijn hoeksteen van regionale vrede

TAIPEI (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse wapenleveringen aan Taiwan zijn altijd een hoeksteen van regionale vrede en stabiliteit geweest en wettelijk vastgelegd. Dat zei de Taiwanese viceminister van Buitenlandse Zaken Chen Ming-chi zaterdag. Taiwan zal blijven communiceren met de Verenigde Staten en de situatie rond verdere wapenleveringen vanuit Amerikaans perspectief begrijpen, vertelde hij verslaggevers in Taipei.

3 uur geleden
Israël meldt aanval op Hamas-kopstuk in Gaza-Stad

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zegt een aanval te hebben uitgevoerd op Hamas-kopstuk Ezzedine al-Haddad, de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging. Hij zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden. Het is niet bekend of Al-Haddad gedood is bij de aanval.

12 uur geleden
Doodstraf geëist tegen man die Israëliërs doodde in Washington

WASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse aanklagers hebben de doodstraf geëist tegen de man die vorig jaar twee medewerkers van de Israëlische ambassade in Washington doodschoot. Volgens justitie was de verdachte gemotiveerd door "politieke, ideologische, nationale en religieuze vooroordelen, minachting en haat".

12 uur geleden
Reuters: SpaceX op 12 juni naar technologiebeurs Nasdaq

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat naar verwachting op 12 juni een beursgang maken op de technologiebeurs Nasdaq. Dat meldden bronnen met kennis van de zaak aan persbureau Reuters.

13 uur geleden