Vrachtwagenfabrikant Scania moet megaboete gewoon betalen
LUXEMBURG (ANP/BLOOMBERG) - Vrachtwagenfabrikant Scania moet de megaboete van ruim 880 miljoen euro voor verboden prijsafspraken gewoon betalen. Het hoger beroep bij het Europees Hof van Justitie is op niets uitgelopen. De hoogste rechter van Europa vindt dat een lagere rechtbank geen fouten heeft gemaakt bij een eerdere uitspraak.
Het Zweedse Scania kreeg de boete in 2017 opgelegd voor verboden prijsafspraken met vijf branchegenoten tussen 1997 en 2011. Volgens de Europese mededingingsautoriteiten werkten de partijen samen om de kosten van uitstootbeperkende maatregelen door te berekenen aan klanten, zodat de bedrijven zelf niet hoefden in te teren op hun winsten.
De andere fabrikanten, waaronder Daimler en DAF, gingen eerder al akkoord met een gezamenlijke schikking van 2,9 miljard euro. Daar wilde Scania niet aan meewerken. In plaats daarvan besloot het Volkswagen-onderdeel de straf aan te vechten.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Greenpeace dreigt met een rechtszaak in Nederland tegen JBS, het grootste vleesverwerkingsbedrijf ter wereld. De organisatie wil uitbreidingsplannen in Nigeria blokkeren.
46 seconden geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse investeerder KKR onderzoekt de verkoop van Flora Food Group, het Nederlandse voedingsbedrijf achter merken als Becel, Blue Band en Bertolli. De Amerikanen mikken op een deal voor het voormalige Unilever-onderdeel ter waarde van maximaal 10 miljard dollar (8,5 miljard euro), meldt Financial Times op basis van betrokkenen bij de zaak.
2 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - ING heeft zijn winst in de eerste drie maanden van het jaar opgevoerd. De bank ziet ruimte om voor 1 miljard euro aandelen in te kopen, waar aandeelhouders profijt van hebben. Volgens topman Steven van Rijswijk gaat het ondanks de geopolitieke en macro-economische onzekerheid goed met de bank.
33 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen zijn in maart gestegen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gemiddeld waren de afzetprijzen 1,4 procent hoger dan in dezelfde maand vorig jaar. De prijsstijging volgt op vier maanden van prijsdalingen en hangt samen met de stijging van de olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten.
52 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in april 2,8 procent duurder geworden dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. De inflatie is daarmee verder gestegen ten opzichte van de 2,7 procent in maart.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De krapte op de arbeidsmarkt is in de eerste drie maanden van dit jaar opnieuw afgenomen. Voor elke 100 werklozen stonden 91 vacatures open, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het aantal openstaande vacatures is in het afgelopen kwartaal wat gedaald. Tegelijk kwamen er iets meer werklozen bij.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De krapte op de arbeidsmarkt is in de eerste drie maanden van dit jaar opnieuw afgenomen. Voor elke 100 werklozen stonden 91 vacatures open, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het aantal openstaande vacatures is in het afgelopen kwartaal wat gedaald. Tegelijk kwamen er iets meer werklozen bij.
1 uur geleden