Vrachtwagenchauffeurs proberen zaak Londense boetes te schikken
WEESP (ANP) - Belangenorganisatie Transport in Nood probeert een zaak rond boetes voor het rijden in milieuzones in Londen te schikken met de Londense transportautoriteit Transport for London (TfL). Dit meldt directeur Antonio Oliveira van Transport in Nood. Volgens hem onderhandelen de partijen nu over een schikkingsvoorstel.
In november werd bekend dat Nederlandse vrachtwagenchauffeurs de bijna 3 miljoen euro aan boetes waarschijnlijk niet hoeven te betalen. Transport in Nood en TfL hadden hierover een akkoord bereikt. Advocaat Kevin Vierhout zei dat TfL heeft erkend dat de bijna 3000 boetes onrechtmatig zijn opgelegd. De partijen moeten nog wel tot overeenstemming komen over de ongeveer 130.000 euro aan boetes die Nederlandse chauffeurs al hadden betaald en de advocaatkosten. Als Transport in Nood en TfL er niet uit kunnen komen, komt de zaak voor de Engelse rechter.
Volgens Oliveira zijn voorstellen gedaan vanuit beide partijen, maar hij wil niet zeggen wat die inhouden. "We zijn nog niet klaar, we moeten afwachten." Hij verwacht binnen vier weken meer duidelijkheid te hebben hierover. Of de partijen eruit zullen komen, weet hij nog niet.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI is van plan te stoppen met zijn app Sora, die gebruikers met behulp van kunstmatige intelligentie korte video's liet maken. Het bedrijf wil de benodigde rekenkracht liever voor andere doeleinden inzetten, meldt een woordvoerder.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV pleit voor een ruimere belastingvrije reiskostenvergoeding en het invoeren van maximumprijzen voor benzine en diesel aan de pomp. Het zijn enkele punten die de grootste vakbond van Nederland aandraagt in de aanloop naar een Kamerdebat over de economische gevolgen van de Iranoorlog.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met verliezen gesloten. Beleggers zochten naar aanwijzingen over de mogelijke duur van de gevechten in Iran en de Golfregio, maar de onzekerheid overheerste.
2 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Europa krijgt binnenkort te maken met dezelfde verstoring in de aanvoer van brandstoffen die landen in Aziƫ al raakt, meent Shell-topman Wael Sawan. Door de oorlog in het Midden-Oosten en de afsluiting van de Straat van Hormuz kunnen Golfstaten veel moeilijker hun olie en gas exporteren. Dit leidde onder andere in de Filipijnen, India, Cambodja en Myanmar al tot schaarste aan olie of gas.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenmarkten gingen dinsdag verder omhoog, ondanks opnieuw fors oplopende olieprijzen. De aanhoudende onrust rond de oorlog in het Midden-Oosten drukte wel op het sentiment, omdat beleggers vrezen dat het conflict het wereldwijde energieprobleem zal verergeren.
5 uur geledenAMSTELVEEN (ANP/BLOOMBERG) - Cacao- en katoenboeren in West-Afrika zullen kampen met mesttekorten door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten, waarschuwt ETG, een van de belangrijkste handelaren in landbouwgrondstoffen in de regio. Met de sluiting van de Straat van Hormuz worden de leveringen van meststoffen uit het Midden-Oosten verhinderd, waardoor de mestprijs stijgt.
6 uur geledenCARY (ANP) - Epic Games ontslaat meer dan 1000 van de ruim 4500 werknemers. Volgens het gamebedrijf achter Fortnite is het massaontslag nodig om geldproblemen te voorkomen.
6 uur geleden