Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vrachtwagenchauffeurs proberen zaak Londense boetes te schikken

Vrachtwagenchauffeurs proberen zaak Londense boetes te schikken

WEESP (ANP) - Belangenorganisatie Transport in Nood probeert een zaak rond boetes voor het rijden in milieuzones in Londen te schikken met de Londense transportautoriteit Transport for London (TfL). Dit meldt directeur Antonio Oliveira van Transport in Nood. Volgens hem onderhandelen de partijen nu over een schikkingsvoorstel.

In november werd bekend dat Nederlandse vrachtwagenchauffeurs de bijna 3 miljoen euro aan boetes waarschijnlijk niet hoeven te betalen. Transport in Nood en TfL hadden hierover een akkoord bereikt. Advocaat Kevin Vierhout zei dat TfL heeft erkend dat de bijna 3000 boetes onrechtmatig zijn opgelegd. De partijen moeten nog wel tot overeenstemming komen over de ongeveer 130.000 euro aan boetes die Nederlandse chauffeurs al hadden betaald en de advocaatkosten. Als Transport in Nood en TfL er niet uit kunnen komen, komt de zaak voor de Engelse rechter.

Volgens Oliveira zijn voorstellen gedaan vanuit beide partijen, maar hij wil niet zeggen wat die inhouden. "We zijn nog niet klaar, we moeten afwachten." Hij verwacht binnen vier weken meer duidelijkheid te hebben hierover. Of de partijen eruit zullen komen, weet hij nog niet.

Meer uit Financieel

KPMG: Europa steeds afhankelijker van binnenlandse vraag

AMSTELVEEN (ANP) - Door de toenemende onzekerheid in de wereldhandel moet de Europese economie het steeds meer van de binnenlandse vraag hebben als groeimotor, staat in een rapport van KPMG. Volgens het advies- en accountantskantoor zwakt de economie van de eurozone dit jaar af tot een magere 1,1 procent, van 1,5 procent vorig jaar. Voor volgend jaar wordt weer een plus van 1,5 procent voorzien.

14 minuten geleden
Cyberaanval ontregelde systemen van Deutsche Bahn

BERLIJN (ANP/DPA) - Het Duitse spoorbedrijf Deutsche Bahn (DB) is onlangs doelwit geworden van een cyberaanval, die leidde tot storingen in de informatie- en boekingssystemen. Inmiddels zijn de systemen weer beschikbaar, zo liet de spoorwegmaatschappij woensdag weten.

43 minuten geleden
VS dreigen energiebureau IEA te verlaten om 'klimaatactivisme'

PARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten dreigen het Internationaal Energieagentschap (IEA) te verlaten als geldschieter omdat het bureau zich te veel zou inlaten met klimaatactivisme. Dat heeft de Amerikaanse energieminister Chris Wright gezegd in aanloop naar een ministersvergadering van het in Parijs gevestigde IEA woensdag.

45 minuten geleden
Topman FrieslandCampina verwacht weinig impact Chinese heffingen

AMERSFOORT (ANP) - FrieslandCampina gaat weinig merken van de Chinese importheffingen op zuivel die sinds vorige week van kracht zijn. Dat zei topman Jan Derck van Karnebeek woensdag tijdens de presentatie van de jaarcijfers. De tarieven raken een klein deel van de activiteiten van het zuivelconcern in het Aziatische land. Op babyvoeding, het belangrijkste product van het bedrijf in China, zit geen heffing.

2 uur geleden
Eigenaar Batavus en Babboe stelt met schuldendeal toekomst veilig

HEERENVEEN (ANP) - Fietsenfabrikant Accell, bekend van merken als Batavus, Sparta en Babboe, heeft nieuwe afspraken gemaakt met schuldeisers om zijn toekomst veilig te stellen. Volgens het bedrijf heeft een meerderheid van de kredietverstrekkers ingestemd met een deal waardoor de schuld aanzienlijk vermindert. Daarbij draagt durfinvesteerder KKR "na constructief overleg" zijn aandelen over aan schuldeisers.

2 uur geleden
Franse supermarkt Carrefour vertrekt mogelijk uit België

PARIJS (ANP/BELGA) - De Franse supermarkt Carrefour sluit een vertrek uit België niet uit. Het concern heeft laten weten "alle strategische opties" open te houden voor markten die niet tot de kernlanden behoren. Dat gaat "van groei tot volledig of gedeeltelijk te gelde maken", kondigde Carrefour aan in een nieuw strategisch plan. De keten wil zich voortaan concentreren op Frankrijk, Spanje en Brazilië en wil tegen 2030 jaarlijks 1 miljard euro gaan besparen.

3 uur geleden
Kleine plus voor AEX-index, IMCD onderuit na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag licht hoger geopend. Verzekeraar ASR en chemicaliëndistributeur IMCD kwamen met cijfers bij de AEX-bedrijven. De resultaten van IMCD vielen daarbij niet in de smaak bij beleggers op het Damrak want het aandeel ging in de vroege handel ruim 10 procent omlaag.

4 uur geleden