Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vrachtwagenchauffeurs claimen overwinning in zaak Londense boetes

Vrachtwagenchauffeurs claimen overwinning in zaak Londense boetes

WEESP (ANP) - Nederlandse vrachtwagenchauffeurs hoeven bijna 3 miljoen euro aan boetes voor het rijden in milieuzones in Londen waarschijnlijk niet te betalen. Belangenorganisatie Transport in Nood heeft daar naar eigen zeggen na onderhandelen een akkoord over gesloten met Transport for London (TfL). De transportautoriteit heeft erkend dat de bijna 3000 boetes onrechtmatig zijn opgelegd en scheldt deze voor nu kwijt, bevestigt advocaat Kevin Vierhout na berichtgeving van RTL Nieuws.

Volgens Vierhout is TfL wel van plan de boetes opnieuw op te leggen, maar dan in ponden in plaats van euro's. Onder meer omdat de boetes al waren omgerekend in euro's, waren deze onrechtmatig. Volgens Vierhout is de kans dat de boetes juridisch gezien opnieuw kunnen worden opgelegd echter minimaal, omdat deze nu al zijn kwijtgescholden.

Een ander verweer dat Transport in Nood al sinds ongeveer een jaar bij de Engelse rechter aanvoert, is dat een incassobureau de verzamelde boetes pas na jaren naar de Nederlandse transportbedrijven opstuurde. Daardoor vielen de boetes hoger uit en wisten de chauffeurs ook tot het binnenkomen ervan niet dat ze in overtreding waren. Inmiddels zijn de overtredingen mogelijk verjaard.

Engelse rechter

Transport in Nood en TfL hebben nu twee maanden om tot overeenstemming te komen over de te betalen advocaatkosten in deze zaak en wat er moet gebeuren met de ongeveer 130.000 euro aan milieuboetes die Nederlandse chauffeurs al hadden betaald. Als de partijen er onderling niet uitkomen, volgt een zitting bij de Engelse rechter.

Hierna gaat Transport in Nood zich ook nog richten op andere boetes die Londen oplegde, zoals voor het betalen van tol, parkeren en veiligheidsvoorschriften. Met alle ongeveer 10.000 boetes samen is volgens de belangenorganisatie meer dan 7,5 miljoen euro gemoeid.

Meer uit Financieel

Olieconcern uit VAE belooft miljarden aan nieuwe projecten

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Staatsoliebedrijf Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) wil tientallen miljarden dollars steken in nieuwe projecten. Die aankondiging komt enkele dagen nadat het land uit oliekartel OPEC was gestapt.

3 uur geleden
OPEC+ verhoogt productie in eerste vergadering sinds vertrek VAE

WENEN (ANP) - Landen van oliekartel OPEC+ gaan de olieproductie in juni verhogen, werd zondag bekendgemaakt. De stap van de groep olielanden is de eerste sinds de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) deze week aankondigden zich terug te trekken uit het oliekartel.

5 uur geleden
Voorzitter Duits instituut waarschuwt voor recessie na heffing VS

BERLIJN (ANP/DPA) - De voorzitter van het Duitse onderzoeksinstituut Ifo heeft gewaarschuwd voor aanzienlijke risico's voor de Duitse economie door de dreiging van hogere Amerikaanse importheffingen. "Als dit uitmondt in een nieuwe handelsoorlog, dan staat Duitsland in 2026 een recessie te wachten", zei voorzitter Clemens Fuest van het Ifo-instituut zondag in de krant Bild.

8 uur geleden
Gesprekken over overname staaldivisie Thyssenkrupp op pauze

ESSEN (ANP) - Thyssenkrupp en zijn Indiase branchegenoot Jindal Steel hebben gesprekken over een mogelijke overname van de Europese staaldivisie van het Duitse industrieconcern tijdelijk stopgezet. "De oorspronkelijke uitgangspunten en voorwaarden voor een mogelijke verkoop van Thyssenkrupp Steel zijn de afgelopen maanden aanzienlijk veranderd", stelde Thyssenkrupp in een verklaring.

9 uur geleden
Verdachte opgepakt in onderzoek naar vergiftigde babyvoeding

WENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.

1 dag geleden
Reder MSC mijdt Hormuz met nieuwe dienst naar Perzische Golf

GENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.

1 dag geleden
FME: autoheffingen VS nadelig voor Nederlandse toeleveranciers

ZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.

1 dag geleden