Vrachtwagenchauffeur drama Nieuw-Beijerland: ik ben onschuldig
ROTTERDAM (ANP) - De Spaanse vrachtwagenchauffeur die eind augustus een dodelijk ongeluk veroorzaakte in Nieuw-Beijerland zegt in een interview met het Spaanse El Español onschuldig te zijn. Hij had ten tijde van het ongeluk volgens eigen zeggen een epileptische aanval. Hij zegt zich daardoor niks meer te kunnen herinneren van wat er is gebeurd.
Zijn advocaat Winston de Brouwer zei dinsdag aan tafel bij praatprogramma Jinek ook al dat een epileptische aanval waarschijnlijk de aanleiding tot het ongeluk had gevormd. De 44-jarige Spaanse chauffeur zou in zijn jeugd last hebben gehad van epilepsie, zei De Brouwer, maar had inmiddels al lange tijd geen aanval meer gehad. "Hij volgt aanwijzingen die de dokter hem geeft en slikt trouw zijn medicatie."
De chauffeur wacht zijn proces in vrijheid af. De raadkamer van de rechtbank in Rotterdam besloot donderdag dat hem dit was toegestaan. Bij het drama op een buurtfeest in Nieuw-Beijerland kwamen zes volwassenen om het leven onder wie een hoogzwangere vrouw, waardoor het dodental uitkwam op zeven.
Het OM wilde de voorlopige hechtenis van de 45-jarige chauffeur laten verlengen vanwege het herhalingsgevaar, maar de raadkamer zag dit herhalingsgevaar niet meer, zo legde het OM donderdag uit. De rechtbank liet weten dat het "voor het onderzoek niet van belang is dat hij langer vast blijft zitten".
De chauffeur zegt in het interview met El Español zichzelf juist ook als slachtoffer te zien. Hij had zelf ook om kunnen komen bij het ongeval, stelt hij. De man zegt niet meer te mogen rijden zolang het onderzoek naar het ongeluk duurt. Zijn rijbewijs is ingenomen.
Het Openbaar Ministerie gaat in beroep tegen de beslissing van de raadkamer van de rechtbank in Rotterdam. Het is nog niet bekend wanneer het beroep van het OM behandeld gaat worden.
Meer uit Binnenland
GORINCHEM (ANP) - Om 11.00 uur had 10 procent van alle stemgerechtigden in Gorinchem hun stem uitgebracht voor de herverkiezing van de gemeenteraad. Dat is net iets minder dan de opkomst rond dat tijdstip was bij de gemeenteraadsverkiezingen in maart. Die moesten over toen een meerderheid van de gemeenteraad stemde voor een herstemming omdat er vermoedens van stemfraude waren.
19 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het draagvlak onder Nederlanders voor de dodenherdenking op 4 mei en Bevrijdingsdag op 5 mei, is nagenoeg hetzelfde gebleven in vergelijking met vorig jaar. Dit blijkt uit het jaarlijkse Nationaal Vrijheidsonderzoek dat wordt uitgevoerd in opdracht van het Nationaal Comité 4 en 5 mei.
47 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Er is nog veel onduidelijk over de steekpartij op de avond van Koningsdag in het Olympisch Stadion in Amsterdam. De politie is op zoek naar beelden van het incident en vraagt getuigen zich te melden.
54 minuten geledenHELDEN (ANP) - De grote natuurbrand bij de Limburgse plaats Helden is onder controle. "Nabluswerkzaamheden zullen nog enige tijd in beslag nemen", meldt de veiligheidsregio.
1 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Reinie Melissant, de burgemeester van Gorinchem, verwacht dat "veel mensen gaan stemmen" tijdens de herverkiezingen in de gemeente. Na de gemeenteraadsverkiezingen in maart besloot een meerderheid van de gemeenteraad dat er opnieuw moest worden gestemd omdat er signalen waren van stemfraude. De 21 stembureaus zijn inmiddels een paar uur open.
1 uur geledenHOUTEN (ANP) - April was dit jaar uitzonderlijk zonnig en droog. Met 260 zonuren eindigt de maand in de top vijf zonnigste aprilmaanden ooit gemeten, meldt Weeronline. Doordat er slechts 8 millimeter neerslag viel, behoort de maand tot de top drie droogste aprilmaanden sinds het begin van de metingen.
2 uur geledenHELDEN (ANP) - In het Limburgse Helden woedt woensdagochtend een grote natuurbrand. De brandweer is aanwezig met meerdere voertuigen. De brand brak kort na 06.00 uur uit nabij de Lanterdweg.
3 uur geleden