Vrachtwagenchauffeur drama Nieuw-Beijerland: ik ben onschuldig
ROTTERDAM (ANP) - De Spaanse vrachtwagenchauffeur die eind augustus een dodelijk ongeluk veroorzaakte in Nieuw-Beijerland zegt in een interview met het Spaanse El Español onschuldig te zijn. Hij had ten tijde van het ongeluk volgens eigen zeggen een epileptische aanval. Hij zegt zich daardoor niks meer te kunnen herinneren van wat er is gebeurd.
Zijn advocaat Winston de Brouwer zei dinsdag aan tafel bij praatprogramma Jinek ook al dat een epileptische aanval waarschijnlijk de aanleiding tot het ongeluk had gevormd. De 44-jarige Spaanse chauffeur zou in zijn jeugd last hebben gehad van epilepsie, zei De Brouwer, maar had inmiddels al lange tijd geen aanval meer gehad. "Hij volgt aanwijzingen die de dokter hem geeft en slikt trouw zijn medicatie."
De chauffeur wacht zijn proces in vrijheid af. De raadkamer van de rechtbank in Rotterdam besloot donderdag dat hem dit was toegestaan. Bij het drama op een buurtfeest in Nieuw-Beijerland kwamen zes volwassenen om het leven onder wie een hoogzwangere vrouw, waardoor het dodental uitkwam op zeven.
Het OM wilde de voorlopige hechtenis van de 45-jarige chauffeur laten verlengen vanwege het herhalingsgevaar, maar de raadkamer zag dit herhalingsgevaar niet meer, zo legde het OM donderdag uit. De rechtbank liet weten dat het "voor het onderzoek niet van belang is dat hij langer vast blijft zitten".
De chauffeur zegt in het interview met El Español zichzelf juist ook als slachtoffer te zien. Hij had zelf ook om kunnen komen bij het ongeval, stelt hij. De man zegt niet meer te mogen rijden zolang het onderzoek naar het ongeluk duurt. Zijn rijbewijs is ingenomen.
Het Openbaar Ministerie gaat in beroep tegen de beslissing van de raadkamer van de rechtbank in Rotterdam. Het is nog niet bekend wanneer het beroep van het OM behandeld gaat worden.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Na D66 en de VVD heeft ook bij het CDA de Tweede Kamerfractie ingestemd met het coalitieakkoord dat de partijleiders eerder deze week sloten. Dat heeft partijleider Henri Bontenbal na een uren durend fractieoverleg bekendgemaakt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De VVD-fractie is volgens partijleider Dilan Yeşilgöz "erg positief" over het akkoord dat ze heeft uitonderhandeld met D66 en CDA. Kort na middernacht meldde Yeşilgöz op X dat haar fractie akkoord is gegaan, en even later kwam ze het overleg toelichten op de gang van de partij in de Tweede Kamer.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De fracties van D66 en de VVD hebben ingestemd met het coalitieakkoord dat de partijen sluiten met het CDA. Rob Jetten (D66) laat tegen verzamelde pers weten dat er nog "een paar kleine puntjes" zijn, maar de fractie verder kan instemmen. Dilan Yeşilgöz (VVD) toont op X een foto van haar telefoon, met daarop de tekst "fractie is akkoord".
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In de afgelopen drie jaar is het aantal Nederlanders dat nieuws niet of nauwelijks volgt verdubbeld. Het ging vorig jaar om zo'n 2,1 miljoen mensen, meldt onderzoeksbureau Newcom op basis van onderzoek onder ruim 8000 mensen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Twee vrouwen die maandag betrokken waren bij een geweldsincident met een politieman op het stationsplein in Utrecht, gaan aangifte doen tegen de agent in kwestie. Dat laat hun advocaat Anis Boumanjal woensdagavond weten in Nieuwsuur.
3 uur geledenDE BILT (ANP) - De stijging van de gemiddelde temperaturen in Nederland gaat nog iets sneller dan in de hoge scenario's die het KNMI eerder opstelde. In het eerste kwart van deze eeuw werd het in ons land 1 graad warmer. Dat komt neer op 0,4 graad per tien jaar, becijfert het instituut in een donderdag verschenen rapport.
4 uur geledenDEN HOORN (ANP) - In Den Hoorn is woensdagavond een stille tocht gehouden voor de 16-jarige jongen die vorige week werd doodgestoken in de Zuid-Hollandse plaats. De opkomst bij de tocht was "erg indrukwekkend", laat een woordvoerder van Namens de Familie na afloop weten.
5 uur geleden