Vrachtwagenchauffeur bij storm beter voorbereid weg op
ZOETERMEER (ANP) - Het vrachtwagentransport zal door storm Ciarán niet ernstig in de problemen komen, verwachten brancheorganisaties. Chauffeurs zijn gewaarschuwd en gaan beter voorbereid de weg op.
Het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat heeft samen met het Verbond van Verzekeraars en brancheorganisaties in de transportsector een handleiding bij extreem weer opgesteld. Daarin staan onder meer praktische tips voor het omgaan met de codes geel, oranje en rood.
Chauffeurs worden verder via sociale media op de hoogte gehouden van de weersomstandigheden. "Vandaag hebben we bijvoorbeeld geadviseerd extra spanbanden aan te brengen om te voorkomen dat dekzeilen gaan flapperen", zegt een woordvoerder van Transport en Logistiek Nederland.
Beter voorbereid
De transportsector is tegenwoordig aanzienlijk beter voorbereid op extreem weer dan enkele jaren geleden. Situaties waarbij chauffeurs waarschuwingen negeren, zoals tijdens een januaristorm in 2018 toen 66 vrachtwagens werden omvergeblazen, doen zich nauwelijks meer voor.
Maar voor de ruim 30.000 buitenlandse chauffeurs die dagelijks op de Nederlandse wegen rijden ligt dat anders, zegt voorzitter Klaas de Waardt van de Vereniging Eigen Rijders Nederland (VERN). Tijdens de laatste grote stormen in Nederland waren het vaak deze chauffeurs die in de problemen kwamen.
Buitenlandse chauffeurs
"Buitenlandse rijders begrijpen vaak niets van codes geel, oranje of rood," zegt De Waardt. "Ze luisteren niet naar de radio, lezen geen kranten en zijn ook minder bekend met de risico's op bijvoorbeeld de Van Brienenoordbrug of Moerdijkbrug. De meeste ongelukken tijdens de laatste grote stormen deden zich voor met vrachtwagens uit Oost-Europa."
Brancheorganisatie Transport en Logistiek Nederland (TLN) bevestigt dat buitenlandse chauffeurs veel lastiger te bereiken zijn als zich problemen dreigen voor te doen op Nederlandse wegen. Waarschuwingen worden daarom tegenwoordig niet meer alleen in de Nederlandse taal verspreid.
Meer uit Financieel
ROME (ANP/RTR) - De wereldwijde voedselprijzen zijn vorige maand voor de tweede maand op rij gedaald. Dat kwam voornamelijk door ruime voorraden, heeft de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) vrijdag bekendgemaakt.
16 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - InPost behoorde vrijdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. Het Poolse pakketkluisjesbedrijf heeft opnieuw een recordkwartaal achter de rug. Ook voor het huidige kwartaal voorziet het bedrijf verdere groei van het aantal pakketten. InPost bevestigde daarnaast de omzetverwachting voor het hele jaar. Wel werd het bedrijf wat voorzichtiger over de winstgroei dit jaar door de extra investeringen in het Verenigd Koninkrijk. Het aandeel steeg 1,8 procent.
2 uur geledenROERMOND (ANP) - Funderingsspecialist Sif waarschuwt dat nieuwe windmolenprojecten moeilijk op gang komen. Door lastige marktomstandigheden worden projecten uitgesteld of geannuleerd. "De markt blijft uitdagend met een beperkt aantal nieuwe aanbestedingen, en het Verenigd Koninkrijk en Europese landen die moeite hebben om succesvolle grootschalige aanbestedingen te organiseren", zegt topman Fred van Beers van het in palen voor windmolens gespecialiseerde bedrijf vrijdag bij de kwartaalcijfers.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De komst van de nieuwe game uit de populaire reeks Grand Theft Auto is opnieuw uitgesteld. Gamebedrijf Take-Two Interactive Software zegt dat Grand Theft Auto VI (GTA VI) in november volgend jaar zal verschijnen. Eigenlijk had het misdaadspel dit najaar moeten uitkomen, maar de release was al een keer verschoven naar mei 2026.
4 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese export is in oktober onverwacht afgenomen. De uitvoer naar de Verenigde Staten daalde opnieuw door de hernieuwde handelsspanningen tussen de twee economische grootmachten in de weken voor de ontmoeting van de Chinese president Xi Jinping en zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump.
4 uur geledenBREDA (ANP) - De leverancier van chat- en betaaldiensten CM.com wijst het overnamebod van softwarebedrijf Bird af. Het bestuur van het Bredase bedrijf vindt de overnameprijs van 166 miljoen euro te laag. Ook vinden de directie en de raad van commissarissen van CM.com dat het overnamevoorstel te weinig "tastbare en materiële waarde op de lange termijn" biedt voor klanten, werknemers en aandeelhouders.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Consumenten hebben in september meer uitgegeven aan goederen en diensten dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De totale consumptie van huishoudens lag in die maand 0,8 procent hoger dan in september 2024. In augustus gaven consumenten 1,3 procent meer uit.
5 uur geleden