Vrachtwagenchauffeur al dagen vast in zinkgat bij Tokio
TOKIO (ANP/AFP) - Een Japanse vrachtwagenchauffeur zit sinds dinsdag vast in een zinkgat in de stad Yashio, iets ten noorden van de hoofdstad Tokio. Reddingswerkers proberen hem te bevrijden, maar dat wordt bemoeilijkt door de instabiele grond rond het gat.
Het gat was aanvankelijk ongeveer 10 meter breed en 5 meter diep. Een 74-jarige chauffeur viel daar met zijn vrachtwagen in. Hij had op de middag van het ongeluk contact met reddingswerkers. Het is niet duidelijk hoe het nu met hem gaat. De reddingswerkers moesten zich na het eerste contact terugtrekken, omdat het gebied rondom het zinkgat instabiel was geworden, aldus een brandweerfunctionaris.
Later ontstond een tweede zinkgat. Het stuk grond tussen de twee gaten is ingestort, waardoor er nu één groot gat in het wegdek zit. Dat zou zeker twee keer zo groot zijn als het eerste gat.
Er zou water in het gat sijpelen. Omwonenden zijn geëvacueerd. De Japanse autoriteiten hebben 1,2 miljoen mensen verzocht minder water te gebruiken om te voorkomen dat lekkend rioolwater de reddingsoperatie bemoeilijkt.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De Straat van Hormuz is weer voor de scheepvaart gesloten volgens het Iraanse opperbevel. Vrijdag kondigde Iran de heropening aan, maar de Amerikaanse blokkade van Iraanse havens duurt voort. Die blokkade moet eerst worden opgeheven volgens Iran.
53 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft een deel van het luchtruim weer heropend voor de burgerluchtvaart, aldus de autoriteiten. Internationale vluchten kunnen over het oosten van Iran gaan en sommige luchthavens daar zijn weer open.
1 uur geledenDUBAI/TEHERAN (ANP/RTR) - Een konvooi van tankschepen vaart volgens scheepvaartwaarnemers van MarineTraffic door de Straat van Hormuz richting de Indische Oceaan. Het gaat om tankschepen met olie, gas of petrochemische producten aan boord.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag gezegd dat hij het staakt-het-vuren met Iran mogelijk beëindigt als er tegen woensdag geen langdurig akkoord wordt bereikt om de oorlog te beëindigen. "Misschien verleng ik het niet, maar de blokkade blijft van kracht", zei Trump tegen verslaggevers aan boord van Air Force One op weg terug naar Washington vanuit Phoenix, Arizona. Hij doelde daarbij op de Amerikaanse blokkade van Iraanse havens.
3 uur geledenVÖLKLINGEN (ANP/DPA) - In de Duitse plaats Völklingen is in de nacht van vrijdag op zaterdag een man om het leven gekomen na een harde knal onder een voetgangersbrug, meldt de politie. Ook zijn meerdere mensen zwaargewond geraakt. Agenten werden kort na middernacht gealarmeerd. In de noodoproep werd melding gemaakt van een harde knal en iemand die om hulp schreeuwde.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran zal de Straat van Hormuz opnieuw afsluiten als de Verenigde Staten hun blokkade van Iraanse havens voortzetten. Dat heeft de spreker van het Iraanse parlement, Mohammad Bagher Ghalibaf, zaterdag gezegd. Hij bevestigde daarmee wat het Iraanse staatspersbureau eerder al meldde op basis van een bron uit de Iraanse legertop.
8 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - VN-organisatie UNICEF zegt "woedend" te zijn nadat twee vrachtwagenchauffeurs, die waren ingehuurd om schoon water te leveren aan gezinnen in de Gazastrook, door een Israëlische aanval werden gedood. De VN-organisatie meldt in een verklaring dat het incident vrijdagochtend plaatsvond tijdens reguliere watertransporten bij het waterpunt Mansoura in het noorden van Gaza, dat Gaza-Stad van water voorziet. Ook raakten twee andere mensen gewond.
8 uur geleden