Vrachtwagenchauffeur al dagen vast in zinkgat bij Tokio
TOKIO (ANP/AFP) - Een Japanse vrachtwagenchauffeur zit sinds dinsdag vast in een zinkgat in de stad Yashio, iets ten noorden van de hoofdstad Tokio. Reddingswerkers proberen hem te bevrijden, maar dat wordt bemoeilijkt door de instabiele grond rond het gat.
Het gat was aanvankelijk ongeveer 10 meter breed en 5 meter diep. Een 74-jarige chauffeur viel daar met zijn vrachtwagen in. Hij had op de middag van het ongeluk contact met reddingswerkers. Het is niet duidelijk hoe het nu met hem gaat. De reddingswerkers moesten zich na het eerste contact terugtrekken, omdat het gebied rondom het zinkgat instabiel was geworden, aldus een brandweerfunctionaris.
Later ontstond een tweede zinkgat. Het stuk grond tussen de twee gaten is ingestort, waardoor er nu één groot gat in het wegdek zit. Dat zou zeker twee keer zo groot zijn als het eerste gat.
Er zou water in het gat sijpelen. Omwonenden zijn geëvacueerd. De Japanse autoriteiten hebben 1,2 miljoen mensen verzocht minder water te gebruiken om te voorkomen dat lekkend rioolwater de reddingsoperatie bemoeilijkt.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump roept inwoners van Iran op te blijven demonstreren. "Hulp is onderweg", schrijft Trump in kapitalen op Truth Social. De president laat ook weten alle ontmoetingen met Iraanse functionarissen te hebben geannuleerd "totdat het zinloze moorden op demonstranten stopt".
15 minuten geledenBERLIJN (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas noemt de Verenigde Staten een "onmisbare bondgenoot", maar zegt tegelijkertijd dat het overduidelijk is dat "onze verhouding niet meer zo goed is als vroeger". Dat zei ze in Berlijn voorafgaand aan overleg met de Duitse defensieminister Boris Pistorius.
40 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het hoger beroep van de radicaal-rechtse Franse politica Marine Le Pen is begonnen. Zij hoopt hiermee haar veroordeling wegens fraude terug te draaien, om zo toch mee te kunnen doen aan de presidentsverkiezingen van 2027. Vanwege een schandaal rond gesjoemel met EU-geld is ze voor vijf jaar uitgesloten van deelname aan verkiezingen. Zelf heeft ze de beschuldigingen altijd ontkend.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte verwacht niet dat Rusland binnenkort zal stoppen met zijn agressieve en roekeloze acties. "Rusland blijft onze grootste bedreiging", zei hij dinsdag tijdens een toespraak op een bijeenkomst bij de liberalen in het Europees Parlement. Volgens Rutte streeft Rusland naar een langdurige confrontatie, waarbij China, Iran en Noord-Korea "Moskou's oorlog tegen Oekraïne voeden".
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR/AFP) - De Deense premier Mette Frederiksen denkt dat haar land voor een moeilijke periode staat, door de Amerikaanse dreigementen om Groenland in te nemen. "Het was niet makkelijk om ons te verzetten tegen de onacceptabele druk van een van onze nauwste bondgenoten", zei Frederiksen tijdens een persconferentie. "Maar het lijkt erop dat het zwaarste gedeelte nog moet komen."
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering schrapt de tijdelijke beschermde status voor Somalische migranten. Dat laat minister van Binnenlandse Veiligheid Kristi Noem weten aan Fox News.
1 uur geledenSANTA DOMINGO (ANP) - Julio Iglesias wordt beschuldigd van verkrachting en seksueel misbruik. Twee vrouwen zeggen dat de 82-jarige zanger zich daar in 2021 schuldig aan heeft gemaakt. Dat melden de Spaanse websites Eldiario en Univision, die spraken met vijftien mensen die jaren voor Iglesias werkten.
1 uur geleden