Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vrachtwagenchauffeur al dagen vast in zinkgat bij Tokio

Vrachtwagenchauffeur al dagen vast in zinkgat bij Tokio

TOKIO (ANP/AFP) - Een Japanse vrachtwagenchauffeur zit sinds dinsdag vast in een zinkgat in de stad Yashio, iets ten noorden van de hoofdstad Tokio. Reddingswerkers proberen hem te bevrijden, maar dat wordt bemoeilijkt door de instabiele grond rond het gat.

Het gat was aanvankelijk ongeveer 10 meter breed en 5 meter diep. Een 74-jarige chauffeur viel daar met zijn vrachtwagen in. Hij had op de middag van het ongeluk contact met reddingswerkers. Het is niet duidelijk hoe het nu met hem gaat. De reddingswerkers moesten zich na het eerste contact terugtrekken, omdat het gebied rondom het zinkgat instabiel was geworden, aldus een brandweerfunctionaris.

Later ontstond een tweede zinkgat. Het stuk grond tussen de twee gaten is ingestort, waardoor er nu één groot gat in het wegdek zit. Dat zou zeker twee keer zo groot zijn als het eerste gat.

Er zou water in het gat sijpelen. Omwonenden zijn geëvacueerd. De Japanse autoriteiten hebben 1,2 miljoen mensen verzocht minder water te gebruiken om te voorkomen dat lekkend rioolwater de reddingsoperatie bemoeilijkt.

Meer uit Buitenland

Levenslang voor man die echtgenote in brand stak in Duitse tram

ERFURT (ANP/DPA) - Een man die zijn vrouw in brand stak in een Duitse tram, heeft daarvoor een levenslange gevangenisstraf opgelegd gekregen. De rechter vergeleek de poging tot femicide met een "openbare executie".

3 minuten geleden
Dodental stijgt na overstromingen en aardverschuivingen Sumatra

JAKARTA (ANP/RTR) - Het dodental na de overstromingen en aardverschuivingen op het Indonesische eiland Sumatra blijft oplopen. De lokale autoriteiten zeggen dat zeker 61 mensen om het leven zijn gekomen.

29 minuten geleden
Ook Frankrijk voert vrijwillig dienjaar in om soldaten te werven

VARCES (ANP) - Ook Frankrijk grijpt terug op een vorm van militaire dienst. Naar het voorbeeld van vooral Noord-Europese landen als Nederland en Duitsland voert Frankrijk een vrijwillig dienjaar voor jongeren in. De "nationale dienst" gaat komende zomer van start, heeft president Emmanuel Macron bekendgemaakt. Van een dienstplicht, die in de jaren 90 werd afgeschaft, is voorlopig geen sprake.

35 minuten geleden
Paus Leo aangekomen in Ankara tijdens eerste buitenlandse reis

ANKARA (ANP/RTR/AFP) - Paus Leo is aangekomen in Turkije als onderdeel van zijn eerste buitenlandse reis. Hij is in Ankara en reist later nog door naar Istanbul en Libanon.

1 uur geleden
Ex-premier Bangladesh veroordeeld tot 21 jaar cel voor corruptie

DHAKA (ANP/AFP/RTR) - Ex-premier van Bangladesh Sheikh Hasina is veroordeeld tot 21 jaar cel voor corruptie. Ze kreeg eerder deze maand de doodstraf opgelegd voor misdaden tegen de menselijkheid, maar zit nog in India en negeert bevelen om terug te keren naar Bangladesh.

1 uur geleden
China waarschuwt Japan: pijnlijke gevolgen bij escalatie Taiwan

BEIJING (ANP/RTR) - China waarschuwt dat Japan een "pijnlijke prijs" moet betalen als het een grens overschrijdt wat Taiwan betreft. De landen hebben hun grootste diplomatieke conflict in jaren, sinds de Japanse premier Sanae Takaichi suggereerde dat een Chinese aanval op Taiwan een militaire reactie van Japan kan uitlokken.

2 uur geleden
Dodental Hongkong passeert 50, brand onder controle

HONGKONG (ANP/AFP) - De brand in acht woontorens in Hongkong heeft aan zeker 55 mensen het leven gekost, zegt de brandweer. In vier blokken is het vuur inmiddels gedoofd, in drie andere is de brand onder controle. De achtste toren werd niet door de brand getroffen.

4 uur geleden