Vrachtwagenchauffeur al dagen vast in zinkgat bij Tokio
TOKIO (ANP/AFP) - Een Japanse vrachtwagenchauffeur zit sinds dinsdag vast in een zinkgat in de stad Yashio, iets ten noorden van de hoofdstad Tokio. Reddingswerkers proberen hem te bevrijden, maar dat wordt bemoeilijkt door de instabiele grond rond het gat.
Het gat was aanvankelijk ongeveer 10 meter breed en 5 meter diep. Een 74-jarige chauffeur viel daar met zijn vrachtwagen in. Hij had op de middag van het ongeluk contact met reddingswerkers. Het is niet duidelijk hoe het nu met hem gaat. De reddingswerkers moesten zich na het eerste contact terugtrekken, omdat het gebied rondom het zinkgat instabiel was geworden, aldus een brandweerfunctionaris.
Later ontstond een tweede zinkgat. Het stuk grond tussen de twee gaten is ingestort, waardoor er nu één groot gat in het wegdek zit. Dat zou zeker twee keer zo groot zijn als het eerste gat.
Er zou water in het gat sijpelen. Omwonenden zijn geëvacueerd. De Japanse autoriteiten hebben 1,2 miljoen mensen verzocht minder water te gebruiken om te voorkomen dat lekkend rioolwater de reddingsoperatie bemoeilijkt.
Meer uit Buitenland
AHMEDABAD (ANP/RTR/DPA) - Duitsland wil op veiligheidsgebied nauwer samenwerken met India. Zo moet de Aziatische grootmacht minder afhankelijk worden van Rusland, stelde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz tijdens zijn eerste bezoek aan India sinds zijn aantreden.
18 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran is niet op zoek naar oorlog, maar is daar wel op voorbereid. Dat zei buitenlandminister Abbas Araghchi. De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd met militair ingrijpen in het land vanwege de aanhoudende gewelddadige protesten.
23 minuten geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De voormalige Poolse minister van Justitie Zbigniew Ziobro heeft asiel gekregen in Hongarije. Dat meldt de oud-bewindsman op X. In zijn bericht spreekt hij zijn dank uit voor de regering van de Hongaarse premier Viktor Orbán en hekelt hij die van de Poolse premier Donald Tusk vanwege de lopende onderzoeken naar hem.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - One Battle After Another was zondagavond met vier prijzen de grote winnaar tijdens de uitreiking van de 83e editie van de Golden Globes. De film, negen keer genomineerd, won onder meer de prijzen voor beste regisseur (Paul Thomas Anderson), beste vrouwelijke bijrol (Teyana Taylor) en beste film in de categorie komedie of musical.
4 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/RTR) - In het zuiden van Argentinië woeden verschillende bosbranden die volgens de autoriteiten inmiddels ruim 15.000 hectare natuur in de as hebben gelegd. De grootste brand woedt sinds een week bij het kleine plaatsje Chubut in het Andesgebergte. Daar is zo'n 12.000 hectare in vlammen opgegaan.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De in de VS gevestigde Iraanse dissident en voormalige kroonprins Reza Pahlavi heeft de Iraanse veiligheidsdiensten, het leger en andere overheidsmedewerkers in Iran opgeroepen "de kant van het volk te kiezen". "Kies voor het volk of kies voor medeplichtigheid aan moord op het volk", zei hij in een videoboodschap op sociale media.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Drie offpiste-skiërs zijn zondag omgekomen door lawines in de Franse Alpen, een dag nadat drie mannen al waren overleden tijdens het skiën buiten de piste. De Franse weerdienst Météo-France wijst al sinds vrijdag op een verhoogd lawinerisico in vrijwel alle Alpenketens en raadt offpiste-skiën ten zeerste af.
14 uur geleden