Vrachtwagenbouwer DAF treft Duitse schikking voor kartelfraude
BERLIJN (ANP) - Het in Eindhoven gevestigde DAF heeft in Duitsland met tientallen bedrijven waaronder spoormaatschappij Deutsche Bahn een grote schikking getroffen voor de jarenlange kartelfraude bij de verkoop van vrachtwagens. De partijen maakten geen bedrag bekend, maar eerder was er een gerechtelijke eis van 500 miljoen euro in de zaak. Ook had DAF-moederbedrijf Paccar al een vergelijkbaar bedrag opzijgezet.
De Europese Commissie legde DAF en branchegenoten MAN, Daimler, Iveco en Volvo/Renault eerder al boetes op van in totaal bijna 3 miljard euro. De fabrikanten hadden onder meer prijsafspraken gemaakt voor het doorvoeren van uitstootbeperkende maatregelen, waarmee zij die kosten doorberekenden aan de klant. Dat mag niet.
Deutsche Bahn treft de schikking ook namens ongeveer veertig andere bedrijven en organisaties, waaronder het Duitse leger en enkele luchthavens. Alleen Deutsche Bahn kocht in de periode van de kartelvorming, tussen 1997 en 2011, al duizenden DAF-vrachtwagens.
Met de andere fabrikanten is het Deutsche Bahn nog niet gelukt om tot een schikking te komen. Bestuurslid Martin Seiler hoopt dat dit binnenkort wel lukt en dat een langslepend juridisch proces kan worden voorkomen. De zaak tegen DAF liep al sinds 2017.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance heeft een definitieve overeenkomst gesloten om branchegenoot Warner Bros. Discovery over te nemen. Bij de deal wordt Warner Bros. gewaardeerd op 110 miljard dollar, zo'n 93,1 miljard euro. Volgens Paramount is de overeenkomst unaniem goedgekeurd door de raden van bestuur van beide bedrijven. Naar verwachting wordt de overname in het derde kwartaal van dit jaar afgerond.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - BMW roept wereldwijd opnieuw honderdduizenden auto's terug vanwege mogelijk brandgevaar. Hierdoor zijn mogelijk 337.374 voertuigen getroffen, werd vrijdag bekend via een publicatie in de database van de Duitse transportautoriteit KBA.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance won vrijdag op de aandelenbeurzen in New York. Persbureau Reuters meldde op basis van een audiofragment dat branchegenoot Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount ter waarde van 110 miljard dollar. Het aandeel steeg 20,8 procent.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Entertainment- en mediaconcern Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount Skydance. Dit blijkt volgens Reuters uit een audiofragment van een wereldwijde bijeenkomst van het bedrijf dat door het persbureau is beoordeeld.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - KPN eist dat Ziggo stopt met het gebruik van de term glasvezel en variaties daarop in de marketing. Daarover heeft het bedrijf een rechtszaak aangespannen, die woensdag plaatsvindt in Den Haag. Ziggo spreekt op de website van een "glasvezel-kabel" en die term zet consumenten op het verkeerde been, aldus KPN. Het is nog niet bekend wanneer de uitspraak komt.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASMI, Besi en ASML stegen vrijdag op het Damrak, na de flinke verliezen van de chipbedrijven donderdag. Die gingen toen omlaag op de aandelenbeurs in Amsterdam na de kwartaalcijfers van Nvidia.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Odido wil niet zeggen of bij de gestolen data gevoelige gegevens zijn gepubliceerd van slachtoffers van huiselijk geweld of stalking. RTL Nieuws meldde vrijdag in de gestolen gegevens gevoelige informatie te hebben gevonden van meerdere mensen die worden gestalkt of bedreigd.
6 uur geleden