Vrachtwagenbouwer DAF treft Duitse schikking voor kartelfraude
BERLIJN (ANP) - Het in Eindhoven gevestigde DAF heeft in Duitsland met tientallen bedrijven waaronder spoormaatschappij Deutsche Bahn een grote schikking getroffen voor de jarenlange kartelfraude bij de verkoop van vrachtwagens. De partijen maakten geen bedrag bekend, maar eerder was er een gerechtelijke eis van 500 miljoen euro in de zaak. Ook had DAF-moederbedrijf Paccar al een vergelijkbaar bedrag opzijgezet.
De Europese Commissie legde DAF en branchegenoten MAN, Daimler, Iveco en Volvo/Renault eerder al boetes op van in totaal bijna 3 miljard euro. De fabrikanten hadden onder meer prijsafspraken gemaakt voor het doorvoeren van uitstootbeperkende maatregelen, waarmee zij die kosten doorberekenden aan de klant. Dat mag niet.
Deutsche Bahn treft de schikking ook namens ongeveer veertig andere bedrijven en organisaties, waaronder het Duitse leger en enkele luchthavens. Alleen Deutsche Bahn kocht in de periode van de kartelvorming, tussen 1997 en 2011, al duizenden DAF-vrachtwagens.
Met de andere fabrikanten is het Deutsche Bahn nog niet gelukt om tot een schikking te komen. Bestuurslid Martin Seiler hoopt dat dit binnenkort wel lukt en dat een langslepend juridisch proces kan worden voorkomen. De zaak tegen DAF liep al sinds 2017.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse luxeconcern LVMH verkoopt het merk Marc Jacobs aan WHP Global, de eigenaar van onder meer jeansmerk G-Star en modemerk Vera Wang. Dat hebben de bedrijven bekendgemaakt.
25 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met verlies begonnen. Beleggers namen gas terug na de sterke opmars in de afgelopen twee dagen en wachten op concrete resultaten van de tweedaagse topbijeenkomst in China tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese leider Xi Jinping.
27 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Transavia gaat miljoenen extra besparen vanwege de stijgende prijs voor vliegtuigbrandstof. Dat bevestigt de luchtvaartmaatschappij na berichtgeving in De Telegraaf. De luchtvaartmaatschappij sluit niet uit dat hierdoor banen geschrapt worden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - TNO heeft een lasertechnologie ontwikkeld voor de recycling van zonnepanelen. Volgens het onderzoeksbureau kunnen zonnepanelen met de technologie efficiƫnt en energiezuinig worden ontmanteld en kan meer dan 99 procent van het gebruikte zilver en hoogzuiver silicium worden teruggewonnen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Medewerkers van drankenwinkel Gall & Gall staken vrijdag voor een betere cao en daardoor zijn tientallen filialen gesloten. Dat meldt vakbond FNV. Onder meer in Amsterdam, Rotterdam, Eindhoven en Delft zijn winkels dicht. De vakbond dreigt de komende weken met meer stakingen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winsten gesloten. Bij de bedrijven was Cisco Systems een uitblinker dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de producent van netwerkapparatuur. Daarnaast maakte AI-chipbedrijf Cerebras Systems een zeer succesvol beursdebuut op Wall Street.
11 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De beursgang van AI-chipbedrijf Cerebras Systems in New York op donderdag is goed verlopen. Bij opening schoot het aandeel bijna 100 procent omhoog tot meer dan 360 dollar, terwijl de uitgifteprijs op 185 dollar per aandeel lag. Daarmee was dus sprake van bijna een verdubbeling van de koers op de eerste handelsdag van Cerebras.
11 uur geleden