Vrachtvliegtuig stort neer op wooncomplex in Litouwen
VILNIUS (ANP/DPA/RTR) - Een DHL-vrachtvliegtuig is neergestort op een wooncomplex dicht bij de luchthaven van Vilnius in Litouwen. Dat melden verschillende Litouwse media, waaronder de publieke omroep LRT. Het vliegtuig kwam terecht op een pand met twee verdiepingen dat vervolgens vlam vatte, meldt LRT Radio.
De piloot werd uit het vliegtuig bevrijd nadat hij bij bewustzijn was gekomen. Er is ten minste één persoon om het leven gekomen en er raakte een persoon gewond, volgens een woordvoerder van de reddingsdienst. De Litouwse nieuwssite Delfi meldt dat er in het vliegtuig vier mensen, twee piloten en twee medewerkers zouden zijn meegevlogen. Volgens een woordvoerder van het overheidscrisisteam hebben alle mensen in het wooncomplex het ongeluk overleefd.
Volgens een vertegenwoordiger van de luchthaven kwam het vliegtuig uit Leipzig. Een groot aantal hulpverleners is ter plekke, zegt de vertegenwoordiger tegen LRT.
Meer uit Buitenland
ANKARA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Een Turkse rechtbank heeft een zaak laten vallen waardoor de leider van de belangrijkste oppositiepartij, Özgür Özel, uit zijn functie gezet had kunnen worden. Het proces draaide om vermeende onregelmatigheden tijdens de interne leiderschapsverkiezing van zijn partij in 2023.
1 uur geledenCAERPHILLY (ANP) - De Britse regeringspartij Labour heeft een "historische" en "buitengewone" nederlaag geleden bij een tussentijdse verkiezing in Wales, schrijven Britse media. De partij van premier Keir Starmer verloor een zetel in een kiesdistrict dat al meer dan honderd jaar onafgebroken in handen was van Labour. Nu is de zetel overgenomen door Plaid Cymru, een Welshe centrumlinkse nationalistische partij.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft donderdag (lokale tijd) de handelsonderhandelingen met Canada stopgezet. "Gebaseerd op hun schandalige gedrag worden alle handelsonderhandelingen met Canada hierbij beëindigd", schrijft Trump op zijn platform Truth Social.
6 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De man die wordt verdacht van het aansteken van de grote brand in de buurt van Los Angeles begin dit jaar, heeft donderdag de beschuldigingen van brandstichting tegen hem ontkend. De zaak begint op 16 december.
7 uur geledenPYONGYANG (ANP) - De betrekkingen tussen Noord-Korea en Rusland bevinden zich op een "historisch hoogtepunt", zei de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un donderdag. Hij sprak tijdens een ceremonie voor de bouw van een nieuw museum in Pyongyang, ter nagedachtenis aan de Noord-Koreaanse soldaten die zijn omgekomen tijdens de oorlog van Rusland tegen Oekraïne.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische premier Bart De Wever wil en ziet verschillende mogelijkheden om Oekraïne snel aan de benodigde miljarden euro's te helpen, zonder de bevroren Russische tegoeden aan te spreken. Hij vreest echter dat de Europese Commissie toch alleen naar die tegoeden gaat kijken. Dat zei De Wever na afloop van de EU-top.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat zijn regering het Amerikaanse Congres zal informeren over operaties tegen drugskartels die banden hebben met Venezuela, maar dat hij niet zal vragen om toestemming voor een oorlogsverklaring. Hij gaf aan dat de VS doorgaan met het opblazen van vermeende drugsboten.
13 uur geleden