Vrachtschip met zand vaart tegen stuw en zinkt in Maastricht
MAASTRICHT (ANP) - Een vrachtschip geladen met zand is zaterdagochtend in de problemen geraakt nadat het vaartuig tegen een stuw op de Maas in Borgharen bij Maastricht was gevaren. Door de aanvaring maakte het schip water en is gezonken, meldt de veiligheidsregio Zuid-Limburg.
De tweekoppige bemanning is door de brandweer van boord gehaald. Niemand raakte gewond. Volgens Rijkswaterstaat kwam het 67 meter lange schip, dat richting Belgiƫ voer, in de problemen door de sterke stroming ter plaatse.
"Een kraanschip en een sleepboot zijn onderweg om het schip zo snel mogelijk te gaan bergen", meldt Rijkswaterstaat. "Daarna kan de schade aan de stuw worden onderzocht." Het overige scheepvaartverkeer is niet gehinderd door de aanvaring. Er is geen stremming. De scheepvaart wordt begeleid door een vaartuig van Rijkswaterstaat.
Meer uit Binnenland
LANDGRAAF (ANP) - Door een steekpartij in een winkelcentrum in Landgraaf (Limburg) is zondagmiddag een man gewond geraakt, meldt de politie. Kort na het incident is een verdachte aangehouden. Het gaat om een 51-jarige man uit Landgraaf.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De jubileumeditie van De Hollandse 100 heeft een recordbedrag opgeleverd. Het sportevenement bracht tot nu toe 354.000 euro op voor onderzoek naar lymfeklierkanker, meldt de organisatie. Ruim 740 mensen deden mee aan de tiende editie van De Hollandse 100. Donateurs kunnen nog tot donderdag geld schenken.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Een 21-jarige man uit Eindhoven is zaterdagavond aangehouden in een terrorismeonderzoek. Dat meldt de politie zondag. De politie onderzoekt of de man banden heeft met Islamitische Staat (IS).
9 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het programma RTL Tonight stopt. Dat heeft een woordvoerder aan het ANP bevestigd na een bericht van het AD. De laatste uitzending van het RTL 4-programma is op 12 juni. Vanaf komend najaar kiest de zender voor een "vertrouwde talkshowopzet", gepresenteerd door Renze Klamer.
10 uur geledenWAGENINGEN/LEIDEN (ANP) - Mensen met hooikoorts krijgen het dit voorjaar "behoorlijk voor de kiezen", schrijven deskundigen op Nature Today. Het seizoen begon al uitzonderlijk vroeg, met onder meer een recordhoge concentratie elzenpollen in de lucht. Afgelopen week was de pollenconcentratie van de es, populier, iep en haagbeuk hoog, melden het LUMC in Leiden en ziekenhuis Elkerliek in Helmond.
13 uur geledenHOORN (ANP) - Een van de drie mensen die zaterdagavond gewond raakten door een steekpartij in Hoorn, is overleden. Het gaat om een 29-jarige man uit Hoorn, meldt de politie.
15 uur geledenHOORN (ANP) - Aan de Italiaanse Zeedijk in Hoorn zijn zaterdagavond drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Noord-Holland. Om 23.22 uur werd er melding gemaakt van een steekincident, bevestigt een politiewoordvoerder. Het incident gebeurde op straat in het horecagebied.
22 uur geleden