Vrachtschip met duizenden dure auto's gezonken voor kust Azoren
LISSABON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Een vrachtschip dat duizenden dure auto's vervoerde is voor de kust van de Portugese eilandengroep de Azoren gezonken. Het schip vloog twee weken geleden in brand.
De Felicity Ace was geladen met duizenden Volkswagens, Porsches, Audi's, Bentley's en Lamborghini's van het Duitse Emden op weg naar de Verenigde Staten. Naar schatting waren de auto's samen 393 miljoen euro waard. Het schip zonk uiteindelijk door hevige golven. Dat kwam voor de rederij als een verrassing, zegt een woordvoerder.
Het Nederlandse bergingsbedrijf Smit Salvage stuurde mensen en sleepboten naar het vrachtschip. Vrijdag 18 februari zouden er al mensen van Smit aan boord zijn geweest, die het schip stabiliseerden. De reddingspogingen hebben uiteindelijk niet geholpen.
De bemanning werd tijdens de brand van het schip gehaald, waardoor de Felicity Ace stuurloos achterbleef op de Atlantische Oceaan. Volgens de rederij is er nog geen sprake van olievervuiling in de regio.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Een kostbare kroon die dieven bij de kraak uit het Louvre probeerden te stelen, wordt volledig gerestaureerd, heeft het museum aangekondigd. De kroon van keizerin Eugénie, de vrouw van Napoleon III, viel toen de dieven het museum verlieten. Hij is vrijwel compleet, maar wel ernstig beschadigd.
45 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - Ongeveer 55.000 Oekraïense soldaten zijn sinds het begin van de oorlog tegen Rusland omgekomen, meldt president Volodymyr Zelensky in een interview met tv-zender France 2. Volgens hem wordt daarnaast ook een groot aantal mensen vermist. Oekraïne brengt normaal gesproken nauwelijks cijfers naar buiten over het aantal slachtoffers in de oorlog.
47 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De hoogste leider van Iran moet zich grote zorgen maken, heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd in een interview met NBC News. De president dreigt al langer met geweld en heeft ook schepen en gevechtsvliegtuigen naar het Midden-Oosten gestuurd.
1 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse justitie doet onderzoek naar een man van 80 voor zijn rol in het organiseren van reizen naar Sarajevo in de jaren 90 om op mensen te schieten, meldt persbureau Reuters op basis van twee bronnen. Het onderzoek naar het zogenoemde "scherpschutterstoerisme" loopt al langer, maar voor het eerst is een verdachte in beeld.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken zegt dat vrijdag in Oman gesproken wordt met de VS over het kernprogramma van het land. Volgens de Amerikaanse nieuwssite Axios hebben leiders in het Midden-Oosten voorkomen dat de onderhandelingen zouden mislukken.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - De humanitaire situatie in Cuba zal verslechteren, of zelfs instorten, als er niet in de oliebehoefte wordt voorzien, waarschuwt de secretaris-generaal van de Verenigde Naties, António Guterres, volgens zijn woordvoerder. De Verenigde Staten dreigen met importheffingen voor landen die olie aan Cuba leveren.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De aanpak van (illegale) immigranten in de VS kan mogelijk een wat "zachtere hand" gebruiken. Dat zegt de Amerikaanse president Donald Trump in een interview met NBC News. "Ik heb ingezien dat we misschien wat minder hardhandig kunnen zijn. Maar je moet nog steeds streng zijn", aldus Trump.
1 uur geleden