Vrachtschip met duizenden dure auto's gezonken voor kust Azoren
LISSABON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Een vrachtschip dat duizenden dure auto's vervoerde is voor de kust van de Portugese eilandengroep de Azoren gezonken. Het schip vloog twee weken geleden in brand.
De Felicity Ace was geladen met duizenden Volkswagens, Porsches, Audi's, Bentley's en Lamborghini's van het Duitse Emden op weg naar de Verenigde Staten. Naar schatting waren de auto's samen 393 miljoen euro waard. Het schip zonk uiteindelijk door hevige golven. Dat kwam voor de rederij als een verrassing, zegt een woordvoerder.
Het Nederlandse bergingsbedrijf Smit Salvage stuurde mensen en sleepboten naar het vrachtschip. Vrijdag 18 februari zouden er al mensen van Smit aan boord zijn geweest, die het schip stabiliseerden. De reddingspogingen hebben uiteindelijk niet geholpen.
De bemanning werd tijdens de brand van het schip gehaald, waardoor de Felicity Ace stuurloos achterbleef op de Atlantische Oceaan. Volgens de rederij is er nog geen sprake van olievervuiling in de regio.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv is in de nacht van zaterdag op zondag bestookt met ballistische raketten. Volgens de autoriteiten raakten zeker vijf mensen gewond, van wie er één naar het ziekenhuis is gebracht.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Prominente Republikeinen uiten kritiek op de voorwaarden van het mogelijke akkoord dat de Amerikaanse president Donald Trump met Iran onderhandelt om de oorlog te beëindigen. Ze vrezen dat Teheran daardoor zijn machtspositie in de regio behoudt of zelfs versterkt.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iraanse media spreken tegen dat de Straat van Hormuz volledig wordt heropend als onderdeel van het aangekondigde vredesakkoord met de Verenigde Staten. Volgens Al Jazeera noemt staatspersbureau Fars die bewering van de Amerikaanse president Donald Trump "ver van de realiteit".
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Rond het Witte Huis in Washington is een grote politiemacht op de been na meldingen van schoten. Journalisten op het terrein kregen opdracht dekking te zoeken en werden naar de persruimte gebracht. Het Witte Huis is volgens hen op slot gegaan.
3 uur geledenKINSHASA (ANP) - Het dodental door de ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo (DRC) is opgelopen tot 204. Dat heeft het Congolese ministerie van Volksgezondheid bekendgemaakt. In drie provincies zijn 867 vermoedelijke besmettingen geregistreerd.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat er grotendeels overeenstemming is bereikt over een akkoord met Iran. "De laatste aspecten en details van de deal worden momenteel besproken en zullen binnenkort bekendgemaakt worden", schreef hij in een bericht op zijn platform Truth Social. Hij stelt dat het voorstel onder meer voorziet in de opening van de Straat van Hormuz.
5 uur geledenBELGRADO (ANP/AFP/DPA) - Tienduizenden mensen zijn in de Servische hoofdstad Belgrado de straat opgegaan om nieuwe verkiezingen te eisen. Deelnemers scandeerden "de studenten winnen", de strijdkreet van hun protestbeweging. Die was ook te zien op spandoeken, kleding en stickers.
7 uur geleden