Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vrachtbranche hoort geen problemen door Duitse grenscontroles

Vrachtbranche hoort geen problemen door Duitse grenscontroles

ZOETERMEER (ANP) - Transport en Logistiek Nederland (TLN) heeft nog geen problemen gehoord met het vrachtvervoer door de Duitse grenscontroles die maandag zijn ingegaan. Volgens een woordvoerder van TLN valt "het allemaal reuze mee". "We horen gelukkig geen urenlange vertragingen aan de grens."

Volgens de woordvoerder zou op twee tot drie plekken aan de Duits-Nederlandse grens gecontroleerd worden. Er is hooguit sprake van kleine vertragingen door controles. "Het loopt allemaal goed door."

Duitsland heeft de grenscontroles ingevoerd om naar eigen zeggen terroristen en illegale migranten te kunnen weren. De Duitse politie heeft gezegd zo min mogelijk hinder te willen veroorzaken voor het verkeer met de controles.

FlixBus

Dagelijks zouden ongeveer 100.000 vrachtwagens de 567 kilometer lange Duits-Nederlandse grens passeren. TLN zei eerder dat een uur wachttijd 100 euro per truck kost.

Ondernemersvereniging voor handel en logistiek evofenedex laat weten evenmin signalen van grote vertragingen gehoord te hebben. "Vooralsnog valt het mee en we blijven het volgen", aldus een woordvoerster.

Ook bij de aanbieder van langeafstandsbuslijnen FlixBus zorgen de controles niet voor problemen. FlixBus zegt namelijk gewend te zijn aan controles van identiteitspapieren van passagiers. Die papieren worden door de chauffeurs gecontroleerd bij het instappen. Als reizigers geen geldige papieren hebben, mogen ze ook niet mee.

Meer uit Binnenland

RTV Noord kampt nog steeds met gevolgen van hack

GRONINGEN (ANP) - De regionale zender RTV Noord heeft nog steeds last van een hack van zijn computersystemen. Ook vrijdag lukt het "met veel kunst-en-vliegwerk" om radio-uitzendingen te maken, maar het is nog niet mogelijk om reportages te laten horen, laat plaatsvervangend hoofdredacteur Cunera van Selm weten.

13 minuten geleden
Veel minder asielzoekers in Ter Apel, maar nog wel meer dan 2000

TER APEL (ANP) - Het aantal asielzoekers in het Groningse Ter Apel is flink gedaald, maar het zijn er nog altijd meer dan de afgesproken grens van 2000. Daarom moet opvangorgaan COA weer een dwangsom van 50.000 euro betalen.

40 minuten geleden
Treinverkeer tussen Den Bosch en Geldermalsen hersteld

METEREN (ANP) - Het treinverkeer tussen Geldermalsen en Den Bosch is in de nacht van donderdag op vrijdag hersteld. De NS meldt dat de treinen vanaf 00.30 uur weer normaal rijden.

9 uur geleden
FC Porto-supporters die bus vernielden weer vrijgelaten met boete

UTRECHT (ANP) - De FC Porto-supporters die donderdagavond rond 17.30 uur in Utrecht een bus vernielden, zijn weer vrijgelaten. De politie hield in totaal 73 mensen aan voor vernieling en openbare geweldpleging in een bus die onderweg was naar de Galgenwaard, het stadion van FC Utrecht. Zij moeten allemaal een boete van 290 euro betalen.

11 uur geleden
Universiteit Twente schrapt cum laude vanwege ongelijkheid

ENSCHEDE (ANP) - De Universiteit Twente schrapt per 1 januari de mogelijkheid om cum laude - "met lof" - te promoveren, vermeldt zij op haar website.

11 uur geleden
Pleegzorgorganisatie noemt details uit strafzaak afschuwelijk

ROTTERDAM (ANP) - De details die naar buiten komen in de strafzaak tegen de Vlaardingse pleegouders zijn afschuwelijk en grijpen ons enorm aan. Dat laat pleegzorgorganisatie Enver in een verklaring weten. "We erkennen dat wij als organisatie de signalen niet op tijd hebben gezien en onvoldoende hebben ingegrepen."

11 uur geleden
Ongeveer veertig FC Porto-supporters aangehouden na vernielen bus

UTRECHT (ANP) - Ongeveer veertig aanhangers van voetbalclub FC Porto zijn donderdagavond aangehouden voor het vernielen van een bus, aldus de politie. Dat gebeurde rond 17.30 uur in Utrecht.

13 uur geleden