Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vracht van eerste graanschip uit Oekraïne geweigerd door koper

Vracht van eerste graanschip uit Oekraïne geweigerd door koper

ISTANBUL (ANP/RTR) - De Razoni, het eerste schip dat sinds de Russische invasie een Oekraïense haven verliet onder een door de VN en Turkije bemiddeld akkoord, is op zoek naar een andere haven om zijn graanvracht te lossen. Het schip wordt daartoe gedwongen omdat de Libanese koper de lading weigert, nu die meer dan vijf maanden te laat geleverd is.

"Volgens de informatie die is verstrekt door de verlader van het Oekraïense graan aan boord van de Razoni weigerde de koper in Libanon de lading te accepteren vanwege vertragingen in de levering", meldt de Oekraïense ambassade in Libanon in een Facebook-bericht. De verlader is nu op zoek naar een andere partij die de lading wil afnemen. Dat kan zijn "in Libanon, Tripoli of in een ander land of andere haven", aldus de ambassade.

Tot nu toe is er sinds het vertrek van de Razoni op 1 augustus ongeveer 243.000 ton graan uit Oekraïne geëxporteerd op zeven schepen. Dat getal baseert persbureau Reuters op gegevens van het Turkse ministerie van Defensie. Het uitvoeren van het graanakkoord tussen Rusland en Oekraïne staat onder toezicht van een viceadmiraal van de Turkse marine en wordt vanuit een coördinatiecentrum in Istanbul geregeld.

Meer uit Buitenland

Trump tegen Charles: VS hebben geen betere vrienden dan het VK

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tegen de Britse koning Charles gezegd dat de Verenigde Staten geen betere vrienden hebben dan de Britten. De relatie tussen de bondgenoten staat de laatste weken juist onder spanning, nadat Trump klaagde dat het Verenigd Koninkrijk te weinig hielp met de oorlog in Iran.

1 uur geleden
Trump: Teheran zegt dat Iran op instorten staat

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump heeft Iran gezegd dat het land op instorten staat. Teheran zou de VS gevraagd hebben de Straat van Hormuz zo snel mogelijk te openen, schrijft Trump op zijn Truth Social.

2 uur geleden
Brussel wil 'opruimbeurt' voor regelgevingsproces

STRAATSBURG (ANP) - De Europese Commissie stelt een "grondige opruimbeurt" voor van haar regelgevingsproces, om eventueel verouderde en overbodige regels te verminderen. Dat staat in een voorstel van de Commissie om regels vanuit Brussel eenvoudiger en duidelijker te maken.

2 uur geleden
Bultrug Timmy in schip geladen dat hem naar open zee moet brengen

WISMAR (ANP) - Timmy, de bultrug die al weken vastligt voor de kust van Duitsland, is succesvol naar de waterbak van een schip gebracht, melden Duitse media als Bild en Die Welt. Reddingswerkers hebben het gestrande dier met touwen en een tuig van zijn plek gekregen en naar het vaartuig gebracht.

3 uur geleden
Noord-Korea eert soldaten die in Oekraïne zelfmoord pleegden

PYONGYANG (ANP/BLOOMBERG) - Noord-Koreaanse militairen die met Rusland meevochten tegen Oekraïne hebben zich opgeblazen toen ze in handen van de vijand dreigden te vallen, bevestigt de leider van Ruslands bondgenoot. "Zij stierven een heldendood", zei Kim Jong-un dinsdag.

4 uur geleden
Man bekent schuld aan geplande terreuraanslag op Swift-concert

WIENER NEUSTADT (ANP) - De man die ervan wordt verdacht een terreuraanslag te hebben voorbereid bij een van Taylor Swifts concerten in Wenen in 2024, heeft dinsdag schuld bekend in de rechtbank in Wiener Neustadt. Dat melden de Oostenrijkse media Kurier en Kronen Zeitung.

4 uur geleden
Reddingswerkers proberen bultrug Timmy met touwen weg te trekken

WISMAR (ANP/AFP/DPA) - Duitse reddingswerkers zijn begonnen met een volgende poging om de bultrug Timmy te bevrijden uit het ondiepe water waar hij al weken vastligt. Ze hebben inmiddels touwen en een tuig aan het dier bevestigd, maar Timmy lijkt nog niet te bewegen.

5 uur geleden