Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vracht van eerste graanschip uit Oekraïne geweigerd door koper

Vracht van eerste graanschip uit Oekraïne geweigerd door koper

ISTANBUL (ANP/RTR) - De Razoni, het eerste schip dat sinds de Russische invasie een Oekraïense haven verliet onder een door de VN en Turkije bemiddeld akkoord, is op zoek naar een andere haven om zijn graanvracht te lossen. Het schip wordt daartoe gedwongen omdat de Libanese koper de lading weigert, nu die meer dan vijf maanden te laat geleverd is.

"Volgens de informatie die is verstrekt door de verlader van het Oekraïense graan aan boord van de Razoni weigerde de koper in Libanon de lading te accepteren vanwege vertragingen in de levering", meldt de Oekraïense ambassade in Libanon in een Facebook-bericht. De verlader is nu op zoek naar een andere partij die de lading wil afnemen. Dat kan zijn "in Libanon, Tripoli of in een ander land of andere haven", aldus de ambassade.

Tot nu toe is er sinds het vertrek van de Razoni op 1 augustus ongeveer 243.000 ton graan uit Oekraïne geëxporteerd op zeven schepen. Dat getal baseert persbureau Reuters op gegevens van het Turkse ministerie van Defensie. Het uitvoeren van het graanakkoord tussen Rusland en Oekraïne staat onder toezicht van een viceadmiraal van de Turkse marine en wordt vanuit een coördinatiecentrum in Istanbul geregeld.

Meer uit Buitenland

Israël: Iran was te dicht bij productie kernwapens

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël zei dat het geen andere keuze had dan Iran aan te vallen en voegde eraan toe dat het inlichtingen had verzameld waaruit bleek dat Teheran "het point of no return" had genaderd in zijn pogingen eigen kernwapens te bouwen.

6 minuten geleden
IAEA bevestigt dat nucleaire site in Natanz doelwit Israël was

WENEN (ANP) - Directeur-generaal Rafael Grossi van het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) bevestigt dat de Iraanse nucleaire site in Natanz geraakt is bij Israëlische aanvallen. De organisatie staat in contact met de Iraanse autoriteiten over de stralingsniveaus.

42 minuten geleden
Trump mag na beroep Nationale Garde toch blijven inzetten in LA

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaans hof van beroep heeft president Donald Trump toestemming gegeven om de inzet van troepen van de Nationale Garde in Los Angeles te handhaven te midden van protesten over de strengere immigratiewetgeving. Daarmee werd de uitspraak van een lagere rechtbank die de inzet eerder op donderdag blokkeerde, tijdelijk opgeschort.

45 minuten geleden
Israëlische luchtmacht valt Iran aan

TEHERAN/WASHINGTON/JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische luchtmacht heeft een luchtaanval uitgevoerd in Iran, meldt Axios. De Amerikaanse nieuwssite baseert zich op twee bronnen met kennis van de operatie. Persbureau Reuters spreekt op basis van twee Amerikaanse officials van meerdere aanvallen.

2 uur geleden
Algemene Vergadering VN stemt voor direct staakt-het-vuren Gaza

NEW YORK (ANP/RTR) - De Algemene Vergadering van de Verenigde Naties heeft donderdag een resolutie aangenomen waarin wordt opgeroepen tot een onmiddellijk en permanent staakt-het-vuren in Gaza. 149 van de 193 landen stemden voor de resolutie, waardoor de vereiste tweederdemeerderheid werd behaald.

2 uur geleden
WSJ: Israël zou Iran al zondag kunnen aanvallen

WASHINGTON (ANP) - Israël is bereid Iran de komende dagen aan te vallen als Teheran een Amerikaans voorstel om zijn nucleaire programma te beperken afwijst, schrijft The Wall Street Journal (WSJ).

7 uur geleden
Senator verwijderd bij persgesprek minister Noem in Los Angeles

LOS ANGELES (ANP) - Een Democratische senator uit Californië is donderdag tijdens een persconferentie van minister van Binnenlandse Veiligheid Kristi Noem uit de zaal verwijderd. Hij verstoorde volgens The Washington Post het persgesprek in Los Angeles, waar Noem de arrestaties van migranten verdedigde, die in de stad voor veel onrust hebben gezorgd.

8 uur geleden