Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vraagtekens over hervatten Bundesliga na besmette spelers Köln

Vraagtekens over hervatten Bundesliga na besmette spelers Köln

KEULEN (ANP) - De discussie over het wel of niet hervatten van de Bundesliga heeft een nieuw hoofdstuk gekregen nu bij 1. FC Köln drie personen het coronavirus onder de leden hebben. Twee voetballers en een fysiotherapeut vertonen geen ziekteverschijnselen maar moeten wel twee weken thuis blijven.

Karl Lauterbach, politicus en professor in de gezondheidskunde, snapt er niets van dat de rest van de selectie van FC Köln gewoon verder traint. "Wie met COVID-19 traint, riskeert schade aan longen, hart en nieren", weet hij. "Het verbaast me dat spelers dit toestaan. Voetbal moet een voorbeeld geven en geen broodspelletje zijn."

De clubs in de Bundesliga hopen over twee of drie weken de onderbroken competitie zonder publiek te hervatten. 1. FC Köln staat tiende in de hoogste Duitse voetbalklasse.

Positief

Tim Meyer, arts van de Duitse voetbalbond, is nog steeds positief over een snelle herstart. "We zijn ervan overtuigd dat we spelers in staat kunnen stellen hun beroep uit te oefenen met de best mogelijke bescherming tegen infectie", stelt hij.

Kevin Kühnert, politicus van de SPD, snapt dat de beste Duitse voetbalclubs veel inkomsten missen nu de Bundesliga stilligt. "Maar nu hervatten kost denk ik veel meer. Dan heb je een enorm imagoschade", zegt hij. "De hele samenleving zucht onder de coronacrisis en de clubs willen snel weer gaan voetballen. Zo geef je wel een heel slecht signaal af."

Meer uit Voetbal

Willem II lijdt in Tilburg pijnlijke nederlaag tegen Excelsior

TILBURG (ANP) - Willem II heeft in de Eredivisie een pijnlijke nederlaag geleden. De Tilburgers gingen in eigen stadion met 3-0 onderuit tegen Excelsior. Willem II blijft met 1 punt uit vier wedstrijden onderin de Eredivisie staan.

11 uur geleden
AS Roma zet sterke seizoensstart door met late zege op Atalanta

ROME (ANP) - AS Roma heeft de sterke start in de Italiaanse voetbalcompetitie een vervolg gegeven tegen Atalanta. Het elftal van trainer Gian Piero Gasperini won met 2-1. AS Roma stond lange tijd achter en scoorde in de slotfase van de tweede helft twee keer.

11 uur geleden
PSV verslaat Ajax in duel met hoge amusementswaarde

AMSTERDAM (ANP) - PSV heeft de uitwedstrijd tegen Ajax in de Eredivisie gewonnen: 1-3. De titelverdediger uit Eindhoven maakte in een uitverkochte Johan Cruijff ArenA een einde aan een serie van vijf onderlinge duels zonder een zege op de club uit de hoofdstad.

12 uur geleden
FC Utrecht - Go Ahead Eagles definitief gestaakt

UTRECHT (ANP) - De competitiewedstrijd in de Eredivisie tussen FC Utrecht en Go Ahead Eagles is op zaterdagavond door scheidsrechter Martin van den Kerkhof definitief gestaakt.

13 uur geleden
FC Utrecht - Go Ahead om gooien bekers voor tweede keer gestaakt

UTRECHT (ANP) - De competitiewedstrijd tussen FC Utrecht en Go Ahead Eagles is na een hervatting voor een tweede keer stilgelegd.

13 uur geleden
Supporters van Ajax nemen afscheid van Godts

AMSTERDAM (ANP) - Supporters van Ajax hebben vlak voor de thuiswedstrijd tegen PSV afscheid genomen van Mika Godts. De 21-jarige linksbuiten vertrok ruim twee weken geleden naar Paris Saint-Germain.

13 uur geleden
Geertruida debuteert in basisploeg van PSV voor uitduel met Ajax

AMSTERDAM (ANP) - PSV begint om 20.00 uur met Lutsharel Geertruida aan de uitwedstrijd tegen Ajax. De verdediger, gehuurd van RB Leipzig, maakt voor het eerst deel uit van de basisploeg van de kampioen uit Eindhoven. Hij krijgt de voorkeur boven Ryan Flamingo.

13 uur geleden