Vraag naar vliegreizen op bijna driekwart van voor corona
GENÈVE (ANP) - Het aantal kilometers dat reizigers in augustus per vliegtuig aflegden is op bijna driekwart van het niveau van voor de coronacrisis. Ten opzichte van dezelfde maand vorig jaar was er een stijging van twee derde te zien, meldt de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA. Vooral internationaal werd er meer gevlogen.
De groei van de luchtvaart was het sterkst in Azië en Oceanië. Verschillende landen daar, zoals Singapore en Thailand, heropenden de grenzen na eerdere coronamaatregelen. Ook Australië en Nieuw-Zeeland werden weer bereikbaar. Als straks ook Japan weer toeristen toelaat rekent IATA op een verder herstel.
In Noord-Amerika was de toename het laagst. De Verenigde Staten en Canada stelden hun grenzen echter al eerder grotendeels open voor gevaccineerde reizigers en binnenlandse vluchten in de VS opereren al langer vrijwel normaal.
Luchtvracht
De vraag naar luchtvracht daalde in dezelfde maand met ruim 8 procent op jaarbasis. Dat was een verbetering ten opzichte van juli toen nog sprake was van een krimp van haast 10 procent. Tegelijkertijd groeide door de toename van het aantal passagiersvluchten de vrachtcapaciteit. Veel luchtvracht gaat mee in de buik van passagiersvluchten.
Daarbij merkt IATA op dat er in 2021, mede door verstoringen op de markt voor containervracht, buitengewoon veel vracht per vliegtuig werd vervoerd. Daardoor spreekt de brancheorganisatie van "een stabiele markt" terwijl er veel wisselende signalen zijn. Aan de ene kant nam het wereldwijde vrachtvervoer toe in augustus, aan de andere kant was er sprake van afkoeling in westerse economieën door de hoge inflatie.
Meer uit Financieel
ARNHEM (ANP) - Alliander, het bedrijf achter netbeheerder Liander, heeft voor het eerst zijn wachtlijst voor de stroomaansluiting van bedrijven kunnen verkleinen. Mede dankzij oplossingen voor slimmer energieverbruik konden in het eerste halfjaar 1800 bedrijven worden aangesloten. Dat meldt Alliander in zijn halfjaarverslag.
10 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is maandag met winst aan de nieuwe handelsweek begonnen. De aandacht van beleggers bleef uitgaan naar het Midden-Oosten. De olieprijzen daalden flink door een gevechtspauze tussen de Verenigde Staten en Iran.
23 minuten geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De olie- en gasprijzen zijn maandag flink gezakt nadat de Verenigde Staten hun aanvallen op Iran hebben opgeschort. Nu hopen handelaren erop dat de spanningen in het Midden-Oosten afnemen en de versperring van de Straat van Hormuz binnenkort voorbij is. Dan zouden olie- en gastankers weer normaal uit de Perzische Golf kunnen varen.
28 minuten geledenSHANGHAI (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - Het Chinese chipbedrijf CXMT heeft maandag bij zijn debuut op de beurs van Shanghai een koerssprong van 472 procent gemaakt. Dat betekent dat de waarde ongeveer is verzesvoudigd. Hierdoor is de fabrikant van geheugenchips direct het grootste beursgenoteerde bedrijf van het Chinese vasteland geworden, dus uitgezonderd bedrijven met een notering in bijvoorbeeld Hongkong.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bijna de helft van alle auto's in Nederland is inmiddels een automaat, een verdubbeling vergeleken met bijna tien jaar geleden. Die verschuiving komt vooral door de sterke opmars van elektrische en hybride auto's. Deze auto's zijn standaard uitgerust met een automatisch versnellingssysteem.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De olieprijzen zijn maandag flink gedaald nadat de Verenigde Staten dit weekend hun luchtaanvallen op Iran pauzeerden. Brentolie, de belangrijkste indicator voor olie uit het Midden-Oosten, daalde met ongeveer 6 procent tot rond de 91 dollar per vat. Vorige week kwam de prijs van Brentolie kort boven de 100 dollar per vat uit.
7 uur geledenHORLEY (ANP/AFP) - De Londense luchthaven Gatwick kampt zondag midden in de drukke zomerperiode met een storing in de watervoorziening. Naar verluidt werken toiletten niet en zijn restaurants gesloten op de op een na drukste luchthaven van Groot-Brittannië.
18 uur geleden