Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vraag naar uitzendkrachten stijgt dit jaar weer licht, denkt ING

Vraag naar uitzendkrachten stijgt dit jaar weer licht, denkt ING

AMSTERDAM (ANP) - De vraag naar uitzendkrachten zal dit jaar iets stijgen na twee jaar krimp, verwacht ING. De bank voorspelt dat het aantal uitzenduren dit jaar met 1,5 procent groeit. De economie trekt weer enigszins aan en uitzenders profiteren van het handhaven van de wet tegen schijnzelfstandigheid onder zzp'ers sinds begin dit jaar. Dit zal volgens ING gunstig uitpakken voor uitzenders en detacheerders.

Veel werk dat voorheen door zzp'ers werd gedaan, kan niet langer via die constructie worden uitgevoerd, stelt ING-econoom Katinka Jongkind. "Inlenende bedrijven kiezen er naar verwachting dan ook vaker voor om zzp'ers een vast contract aan te bieden of om zzp'ers via een uitzend- of detacheringsbureau in te huren, aangezien dat nu de meest flexibele arbeidsvormen zijn."

Wel benadrukt de bank dat de uitzendbranche onder druk blijft staan. Er is minder vraag naar standaarduitzendwerk door onder meer automatisering en strengere wet- en regelgeving. Ook zijn er volgens ING minder snelgroeiende bedrijven in Nederland die de vraag naar uitzendkrachten vergroten.

Pandemie

De afgelopen jaren werden miljarden geïnvesteerd in onder meer flitsbezorgers Gorillas, Getir, Zapp en Flink, onlinesupermarkten Crisp en Picnic en maaltijdbezorgers, zegt ING. Dat zorgde voor meer vraag naar grote aantallen uitzendkrachten en zzp'ers. Daarnaast hadden de GGD'en tijdens de coronapandemie veel uitzendkrachten nodig op priklocaties. Maar de coronapandemie is voorbij en de vraag in de bezorgsector is volgens de bank grotendeels weggevallen. Zo kondigde Getir, waaronder ook Gorillas valt, vorig jaar aan uit Nederland te vertrekken. Daar is tot nu toe nog niets grootschaligs voor in de plaats gekomen, aldus ING.

Vorig jaar kromp de vraag naar flexwerkers met 5,5 procent en het jaar daarvoor met 7,5 procent, meldt ING met cijfers van het CBS. Door een lage economische groei en aanhoudende geopolitieke onzekerheid in de markt bleven bedrijven volgens de bank toen erg terughoudend met het inhuren van uitzendkrachten en gedetacheerden.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit licht hoger na dagvaardingen tegen Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met kleine winsten gesloten. Beleggers deden het rustig aan na de stappen van het Amerikaanse ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve. Daardoor zijn opnieuw zorgen ontstaan over de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank.

1 uur geleden
Paramount Skydance klaagt Warner Bros. aan om Netflix-deal

NEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance heeft Warner Bros. Discovery in de Verenigde Staten aangeklaagd vanwege de deal die zijn branchegenoot heeft gesloten met Netflix. Paramount Skydance eist dat Warner Bros. meer informatie over de deal deelt.

2 uur geleden
Econoom: uitspraak tarievenzaak VS geen klap voor handelsstromen

FRANKFURT (ANP) - Als het Amerikaanse Hooggerechtshof de importheffingen van president Donald Trump onwettig verklaart, levert dat geen grote klap op voor de wereldwijde handelsstromen. Dat denkt ING-econoom Carsten Brzeski. Hij stelt dat er eerder sprake zal zijn van een verdere structurele verandering in de wereldwijde handel.

4 uur geleden
Heineken eindigt onderaan hogere AEX na vertrek topman

AMSTERDAM (ANP) - Heineken is maandag onderaan de AEX-index geëindigd. Beleggers reageerden op het vertrek van topman Dolf van den Brink van de bierbrouwer. Er is nog geen opvolger gevonden.

4 uur geleden
Goud- en zilverprijzen bereiken nieuwe records na dagvaarden Fed

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De goud- en zilverprijzen hebben maandag nieuwe recordhoogtes bereikt. De zorgen over de onafhankelijkheid van de Federal Reserve werden opnieuw aangewakkerd nadat de regering van president Donald Trump dreigde met een strafrechtelijke aanklacht tegen de Amerikaanse centrale bank.

6 uur geleden
Britten starten onderzoek naar chatbot Grok om AI-naaktbeelden

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse mediawaakhond Ofcom start een onderzoek naar Grok, de chatbot van Elon Musk. De chatbot van zijn start-up xAI ligt wereldwijd onder vuur omdat er seksueel getinte afbeeldingen van mensen mee worden gegenereerd, ook van minderjarigen.

7 uur geleden
Voorraad koffers achtergebleven op Schiphol na sneeuwweek

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol is nog een voorraad koffers achtergebleven na alle problemen met het winterweer van vorige week. Volgens een woordvoerder gaat het naar schatting om honderden koffers, maar een precies aantal heeft hij niet. Luchtvaartmaatschappijen en afhandelaars zijn volgens Schiphol druk bezig met het nabezorgen van de koffers aan de rechtmatige eigenaren.

7 uur geleden