Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vraag naar uitzendkrachten stijgt dit jaar weer licht, denkt ING

Vraag naar uitzendkrachten stijgt dit jaar weer licht, denkt ING

AMSTERDAM (ANP) - De vraag naar uitzendkrachten zal dit jaar iets stijgen na twee jaar krimp, verwacht ING. De bank voorspelt dat het aantal uitzenduren dit jaar met 1,5 procent groeit. De economie trekt weer enigszins aan en uitzenders profiteren van het handhaven van de wet tegen schijnzelfstandigheid onder zzp'ers sinds begin dit jaar. Dit zal volgens ING gunstig uitpakken voor uitzenders en detacheerders.

Veel werk dat voorheen door zzp'ers werd gedaan, kan niet langer via die constructie worden uitgevoerd, stelt ING-econoom Katinka Jongkind. "Inlenende bedrijven kiezen er naar verwachting dan ook vaker voor om zzp'ers een vast contract aan te bieden of om zzp'ers via een uitzend- of detacheringsbureau in te huren, aangezien dat nu de meest flexibele arbeidsvormen zijn."

Wel benadrukt de bank dat de uitzendbranche onder druk blijft staan. Er is minder vraag naar standaarduitzendwerk door onder meer automatisering en strengere wet- en regelgeving. Ook zijn er volgens ING minder snelgroeiende bedrijven in Nederland die de vraag naar uitzendkrachten vergroten.

Pandemie

De afgelopen jaren werden miljarden geïnvesteerd in onder meer flitsbezorgers Gorillas, Getir, Zapp en Flink, onlinesupermarkten Crisp en Picnic en maaltijdbezorgers, zegt ING. Dat zorgde voor meer vraag naar grote aantallen uitzendkrachten en zzp'ers. Daarnaast hadden de GGD'en tijdens de coronapandemie veel uitzendkrachten nodig op priklocaties. Maar de coronapandemie is voorbij en de vraag in de bezorgsector is volgens de bank grotendeels weggevallen. Zo kondigde Getir, waaronder ook Gorillas valt, vorig jaar aan uit Nederland te vertrekken. Daar is tot nu toe nog niets grootschaligs voor in de plaats gekomen, aldus ING.

Vorig jaar kromp de vraag naar flexwerkers met 5,5 procent en het jaar daarvoor met 7,5 procent, meldt ING met cijfers van het CBS. Door een lage economische groei en aanhoudende geopolitieke onzekerheid in de markt bleven bedrijven volgens de bank toen erg terughoudend met het inhuren van uitzendkrachten en gedetacheerden.

Meer uit Financieel

Duitse ingreep bij tankstations werkte averechts, zeggen economen

MANNHEIM (ANP/AFP) - Een Duitse maatregel bij tankstations om automobilisten te beschermen tegen de stijgende olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten, heeft het tegenovergestelde effect gehad. Dat zeggen economen van het Mannheimse ZEW-instituut en het Düsseldorf Institute for Competition Economics na onderzoek.

3 uur geleden
Oud-werknemer TSMC 10 jaar cel in om stelen bedrijfsgeheimen

NEW TAIPEI (ANP/AFP/RTR/DPA) - Een oud-medewerker van het grote Taiwanese chipconcern TSMC moet van een Taiwanese rechtbank tien jaar de cel in voor het stelen van bedrijfsgeheimen. Hij ging na zijn vertrek bij 's werelds grootste chipmaker bij de Japanse rivaal Tokyo Electron aan de slag. Daar maakte hij gebruik van contacten met voormalige collega's om Tokyo Electron te helpen bij het binnenhalen van meer contracten.

3 uur geleden
China blokkeert overname AI-bedrijf door Facebook-moeder Meta

BEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De overname van het van oorsprong Chinese AI-bedrijf Manus door Facebook-moederconcern Meta Platforms mag niet doorgaan van China. Chinese autoriteiten blokkeren de deal waarmee 2 miljard dollar is gemoeid, zonder daarvoor een duidelijke reden te noemen.

4 uur geleden
Transavia Nederland schrapt geen vluchten om kerosineprijzen

SCHIPHOL (ANP) - Nederlandse Transavia-reizigers worden niet geraakt door geschrapte vluchten om de hoge kerosineprijzen. Volgens een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij heeft alleen het Franse deel van Transavia besloten om in mei en juni een deel van haar vluchten te schrappen. Vluchten vanuit Nederland worden niet getroffen.

4 uur geleden
Farmaconcern Organon, met locatie in Oss, komt in Indiase handen

JERSEY CITY (ANP/BLOOMBERG/BELGA) - Farmaciebedrijf Organon, met een productievestiging in Oss, komt in Indiase handen. Het bedrijf Sun Pharmaceutical telt bijna 12 miljard dollar neer voor de onderneming die gespecialiseerd is in geneesmiddelen voor vrouwen. Het gaat om een van de grootste buitenlandse overnames door een Indiaas bedrijf ooit.

5 uur geleden
Oud-ASML-man Van den Brink per direct weg als commissaris ASMI

ALMERE (ANP) - Oud-ASML-bestuurder Martin van den Brink is per direct vertrokken als commissaris bij chiptoeleverancier ASMI. Die stap volgt volgens het bedrijf uit Almere op een "beoordeling dat de andere professionele activiteiten van de heer Van den Brink op termijn zouden kunnen leiden tot belangenverstrengeling".

6 uur geleden
Recordstand op beurs raakt uit beeld door klein verlies AEX

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index aan de beurs in Amsterdam liet maandagochtend een klein verlies zien. Daarmee raakte een mogelijk nieuw record voor de hoofdgraadmeter aan het Damrak tijdens de dunne handel op Koningsdag weer wat uit beeld. Beleggers verwerkten onder meer wisselende signalen over de oorlog in het Midden-Oosten.

6 uur geleden