Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vraag naar uitzendkrachten stijgt dit jaar weer licht, denkt ING

Vraag naar uitzendkrachten stijgt dit jaar weer licht, denkt ING

AMSTERDAM (ANP) - De vraag naar uitzendkrachten zal dit jaar iets stijgen na twee jaar krimp, verwacht ING. De bank voorspelt dat het aantal uitzenduren dit jaar met 1,5 procent groeit. De economie trekt weer enigszins aan en uitzenders profiteren van het handhaven van de wet tegen schijnzelfstandigheid onder zzp'ers sinds begin dit jaar. Dit zal volgens ING gunstig uitpakken voor uitzenders en detacheerders.

Veel werk dat voorheen door zzp'ers werd gedaan, kan niet langer via die constructie worden uitgevoerd, stelt ING-econoom Katinka Jongkind. "Inlenende bedrijven kiezen er naar verwachting dan ook vaker voor om zzp'ers een vast contract aan te bieden of om zzp'ers via een uitzend- of detacheringsbureau in te huren, aangezien dat nu de meest flexibele arbeidsvormen zijn."

Wel benadrukt de bank dat de uitzendbranche onder druk blijft staan. Er is minder vraag naar standaarduitzendwerk door onder meer automatisering en strengere wet- en regelgeving. Ook zijn er volgens ING minder snelgroeiende bedrijven in Nederland die de vraag naar uitzendkrachten vergroten.

Pandemie

De afgelopen jaren werden miljarden geïnvesteerd in onder meer flitsbezorgers Gorillas, Getir, Zapp en Flink, onlinesupermarkten Crisp en Picnic en maaltijdbezorgers, zegt ING. Dat zorgde voor meer vraag naar grote aantallen uitzendkrachten en zzp'ers. Daarnaast hadden de GGD'en tijdens de coronapandemie veel uitzendkrachten nodig op priklocaties. Maar de coronapandemie is voorbij en de vraag in de bezorgsector is volgens de bank grotendeels weggevallen. Zo kondigde Getir, waaronder ook Gorillas valt, vorig jaar aan uit Nederland te vertrekken. Daar is tot nu toe nog niets grootschaligs voor in de plaats gekomen, aldus ING.

Vorig jaar kromp de vraag naar flexwerkers met 5,5 procent en het jaar daarvoor met 7,5 procent, meldt ING met cijfers van het CBS. Door een lage economische groei en aanhoudende geopolitieke onzekerheid in de markt bleven bedrijven volgens de bank toen erg terughoudend met het inhuren van uitzendkrachten en gedetacheerden.

Meer uit Financieel

Wall Street veert op na verliezen door AI-angst en handelsonrust

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger geëindigd. Beleggers leken eerdere zorgen over de gevolgen van kunstmatige intelligentie en de handelsonrust van zich af te schudden. Maandag zakten de graadmeters op Wall Street hierdoor nog diep in het rood.

2 uur geleden
Rechter VS wijst zaak xAI tegen OpenAI over bedrijfsgeheimen af

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Een rechter in de Verenigde Staten heeft dinsdag een rechtszaak van Elon Musks startup xAI afgewezen. In de zaak werd rivaal OpenAI beschuldigd van het stelen van bedrijfsgeheimen.

2 uur geleden
Franse miljardair Arnault vergroot belang in luxeconcern LVMH

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse miljardair Bernard Arnault heeft zijn greep op luxeconcern LVMH verder verstevigd. De rijkste man van Europa en topman van het bedrijf achter merken als Louis Vuitton, Christian Dior, Hennessy en Tiffany & Co heeft zijn belang in LVMH verhoogd tot boven de 50 procent, is dinsdag bekendgemaakt.

4 uur geleden
Toename meldingen over Odido bij meldpunt voor identiteitsfraude

DEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen bij het Centraal Meldpunt Identiteitsfraude (CMI) na het Odido-lek is in een week tijd ruim verdubbeld. Het meldpunt, waar mensen terechtkunnen die vermoeden slachtoffer te zijn van misbruik van gestolen identiteitsgegevens, heeft tot nu toe 590 meldingen binnengekregen over de telecomprovider. Een week geleden waren dat er nog 245.

6 uur geleden
AEX sluit hoger na onzekerheid over handelsbeleid VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is dinsdag licht hoger de handelsdag uitgegaan. Beleggers bleven het wel voorzichtig aandoen na de onzekerheid rond het handelsbeleid van Donald Trump. Het Amerikaanse Hooggerechtshof zette een streep door veel van de importheffingen van de president en hij kondigde daarop nieuwe wereldwijde heffingen aan.

6 uur geleden
Warner Bros. ontvangt nieuw overnamevoorstel van Paramount

NEW YORK (ANP/AFP) - Entertainment- en mediaconcern Warner Bros. Discovery heeft een herzien overnamevoorstel van Paramount Skydance ontvangen. Warner Bros. zegt het nieuwe bod te bekijken, maar de raad van bestuur liet weten de overnameovereenkomst met Netflix te blijven steunen. Details over het nieuwe voorstel zijn niet bekendgemaakt.

7 uur geleden
EU-handelschef: regering-Trump wil zich aan handelsdeal houden

BRUSSEL (ANP/RTR) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump wil zich aan de handelsdeal met de EU houden, ondanks de nieuwe importtarieven. Dat stelt Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) dinsdag tijdens een hoorzitting in het Europees Parlement.

8 uur geleden