Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vraag naar uitzendkrachten stijgt dit jaar weer licht, denkt ING

Vraag naar uitzendkrachten stijgt dit jaar weer licht, denkt ING

AMSTERDAM (ANP) - De vraag naar uitzendkrachten zal dit jaar iets stijgen na twee jaar krimp, verwacht ING. De bank voorspelt dat het aantal uitzenduren dit jaar met 1,5 procent groeit. De economie trekt weer enigszins aan en uitzenders profiteren van het handhaven van de wet tegen schijnzelfstandigheid onder zzp'ers sinds begin dit jaar. Dit zal volgens ING gunstig uitpakken voor uitzenders en detacheerders.

Veel werk dat voorheen door zzp'ers werd gedaan, kan niet langer via die constructie worden uitgevoerd, stelt ING-econoom Katinka Jongkind. "Inlenende bedrijven kiezen er naar verwachting dan ook vaker voor om zzp'ers een vast contract aan te bieden of om zzp'ers via een uitzend- of detacheringsbureau in te huren, aangezien dat nu de meest flexibele arbeidsvormen zijn."

Wel benadrukt de bank dat de uitzendbranche onder druk blijft staan. Er is minder vraag naar standaarduitzendwerk door onder meer automatisering en strengere wet- en regelgeving. Ook zijn er volgens ING minder snelgroeiende bedrijven in Nederland die de vraag naar uitzendkrachten vergroten.

Pandemie

De afgelopen jaren werden miljarden geïnvesteerd in onder meer flitsbezorgers Gorillas, Getir, Zapp en Flink, onlinesupermarkten Crisp en Picnic en maaltijdbezorgers, zegt ING. Dat zorgde voor meer vraag naar grote aantallen uitzendkrachten en zzp'ers. Daarnaast hadden de GGD'en tijdens de coronapandemie veel uitzendkrachten nodig op priklocaties. Maar de coronapandemie is voorbij en de vraag in de bezorgsector is volgens de bank grotendeels weggevallen. Zo kondigde Getir, waaronder ook Gorillas valt, vorig jaar aan uit Nederland te vertrekken. Daar is tot nu toe nog niets grootschaligs voor in de plaats gekomen, aldus ING.

Vorig jaar kromp de vraag naar flexwerkers met 5,5 procent en het jaar daarvoor met 7,5 procent, meldt ING met cijfers van het CBS. Door een lage economische groei en aanhoudende geopolitieke onzekerheid in de markt bleven bedrijven volgens de bank toen erg terughoudend met het inhuren van uitzendkrachten en gedetacheerden.

Meer uit Financieel

Computerfabrikant HP gaat komende jaren tot 6000 banen schrappen

PALO ALTO (ANP/BLOOMBERG) - Computerfabrikant HP gaat de komende jaren duizenden banen schrappen. Het bedrijf kondigde aan dat 4000 tot 6000 banen zullen verdwijnen door meer gebruik te maken van AI-tools. Dat moet over drie jaar een jaarlijkse besparing van 1 miljard dollar opleveren.

1 uur geleden
Nvidia zakt op Wall Street na zorgen over concurrentie AI-chips

NEW YORK (ANP) - Nvidia hoorde dinsdag bij de verliezers op de aandelenbeurzen in New York, na een bericht dat Meta AI-chips van Google wil gebruiken. Nvidia domineert momenteel de sector voor AI-chips. Maar bedrijven zoals de eigenaar van Facebook en Instagram zoeken naar alternatieve chips om de afhankelijkheid van Nvidia te verminderen.

1 uur geleden
Warner schikt zaak en start samenwerking met AI-muziekplatform

CAMBRIDGE (ANP/BLOOMBERG) - Warner Music Group en AI-muziekstart-up Suno hebben een schikking getroffen in een auteursrechtszaak en zijn een samenwerking gestart voor het maken van muziek. Warner en andere grote platenlabels hebben Suno en zijn branchegenoot Udio vorig jaar aangeklaagd, omdat de start-ups auteursrechtelijk beschermd materiaal zouden hebben gebruikt in hun AI-platforms zonder compensatie voor de artiesten of bedrijven.

2 uur geleden
Bloomberg: Hassett gezien als favoriet voor nieuwe Fed-voorzitter

WASHINGTON (ANP) - Adviseurs en bondgenoten van president Donald Trump zien Kevin Hassett als de favoriet om de volgende voorzitter van de Federal Reserve te worden. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen. Met Hassett zou Trump een nauwe bondgenoot bij de Amerikaanse centrale bank hebben die hij goed kent en vertrouwt, volgens de bronnen.

3 uur geleden
Pantserhouwitsers krijgen beschermend net tegen drones

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse pantserhouwitsers krijgen netten die ze tegen kamikazedrones kunnen beschermen. Een Nederlands defensiebedrijf gaat die maken.

4 uur geleden
ABN AMRO stijgt fors in AEX na banenreductie

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO eindigde dinsdag bovenaan de AEX-index, na de aankondiging komende jaren duizenden banen te schrappen. Daarmee wil de bank kosten verminderen en winstgevender worden. ABN AMRO maakte ook bekend dat het dochteronderneming Alfam, die persoonlijke leningen verstrekt, verkoopt aan Rabobank. Het aandeel kreeg er 6,5 procent bij.

5 uur geleden
Zeeuwse havens geraakt door stakingen in België

GENT (ANP) - Ook havens in Zeeland hebben last van de nationale stakingsdag in België. Een deel van de schepen die de havens bij Terneuzen en Vlissingen willen aandoen, kan die plaatsen niet bereiken. Dat meldt een woordvoerder van North Sea Port, het bedrijf achter de Zeeuwse havens en die van Gent.

6 uur geleden