Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vraag naar uitzendkrachten stijgt dit jaar weer licht, denkt ING

Vraag naar uitzendkrachten stijgt dit jaar weer licht, denkt ING

AMSTERDAM (ANP) - De vraag naar uitzendkrachten zal dit jaar iets stijgen na twee jaar krimp, verwacht ING. De bank voorspelt dat het aantal uitzenduren dit jaar met 1,5 procent groeit. De economie trekt weer enigszins aan en uitzenders profiteren van het handhaven van de wet tegen schijnzelfstandigheid onder zzp'ers sinds begin dit jaar. Dit zal volgens ING gunstig uitpakken voor uitzenders en detacheerders.

Veel werk dat voorheen door zzp'ers werd gedaan, kan niet langer via die constructie worden uitgevoerd, stelt ING-econoom Katinka Jongkind. "Inlenende bedrijven kiezen er naar verwachting dan ook vaker voor om zzp'ers een vast contract aan te bieden of om zzp'ers via een uitzend- of detacheringsbureau in te huren, aangezien dat nu de meest flexibele arbeidsvormen zijn."

Wel benadrukt de bank dat de uitzendbranche onder druk blijft staan. Er is minder vraag naar standaarduitzendwerk door onder meer automatisering en strengere wet- en regelgeving. Ook zijn er volgens ING minder snelgroeiende bedrijven in Nederland die de vraag naar uitzendkrachten vergroten.

Pandemie

De afgelopen jaren werden miljarden geïnvesteerd in onder meer flitsbezorgers Gorillas, Getir, Zapp en Flink, onlinesupermarkten Crisp en Picnic en maaltijdbezorgers, zegt ING. Dat zorgde voor meer vraag naar grote aantallen uitzendkrachten en zzp'ers. Daarnaast hadden de GGD'en tijdens de coronapandemie veel uitzendkrachten nodig op priklocaties. Maar de coronapandemie is voorbij en de vraag in de bezorgsector is volgens de bank grotendeels weggevallen. Zo kondigde Getir, waaronder ook Gorillas valt, vorig jaar aan uit Nederland te vertrekken. Daar is tot nu toe nog niets grootschaligs voor in de plaats gekomen, aldus ING.

Vorig jaar kromp de vraag naar flexwerkers met 5,5 procent en het jaar daarvoor met 7,5 procent, meldt ING met cijfers van het CBS. Door een lage economische groei en aanhoudende geopolitieke onzekerheid in de markt bleven bedrijven volgens de bank toen erg terughoudend met het inhuren van uitzendkrachten en gedetacheerden.

Meer uit Financieel

China schrapt importheffingen voor bijna alle Afrikaanse landen

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - China schrapt vanaf mei importheffingen voor producten uit vrijwel alle Afrikaanse landen, zo heeft president Xi Jinping volgens staatsmedia bekendgemaakt. De stap kan China en het continent economisch nog dichter bij elkaar brengen.

6 uur geleden
Oekraïne rekent op coulance IMF voor belangrijke miljardenlening

KYIV (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Oekraïense regering verwacht dat het Internationaal Monetair Fonds (IMF) de voorwaarden voor een nieuwe miljardenlening afzwakt, zegt premier Joelia Svyrydenko. Volgens haar vinden de komende weken formele gesprekken plaats over die lening van ruim 8 miljard dollar zonder dat Oekraïne de daarvoor geëiste maatregelen heeft ingezet, zoals een impopulaire belastinghervorming.

7 uur geleden
Hoofd organisatie Spelen in LA verkoopt bedrijf om banden Epstein

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Het hoofd van de organisatie achter de Olympische Spelen in Los Angeles, Casey Wasserman, verkoopt zijn talenten- en sportmarketingbureau nadat zijn banden met Jeffrey Epstein aan het licht zijn gekomen. In een bericht aan het personeel schrijft Wasserman dat die controverse te veel afleidt van het werk dat zijn agentschap doet. Wasserman hoeft niet te vertrekken als voorzitter van het organisatiecomité voor de Spelen in Los Angeles in 2028.

9 uur geleden
Ingrid Thijssen: 'Nederland niet klaar voor golf AI-ontslagen'

DEN HAAG (ANP) - De snelle opmars van kunstmatige intelligentie (AI) zal in Nederland bijdragen aan een langdurige ontslaggolf. Daarvoor waarschuwt Ingrid Thijssen in een interview met De Telegraaf bij haar afscheid als voorzitter van werkgeversorganisatie VNO-NCW. Volgens haar gaat AI op grote schaal banen veranderen en doen verdwijnen, terwijl Nederland daar nog onvoldoende op is voorbereid.

11 uur geleden
Aantal bloemen- en plantenzaken daalt opnieuw in Nederland

DEN HAAG (ANP) - Nederland telt voor het vierde jaar op rij minder bloemen- en plantenzaken. Dat blijkt uit cijfers uit het Handelsregister van de Kamer van Koophandel (KVK) die het ANP voor Valentijnsdag analyseerde. Er waren aan het begin van 2026 zo'n 6400 bloemen- en plantenzaken. Een jaar eerder was dat nog iets meer dan 6500.

12 uur geleden
CNV-analyse: WW-gerechtigde levert tot 66.000 euro in

UTRECHT (ANP) - Mensen die twee jaar werkloos zijn, leveren tot wel 66.000 euro in door de maatregelen van het nieuwe kabinet. Dat stelt vakbond CNV op basis van een analyse. De bond zegt dat dit komt door de verlaging van het maximumdagloon met 20 procent en de halvering van de WW-duur van 24 naar 12 maanden.

13 uur geleden
Beurzen New York gaan met kleine uitslagen lang weekend in

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine uitslagen gesloten na de zware koersverliezen een dag eerder. Beleggers op Wall Street hebben een lang weekend voor de boeg, want op maandag is de Amerikaanse beurshandel dicht voor President's Day.

20 uur geleden