Vraag naar luchtvracht valt terug door omikron en oorlog Oekraïne
GENÈVE (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen hebben in maart minder vracht vervoerd dan in dezelfde maand vorig jaar. Dat komt door de verspreiding van de omikronvariant van het coronavirus in Azië en door de oorlog in Oekraïne. Dat meldt de internationale brancheorganisatie voor de luchtvaart IATA.
De oorlog in Oekraïne zorgt er in Europa voor dat luchtvrachtvervoer minder goed beschikbaar is. Verschillende maatschappijen in Rusland en Oekraïne zijn grote vrachtvervoerders. Daarnaast leidden de stijgende brandstofkosten ook tot hogere kosten voor goederenvervoer. De westerse sancties tegen Rusland om de invasie van Oekraïne veroorzaken ook verstoringen in de productie van bepaalde sectoren en prijsstijgingen. De Chinese economie groeide minder hard en dat komt onder meer door het oplopende aantal coronabesmettingen en de daaropvolgende lockdownmaatregelen.
Wereldwijd daalde de vraag naar luchtvrachtvervoer ten opzichte van maart 2021 met 5,2 procent. "Vrede in Oekraïne en een aanpassing van het Chinese zero-Covid-beleid zouden helpen de problemen van de industrie te verlichten", zegt topman van IATA Willie Walsh in een toelichting. "Aangezien dat op korte termijn onwaarschijnlijk lijkt, kunnen we steeds grotere uitdagingen voor luchtvracht verwachten, net nu de passagiersmarkten sneller herstellen."
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het stopzetten van grenscontroles op grote Amerikaanse luchthavens kan leiden tot chaos. Daarvoor waarschuwen grote luchtvaartmaatschappijen en reis- en bedrijfsorganisaties in de Verenigde Staten. Ze vrezen dat duizenden toeristen en terugkerende Amerikanen kunnen stranden en belangrijke vrachtzendingen niet kunnen worden geleverd.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel presenteert woensdag een pakket met nieuwe regels voor chips, cloudcomputing en AI. Daarmee wil de Europese Unie voor deze technologieën minder afhankelijk worden van landen als de Verenigde Staten en "haar plaats in de wereldwijde race om geo-economische macht heroveren". Dat komt naar voren uit een conceptdocument dat persbureau AFP heeft ingezien.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering verzet zich tegen de terugbetaling van de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump. Het ministerie van Justitie zegt in beroep te gaan tegen een rechterlijk bevel dat de douane verplicht alle geïnde importheffingen die onder de uitspraak van het Hooggerechtshof vallen, opnieuw te berekenen. De stap leidt mogelijk tot juridische chaos bij het claimproces.
13 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst gesloten, waarmee de recordstanden op Wall Street verder werden aangescherpt. Computer- en serverbedrijf Dell Technologies was een opvallende winnaar dankzij kwartaalcijfers die goed werden ontvangen door beleggers.
1 dag geledenMINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse investeringsmaatschappij Castlelake overweegt een overnamebod te doen op de Britse luchtvaartmaatschappij easyJet. Volgens Castlelake is er nog geen formele toenadering gezocht tot het bestuur van easyJet over een overname en is het ook niet zeker dat er een bod komt.
1 dag geledenHILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) verwerpt het ongevraagde overnamebod van de Amerikaanse miljardair Bill Ackman. UMG, met bekende artiesten als Taylor Swift en Harry Styles, zegt dat het bod van Ackman van 56 miljard euro veel te laag is en geen "superieure waardecreatie" levert. Het bedrijf stelt ook dat er sterke consensus is in het bestuur bij het besluit om het bod te verwerpen.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Unilever gaat 270 miljoen dollar investeren in de ontwikkeling van een nieuw innovatiecentrum in de Verenigde Staten. In dat centrum in de stad New Haven in de Amerikaanse staat Connecticut gaat het bedrijf onder meer onderzoek doen naar producten voor persoonlijke verzorging, geurstoffen en ook verpakkingen.
1 dag geleden