Vraag naar diamanten blijft groot
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De vraag naar diamanten blijft groot. De grootste diamantenproducent ter wereld De Beers heeft sinds februari niet zoveel edelstenen verkocht en ligt op schema voor zijn beste jaar sinds 2018.
Tijdens zijn laatste veiling, de zevende van het jaar, verkocht De Beers voor 515 miljoen dollar (zo'n 435 miljoen euro) aan diamanten. Dat is het hoogste bedrag dat het Britse bedrijf in de periode eind augustus, begin september heeft opgehaald sinds 2016. Door de coronacrisis konden mensen hun geld niet aan vakanties en andere uitjes uitgeven. In plaats daarvan waren ze bereid meer geld uit te geven aan luxeartikelen zoals diamanten.
De verkoop van ruwe diamanten ging vorig jaar nog flink omlaag omdat door de coronacrisis minder juwelen werden verkocht. Dat kwam onder meer doordat juwelierswinkels moesten sluiten. Om de prijzen te stutten beperkten diamantproducenten de productie. De Beers verhoogde de prijzen van ruwe diamanten dit jaar naar verluidt met 10 procent.
Overigens had de sector het in 2019 ook al lastig, mede door overaanbod en de opmars van synthetische diamanten.
Meer uit Financieel
SINGAPORE (ANP/RTR) - De wereldeconomie wordt bedreigd door aanhoudende hoge energieprijzen en recordstaatsschulden. Daarvoor waarschuwt directeur van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Kristalina Georgieva in een toespraak vooruitlopend op de jaarvergaderingen van het IMF en de Wereldbank.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De voorzitter van vakbond FNV, Hans Spekman, voelt geen druk om snel tot een sociaal akkoord te komen. Dat zei hij voorafgaand aan een gesprek tussen het kabinet, werkgevers- en werknemersorganisaties in het Catshuis over hervormingen in de sociale zekerheid.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verplichte overstap op een hybride warmtepomp mag huiseigenaren niet op onoverkomelijke kosten jagen. Die belofte doet woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan (D66) in een Kamerbrief. Daarin schrijft zij ook dat deze aanscherping vanaf 2029 echt nodig is, omdat huishoudens niet snel genoeg afscheid nemen van hun volledig gasgestookte cv-ketels.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO stond woensdagochtend bij de verliezers op de aandelenbeurs in Amsterdam na de bekendmaking dat de Nederlandse staat zijn belang in de bank verder gaat verminderen. De AEX-index ging licht omlaag na het nieuwe slotrecord op dinsdag.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse staat gaat zijn belang in ABN AMRO verder afbouwen naar 10,5 procent, van de huidige 20,7 procent. Dat meldt NLFI, de stichting die namens de Staat de overheidsbelangen in financiële instellingen beheert.
2 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De Japanse mededingingsautoriteit heeft woensdag invallen gedaan bij vier grote Japanse bierbrouwers. Onder meer Asahi Breweries, het moederbedrijf van Grolsch, wordt verdacht van onderlinge prijsafspraken.
2 uur geledenMUMBAI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Indiase centrale bank heeft woensdag de rente verhoogd om de hoge inflatie tegen te gaan. Het belangrijkste rentetarief stijgt met een kwart procentpunt tot 5,5 procent. Het is voor het eerst sinds februari 2023 dat de Reserve Bank of India (RBI) met een verhoging komt.
3 uur geleden