Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vraag naar diamanten blijft groot

Vraag naar diamanten blijft groot

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De vraag naar diamanten blijft groot. De grootste diamantenproducent ter wereld De Beers heeft sinds februari niet zoveel edelstenen verkocht en ligt op schema voor zijn beste jaar sinds 2018.

Tijdens zijn laatste veiling, de zevende van het jaar, verkocht De Beers voor 515 miljoen dollar (zo'n 435 miljoen euro) aan diamanten. Dat is het hoogste bedrag dat het Britse bedrijf in de periode eind augustus, begin september heeft opgehaald sinds 2016. Door de coronacrisis konden mensen hun geld niet aan vakanties en andere uitjes uitgeven. In plaats daarvan waren ze bereid meer geld uit te geven aan luxeartikelen zoals diamanten.

De verkoop van ruwe diamanten ging vorig jaar nog flink omlaag omdat door de coronacrisis minder juwelen werden verkocht. Dat kwam onder meer doordat juwelierswinkels moesten sluiten. Om de prijzen te stutten beperkten diamantproducenten de productie. De Beers verhoogde de prijzen van ruwe diamanten dit jaar naar verluidt met 10 procent.

Overigens had de sector het in 2019 ook al lastig, mede door overaanbod en de opmars van synthetische diamanten.

Meer uit Financieel

Miljoenenboete voor Zwitserse bank UBS om hulp aan zwartspaarders

DEN HAAG (ANP) - De Zwitserse bank UBS heeft van het Nederlandse Openbaar Ministerie (OM) een boete van 5 miljoen euro gekregen. Volgens het OM maakte Credit Suisse, dat in 2023 is overgenomen door UBS, zich jarenlang schuldig aan hulp aan zwartspaarders.

7 minuten geleden
FT: door Kremlin gesteunde fintech omzeilde banksancties

LONDEN (ANP) - Internationale banken hebben miljarden dollars verwerkt die afkomstig waren van een door de Russische regering gesteund fintechbedrijf, schrijft de Financial Times op basis van eigen onderzoek. Volgens de Britse zakenkrant zorgde het bedrijf A7 er via een netwerk van dekmantelbedrijven en vervalste facturen voor dat Russisch geld ondanks sancties door het internationale banksysteem stroomde.

22 minuten geleden
Hyves keert na dertien jaar terug als sociaal netwerk

AMSTERDAM (ANP) - Hyves is na dertien jaar terug als sociaal netwerk. Eigenaar Mediahuis, bekend van kranten als De Telegraaf en De Limburger, denkt dat er in Nederland behoefte is aan een alternatief voor Facebook waarbij bewust niet is gekozen voor verslavende algoritmes en eindeloze scroll.

55 minuten geleden
Alibaba lanceert nieuwe AI-chip voor uitbreiding datacenters

HANGZHOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Chinese tech- en webwinkelconcern Alibaba heeft een nieuwe AI-chip gelanceerd die de concurrentie moet aangaan met het Amerikaanse Nvidia en de enorme uitbreiding van datacentercapaciteit in de komende jaren moet ondersteunen. De chip werd gepresenteerd tijdens de jaarlijkse conferentie van Alibaba Cloud in de oostelijke stad Hangzhou.

56 minuten geleden
Vertrouwen van consumenten verbetert opnieuw in september

DEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van consumenten is in september opnieuw iets verder verbeterd ten opzichte van een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het vertrouwen stond sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten, die eind februari begon, flink onder druk. Sinds juni is weer een verbetering te zien.

2 uur geleden
Forse toename overzeese aanvoer bananen en avocado's

DEN HAAG (ANP) - De overzeese aanvoer van gekoelde groente en fruit nam tussen 2015 en 2025 sterk toe, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De aanvoer van groente verdubbelde in deze periode en die van fruit nam met bijna de helft toe, terwijl er minder vis en vlees werd aangevoerd. Vooral bananen en avocado's waren vorig jaar meer in trek dan tien jaar geleden.

2 uur geleden
Huizenprijzen dalen licht na maanden van stijging

DEN HAAG (ANP) - De prijzen van bestaande koopwoningen zijn in augustus voor het eerst sinds december 2025 op maandbasis gedaald. Vergeleken met juli waren koopwoningen 0,1 procent goedkoper, melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster.

2 uur geleden