Vraag naar datacenters en krachtige computers stuwt groei Besi
DUIVEN (ANP) - De vraag naar datacenterchips en chips voor extreem krachtige computers heeft chiptoeleverancier Besi in het eerste kwartaal goed gedaan. Het bedrijf uit het Gelderse Duiven ziet de markt nog altijd aantrekken en dat leidt tot meer vraag naar zijn producten die het plaatsen van chips op printplaten mogelijk maakt. Maar het bedrijf maakt ook verpakkingen voor de zeer kwetsbare chips.
De toename van de omzet, die met 202,4 miljoen euro haast 18 procent hoger lag dan in het laatste kwartaal van vorig jaar, is deels te danken aan het feit dat Besi meer producten wist te leveren. Volgens topman Richard Blickman kwam dat door sterke planning en het aanhouden van strategische voorraden. Ook werden problemen die er eind vorig jaar nog waren door een overstroming in Maleisië opgelost.
De nieuwe orders liggen wel een stuk lager dan begin vorig jaar. Met name Chinese bedrijven die diensten leveren voor smartphonemakers en elektronicabedrijven nemen al sinds halverwege vorig jaar minder af. Ook dalen de orders van smartphonemakers altijd nadat ze hun nieuwe modellen hebben geïntroduceerd.
De winst van Besi steeg op jaarbasis met ruim driekwart en kwam uit op 67,5 miljoen euro. De onderneming verwacht in het lopende kwartaal de omzet met 10 procent te kunnen laten stijgen ten opzichte van de eerste drie maanden van dit jaar en geeft aan dat de financiële situatie gezond is. Besi voert dan ook de aankopen van eigen aandelen op.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De cao-lonen lagen in het derde kwartaal van dit jaar gemiddeld 4 procent hoger dan dezelfde periode in 2025. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De loonstijging was minder sterk dan een jaar eerder, toen stegen de cao-lonen nog met gemiddeld 4,6 procent.
59 minuten geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/RTR/AFP) - Google heeft woensdag een nieuw AI-model uitgebracht. Het gaat om het langverwachte Gemini 4 Argon dat nog niet voor het grote publiek beschikbaar is.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De woningmarkt koelt volgend jaar sterker af dan verwacht. Dat meldt ABN AMRO in de nieuwste editie van de woningmarktmonitor. ABN AMRO trekt daarmee dezelfde conclusie als ING. De afkoeling wordt volgens de onderzoekers veroorzaakt door de gestegen hypotheekrente.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dringt nog altijd aan op een vertrek van Jerome Powell uit het bestuur van de Federal Reserve. Tijdens Powells termijn als voorzitter van de centrale bank greep Trump kostenoverschrijdingen bij de verbouwing van een hoofdkantoor aan om hem onder druk te zetten. Hoewel een nieuw rapport Powell grotendeels vrijpleit, zegt Trump dat het ministerie van Justitie naar de kwestie moet kijken.
7 uur geledenOAKLAND (ANP/BLOOMBERG) - Een rechtbank in de Amerikaanse stad Oakland heeft de weg vrijgemaakt voor de overname van mediaconcern Warner Bros. Discovery door branchegenoot Paramount Skydance. Een groep van twaalf staten spande een rechtszaak aan om die deal van 110 miljard dollar tegen te houden, maar trof vervolgens een schikking met Paramount. De rechter heeft die overeenkomst nu goedgekeurd.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met een gemengd beeld gesloten. Techbedrijven behoorden tot de winnaars, maar aandelen van veel andere bedrijven daalden. Beleggers hadden aandacht voor nieuwe inflatiecijfers en hielden de rentes op langer lopende staatsobligaties in de gaten. Die zijn de afgelopen tijd sterk gestegen, wat voor nervositeit op de beurzen heeft gezorgd.
9 uur geledenHANNOVER (ANP) - Volkswagen wil het merendeel van de collectieve arbeidsovereenkomsten bij het autoconcern eind dit jaar opzeggen. Het bedrijf hoopt zo meerdere regelingen aan te kunnen passen als onderdeel van een grote kostenbesparingsronde. Vakbondsleiders reageren furieus en dreigen met stakingen.
9 uur geleden