Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vraag naar datacenters en krachtige computers stuwt groei Besi

Vraag naar datacenters en krachtige computers stuwt groei Besi

DUIVEN (ANP) - De vraag naar datacenterchips en chips voor extreem krachtige computers heeft chiptoeleverancier Besi in het eerste kwartaal goed gedaan. Het bedrijf uit het Gelderse Duiven ziet de markt nog altijd aantrekken en dat leidt tot meer vraag naar zijn producten die het plaatsen van chips op printplaten mogelijk maakt. Maar het bedrijf maakt ook verpakkingen voor de zeer kwetsbare chips.

De toename van de omzet, die met 202,4 miljoen euro haast 18 procent hoger lag dan in het laatste kwartaal van vorig jaar, is deels te danken aan het feit dat Besi meer producten wist te leveren. Volgens topman Richard Blickman kwam dat door sterke planning en het aanhouden van strategische voorraden. Ook werden problemen die er eind vorig jaar nog waren door een overstroming in Maleisië opgelost.

De nieuwe orders liggen wel een stuk lager dan begin vorig jaar. Met name Chinese bedrijven die diensten leveren voor smartphonemakers en elektronicabedrijven nemen al sinds halverwege vorig jaar minder af. Ook dalen de orders van smartphonemakers altijd nadat ze hun nieuwe modellen hebben geïntroduceerd.

De winst van Besi steeg op jaarbasis met ruim driekwart en kwam uit op 67,5 miljoen euro. De onderneming verwacht in het lopende kwartaal de omzet met 10 procent te kunnen laten stijgen ten opzichte van de eerste drie maanden van dit jaar en geeft aan dat de financiële situatie gezond is. Besi voert dan ook de aankopen van eigen aandelen op.

Meer uit Financieel

BBC: Russische groepen claimen vriezerhack, experts sceptisch

LONDEN (ANP) - Twee Russische hackgroepen beweren te hebben samengewerkt aan de reeks hacks op diepvriezers die Europese supermarkten hebben getroffen, meldt de BBC. Noname057(16) en Z-Pentest Alliance eisten de verantwoordelijkheid op via berichtenservice Telegram, maar hun berichten zijn inmiddels verwijderd. Ook worden de beweringen met de nodige scepsis ontvangen door experts.

25 minuten geleden
Positieve stemming op Wall Street na verkiezingszege Democraten

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn woensdag positief begonnen na de ruime verkiezingszege van de Democraten bij de midterms. Eerder op de dag leken de Amerikaanse beurzen nog flink lager te gaan openen door de vrees dat de Democraten strengere regels voor AI en datacenters zullen invoeren. Beleggers lijken echter opgelucht dat de congresverkiezingen nu achter de rug zijn.

1 uur geleden
ABN AMRO wint rechtszaak bij EU-hof over bijdragen aan noodfonds

LUXEMBURG (ANP/BLOOMBERG) - ABN AMRO heeft een juridische overwinning geboekt op een Europese toezichthouder in een geschil over bijdragen aan een noodfonds voor banken. Daarbij is de Nederlandse bank gedeeltelijk in het gelijk gesteld. Hiermee komt een einde aan een jarenlange juridische strijd over deze betalingen.

3 uur geleden
Tekort aan chauffeurs remt groei Uber, wel fors meer winst

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Uber zag het aantal taxiritten en maaltijdbezorgingen in het afgelopen kwartaal minder hard groeien dan verwacht. Dat kwam doordat de Amerikaanse onderneming achter de gelijknamige taxi- en maaltijdbezorgapps in meerdere landen kampt met een tekort aan chauffeurs.

4 uur geleden
Mogelijk miljoenen buitgemaakt bij cyberaanval op Franse bank

LE RELECQ-KERHUON (ANP/AFP) - De Franse regionale bank Crédit Mutuel Arkéa is getroffen door een cyberaanval waardoor frauduleuze transacties mogelijk waren. Daarbij zou volgens berichten zo'n 118 miljoen euro zijn buitgemaakt. De bank zegt dat de aanval onder controle is en dat er geen financiële gevolgen zijn voor klanten.

5 uur geleden
Vakbond FNV start donderdag in Diemen met acties bij ABN AMRO

UTRECHT (ANP) - De stakingsacties bij ABN AMRO beginnen donderdag in Diemen. Het personeel op het kantoor daar legt het werk tussen 11.00 en 15.00 uur neer, maakte FNV bekend. Volgens een woordvoerder van de vakbond doen een paar honderd medewerkers mee. Als de werkonderbreking niet het gewenste effect heeft, schaalt de vakbond de acties verder op.

5 uur geleden
Nederland draagt Klaas Knot voor als kandidaat-president ECB

DEN HAAG (ANP) - Nederland draagt Klaas Knot voor als kandidaat voor het presidentschap van de Europese Centrale Bank (ECB). Dat meldt minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) aan de Tweede Kamer. Eurolanden hebben tot komende vrijdag de tijd om mogelijke opvolgers aan te dragen voor Christine Lagarde, die in februari vervroegd terugtreedt.

6 uur geleden