Vraag naar datacenters en krachtige computers stuwt groei Besi
DUIVEN (ANP) - De vraag naar datacenterchips en chips voor extreem krachtige computers heeft chiptoeleverancier Besi in het eerste kwartaal goed gedaan. Het bedrijf uit het Gelderse Duiven ziet de markt nog altijd aantrekken en dat leidt tot meer vraag naar zijn producten die het plaatsen van chips op printplaten mogelijk maakt. Maar het bedrijf maakt ook verpakkingen voor de zeer kwetsbare chips.
De toename van de omzet, die met 202,4 miljoen euro haast 18 procent hoger lag dan in het laatste kwartaal van vorig jaar, is deels te danken aan het feit dat Besi meer producten wist te leveren. Volgens topman Richard Blickman kwam dat door sterke planning en het aanhouden van strategische voorraden. Ook werden problemen die er eind vorig jaar nog waren door een overstroming in Maleisië opgelost.
De nieuwe orders liggen wel een stuk lager dan begin vorig jaar. Met name Chinese bedrijven die diensten leveren voor smartphonemakers en elektronicabedrijven nemen al sinds halverwege vorig jaar minder af. Ook dalen de orders van smartphonemakers altijd nadat ze hun nieuwe modellen hebben geïntroduceerd.
De winst van Besi steeg op jaarbasis met ruim driekwart en kwam uit op 67,5 miljoen euro. De onderneming verwacht in het lopende kwartaal de omzet met 10 procent te kunnen laten stijgen ten opzichte van de eerste drie maanden van dit jaar en geeft aan dat de financiële situatie gezond is. Besi voert dan ook de aankopen van eigen aandelen op.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP) - Anthropic heeft een deal gesloten om zijn AI-datacenters van stroom te voorzien, meldt de Financial Times. Het Amerikaanse AI-bedrijf achter chatbot Claude betaalt 3,4 miljard dollar aan het Amerikaanse OnePWR Solutions voor gasgestookte generatoren. Volgens FT is het de grootste bekende aankoop van stroomopwekkingsapparatuur door een AI-bedrijf.
1 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China investeert dit jaar naar verwachting 940 miljard dollar in energie, dat is meer dan welk ander land ook. Dat meldt de Chinese staatsomroep CCTV op basis van een rapport van een Chinese organisatie die zich bezighoudt met economische ontwikkelingen.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse vakbond IG Metall heeft werknemers van een Mercedes-Benz-fabriek in Berlijn opgeroepen om maandagochtend het werk neer te leggen. De vakbond is niet tevreden over het verloop van de onderhandelingen voor een nieuwe cao in de metaalelektroindustrie.
4 uur geledenROME (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in oktober gedaald na het bereiken van het hoogste niveau in bijna vier jaar, meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO). Dat komt door een zwakke vraag en optimisme over de geplande gesprekken tussen Rusland en Oekraïne in Abu Dhabi. Met name de prijzen van granen en vlees zijn lager.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland heeft opnieuw Russische onderdelen van een internationaal bedrijf onder tijdelijk beheer van een Russische entiteit gezet. Het gaat om bezittingen van Japan Tobacco in het land. De fabrikant van sigaretten van Winston en Camel is daarmee de laatste in een reeks internationale bedrijven die te maken krijgen met soortgelijke acties vanuit Rusland, waardoor eerder ook bezittingen van bijvoorbeeld het Zwitserse voedingsmiddelenconcern Nestlé en de Franse supermarktketen Auchan werden getroffen.
1 dag geledenZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - Pablo Hernández de Cos, een van de twee kandidaten in de strijd voor de opvolging van Christine Lagarde, laat in een interview doorschemeren dat beleidsmakers op monetair gebied alert moeten blijven op inflatierisico's als gevolg van hoge energieprijzen. In gesprek met de Zwitserse krant Tagesanzeiger wilde Hernández de Cos niet rechtstreeks ingaan op zijn kandidatuur voor het presidentschap bij de Europese Centrale Bank (ECB).
1 dag geledenEINDHOVEN (ANP) - De gemiddelde brandstofprijzen bij Nederlandse tankstations zijn verder gedaald. Als gevolg van een recente daling van de olieprijzen zakte de benzineprijs donderdag al onder de 2,50 euro, het laagste niveau sinds begin juli.
1 dag geleden