Vraag luchtvrachtvervoer blijft onder druk staan door crisis
GENÈVE (ANP) - De wereldwijde vraag naar luchtvrachtvervoer bleef ook in november onder druk staan door de coronacrisis. Ook de capaciteit nam af nu er veel minder vracht kan worden vervoerd in het ruim van passagiersvliegtuigen omdat minder wordt gevlogen.
Op jaarbasis daalde de vraag naar vrachtvervoer met 6,6 procent, maakte de internationale brancheorganisatie voor de luchtvaart IATA bekend. Ten opzichte van oktober was wel een lichte verbetering van de vraag te zien.
De beschikbare capaciteit ging in vergelijking met een jaar eerder met 20 procent omlaag. Dat komt omdat omdat veel verkeerstoestellen aan de grond staan en dus geen vracht kunnen meenemen. Wel werd er meer vervoerd door vrachtvliegtuigen om dit te compenseren.
De organisatie verwacht dat de vraag naar luchtvrachtvervoer ergens rond maart of april weer op het niveau van voor de crisis kan zijn. IATA-baas Alexandre de Juniac zegt dat de capaciteitsproblemen druk zullen zetten op de sector nu wordt voorbereid op de leveringen van coronavaccins in de wereld.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse landbouwexport is vorig jaar gestegen met 8,4 procent, melden Wageningen Social & Economic Research en het Centraal Bureau voor de Statistiek. Zuivel en eieren bleven de belangrijkste exportproducten, gevolgd door vlees en sierteelt.
19 minuten geledenCANBERRA (ANP/RTR) - Ruim een maand nadat in Australië het verbod op sociale media voor jongeren onder de 16 jaar is ingegaan, zijn ongeveer 4,7 miljoen accounts van Australische tieners gedeactiveerd. Dat meldde de Australische internettoezichthouder vrijdag.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Taiwan wil een strategische partner van de Verenigde Staten worden op het gebied van kunstmatige intelligentie. Dat zei de Taiwanese vicepremier Cheng Li-chiun vrijdag bij een persconferentie in Washington na afloop van onderhandelingen over een handelsakkoord.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winst gesloten, waarmee enig herstel werd getoond van de twee voorgaande verliesbeurten. De chipfondsen op Wall Street stonden bij de stijgers dankzij sterke kwartaalresultaten en vooruitzichten van het Taiwanese chipbedrijf TSMC. Ook waren er weer cijfers van grote Amerikaanse banken.
10 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) staat klaar om Venezuela financieel te steunen. Dat heeft IMF-topvrouw Kristalina Georgieva gezegd in een interview met persbureau Reuters tijdens een bezoek aan Oekraïne. "Als er een mogelijkheid is om de mensen van Venezuela te steunen, dan kun je er zeker van zijn dat het IMF er is."
10 uur geledenLOS GATOS (ANP) - Netflix heeft een overeenkomst gesloten over de wereldwijde streamingrechten van films van Sony Pictures Entertainment. Dat maakten de bedrijven donderdag bekend. De nieuwe regeling wordt geleidelijk ingevoerd en is in 2029 voltooid. Hoeveel geld gemoeid is met de deal, is niet bekendgemaakt.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben een handelsdeal gesloten met Taiwan. Volgens het Amerikaanse ministerie van Handel dalen de importheffingen op goederen uit Taiwan en gaan Taiwanese bedrijven honderden miljarden investeren in chipproductie in de VS.
11 uur geleden