Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VPRO strijdt voor het behoud van 3voor12 op NPO 3FM

VPRO strijdt voor het behoud van 3voor12 op NPO 3FM

HILVERSUM (ANP) - De VPRO wil het mogelijk schrappen van zijn muziekprogramma 3voor12 van zender NPO 3FM aanvechten bij de raad van bestuur van de NPO. Dat laat de omroep woensdag weten. De VPRO is "verbijsterd" dat zijn programma naar eigen zeggen per 1 januari van de zender verdwijnt.

Volgens de NPO is dat nog niet zeker. "De gesprekken over de rol van 3voor12 binnen 3FM zijn nog gaande", laat een woordvoerder van NPO desgevraagd woensdag weten. Over welke vorm het programma na 1 januari zou krijgen en of het programma dus op de zender te horen zal zijn of alleen op de website, zegt ze niets: "3FM is een crossmediaal platform."

De VPRO stelt dat 3voor12 tot de "kernprogrammering" van zowel de zender als de omroep behoort. Volgens de omroep wordt dit standpunt breed gesteund door de muzieksector. "Festivals, muzikanten, podia, platenlabels en sectororganisaties hebben het belang van 3voor12 voor het muziekklimaat in Nederland afgelopen weken bekrachtigd", aldus de omroep.

3voor12 geldt naar eigen zeggen als het belangrijkste popplatform van de Nederlandse Publieke Omroep. Op sociale media delen veel artiesten en muziekliefhebbers hun woede en verbijstering over het mogelijk van de radio verdwijnen van het programma.

Meer uit Binnenland

Wisselstoringen en kapotte treinen in het noorden van het land

GRONINGEN (ANP) - In het noorden van het land zijn er zaterdagochtend problemen op het spoor, is te zien op de website van NS. Door wisselstoringen en defecte treinen is op meerdere trajecten in Groningen en Friesland sprake van vertragingen of uitval van treinen.

28 minuten geleden
Aantal wegen nog dicht om winterweer, verder weinig problemen

UTRECHT (ANP) - De N33 en N46 in Groningen zijn ook zaterdagochtend nog dicht als gevolg van het winterse weer. Rijkswaterstaat meldt dat nog onbekend is wanneer de provinciale wegen weer open kunnen. "Momenteel wordt er weer gereden met sneeuwschuivers. Pas na 09.00 uur gaat de wind liggen en zal het werk makkelijker worden", aldus de dienst.

39 minuten geleden
Kranten geven online uitleg over bezorgproblemen door sneeuw

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse kranten wijden online aparte berichten aan het feit dat op veel plekken niet op de gebruikelijke tijd een krant in de bus ligt. Uitgeverijen DPG Media en Mediahuis waarschuwden hier eerder al voor.

44 minuten geleden
Nog deze maand nieuw paneel Margraten, belooft ambassadeur VS

DEN HAAG (ANP) - Nog deze maand komt er een nieuw paneel op de Amerikaanse begraafplaats in Margraten, vertelt de Amerikaanse ambassadeur Joseph Popolo vrijdag in een interview met EW Magazine. "En dat gaat specifiek over de rol van Afro-Amerikaanse soldaten die hun leven hebben gegeven voor de bevrijding van Nederland."

9 uur geleden
Voorganger Tom de Wal vrijgelaten na aanhouding in Tilburg

TILBURG (ANP) - De omstreden voorganger Tom de Wal is door de politie weer vrijgelaten. Dat laat hij in een onlinevideo weten. De Wal werd vrijdagavond aangehouden in Tilburg omdat hij er een genezingsdienst hield die door de gemeente verboden was. Hij laat weten dat hij onder meer boetes krijgt.

9 uur geleden
Qbuzz houdt bussen in noorden zaterdagochtend binnen

LEEUWARDEN (ANP) - Nu het KNMI code oranje voor Friesland en Groningen heeft verlengd tot zaterdag 09.00 uur, heeft Qbuzz besloten de bussen in die provincies langer binnen te houden. In Friesland blijven de bussen tot zeker 11.00 uur in de remise, in Groningen tot 09.00 uur. Vrijdag reed Qbuzz de hele dag niet in het noorden vanwege de weersomstandigheden.

9 uur geleden
Code oranje in noorden verlengd tot zaterdagochtend

DE BILT (ANP) - Het KNMI verlengt de duur van code oranje voor de provincies Groningen en Friesland en de Waddeneilanden tot zaterdag 09.00 uur. De weerwaarschuwing is al van kracht sinds middernacht.

14 uur geleden