Voss-Tecklenburg langer bondscoach Duitse voetbalsters
FRANKFURT (ANP) - Martina Voss-Tecklenburg blijft nog zeker tot en met het EK van 2025 bondscoach van de Duitse voetbalsters. De Duitse bond DFB meldde maandag de contractverlenging. Voss-Tecklenburg, zelf 125-voudig international, volgde in 2018 Horst Hrubesch op.
Vorig jaar leidde ze de Duitse ploeg naar de finale op het EK, waarin Engeland op Wembley te sterk was. Duitsland speelt vrijdag een oefenwedstrijd tegen Nederland in Sittard.
Voss-Tecklenburg (55) had eerder al aangegeven dat ze het liefst tot en met het WK van 2027 aanblijft als bondscoach. Voor dat toernooi hebben Duitsland, Nederland en België zich officieel kandidaat gesteld. De locatie van het EK in 2025 wordt dinsdag bekendgemaakt.
Voss-Tecklenburg meldde "zeer trots" te zijn en uit te kijken naar de toekomst. Duitsland wordt gezien als een van de favorieten voor de wereldtitel waarvoor komende zomer in Australië en Nieuw-Zeeland wordt gestreden. Vier jaar geleden strandden de Duitse vrouwen in de kwartfinales, waardoor de ploeg ook deelname aan de Olympische Spelen van Tokio misliep.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/RTR) - Manchester City-trainer Enzo Maresca is tevreden over de manier waarop zijn spelers zich zondag op het veld hebben getoond. City won op bezoek bij Liverpool (0-3) de eerste wedstrijd sinds de club een kleine twee weken geleden schuldig werd bevonden aan ernstige overtredingen van de financiële regels.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft ook de zesde competitiewedstrijd van dit seizoen in de Premier League gewonnen. De koploper nam in de topper tegen Liverpool na rust afstand: 0-3.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - FC Groningen is in de Eredivisie naar de zesde plaats gestegen. Het elftal van trainer Dick Lukkien was in Rotterdam met 5-1 te sterk voor Excelsior. FC Groningen heeft na zes speelronden 14 punten en ontvangt volgende week zondag nummer 5 Ajax, dat op 15 punten staat.
12 uur geledenROME (ANP) - Lazio is na zes speelronden de gedeelde koploper in de Italiaanse voetbalcompetitie. Het elftal van trainer Gennaro Gattuso won voor eigen publiek met 3-1 van Monza en profiteerde daarmee van het puntenverlies van stadgenoot AS Roma, eerder op zondag bij Como (0-0).
14 uur geledenZWOLLE (ANP) - Nicolas Binder heeft SC Cambuur aan een belangrijke uitzege op PEC Zwolle geholpen. De invaller uit Oostenrijk schoot de bal in de 83e minuut na een geslaagde actie hoog in het doel (0-1).
15 uur geledenVELSEN (ANP) - ADO Den Haag heeft voor de derde keer dit seizoen een punt gepakt in de Eredivisie. Het elftal van trainer Robin Peter speelde een groot deel van de uitwedstrijd tegen Telstar met een man minder na een rode kaart voor de jarige Milan Hokke, maar wist stand te houden: 2-2.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord rouwt om het overlijden van Henk van der Bijl. De doelman, die in de jaren veertig en vijftig 210 wedstrijden voor de Rotterdammers speelde, was de oudst nog levende speler van de club. Hij is 101 jaar geworden, meldt de koploper van de Eredivisie.
15 uur geleden