Voss en De Jong zitten weer op één lijn over publiek in stadions
NIJMEGEN (ANP) - Voorafgaand aan de Fieldlab-wedstrijd in Nijmegen tussen NEC en De Graafschap hebben arts-microbioloog Andreas Voss en secretaris-generaal Gijs de Jong van de KNVB een gesprek gehad. Ze spraken in stadion De Goffert de onvrede uit die bij de voetbalbond was ontstaan na uitspraken van Voss, die vrijdag zei dat hij pas volgend jaar weer volle voetbalstadions verwacht.
"Uiteindelijk willen we allebei hetzelfde", zei Voss, hoofdonderzoeker bij de Fieldlab-evenementen. "Ons gezamenlijke doel is de mensen weer naar de stadions te krijgen. We willen zo snel mogelijk terug naar volle stadions. De enige vraag is in welk tempo dat gaat gebeuren. Daar zijn deze onderzoeken voor bedoeld."
Volgens De Jong, toernooidirecteur van de EK-wedstrijden van komende zomer in Amsterdam, zit Voss daarmee op dezelfde lijn als de KNVB. "Wij zijn niet achterlijk, we snappen ook wel dat je nu geen volle stadions kunt hebben. Het gaat erom dat we op een veilige en verantwoorde manier daar terug naar gaan. Dat onze ambitie wat sneller is dan die van Andreas, is wel logisch. We zullen niet direct naar 100 procent gaan, maar via geleidelijke stappen. Want je denkt toch niet dat wij de veroorzaker willen zijn van clusterbesmettingen?"
Onderzoek
De Fieldlab-wedstrijden NEC - De Graafschap en volgende week Almere City FC - SC Cambuur zijn bedoeld om te onderzoeken op welke manier de stadions weer gevuld kunnen worden. "Aan het begin van het seizoen hebben we aangetoond dat we in het betaalde voetbal wedstrijden kunnen organiseren met publiek op 1,5 meter afstand. Uit deze experimenten willen we leren hoe we van toeschouwers op 1,5 meter van elkaar naar volle stadions kunnen gaan en in welk tempo", aldus De Jong.
Volgens Voss hebben de duels die aan het begin van het seizoen nog met publiek werden gespeeld, niet aantoonbaar geleid tot meer coronabesmettingen. "Bij binnensporten wel, maar in de buitenlucht zijn geen clusters van besmettingen bekend."
De seizoenkaarthouders van NEC die zondag naar binnen mochten, hebben zich allemaal vooraf laten testen en ondergaan over enkele dagen weer een coronatest. Voss en De Jong benadrukken dat testen een belangrijk onderdeel is van de weg naar volle stadions. "En dan het liefste zo kort mogelijk van tevoren. Daar moeten we een laagdrempelige vorm voor bedenken, zodat je niet van Groningen naar Nijmegen hoeft te rijden om hier een test te doen", zegt Voss.
Volgens De Jong is het heel simpel: "Als je je niet wil laten testen, kan je nu niet naar het voetbal. Ik vind dat we dit wel kunnen vragen van onze bezoekers gedurende een pandemie. Het is tijdelijk, hè."
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP/AFP) - Aanvaller Kylian Mbappé kan spelen voor Real Madrid in de tweede wedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. Real-coach Álvaro Arbeloa maakte bekend dat Jude Bellingham, die wel is meegereisd naar Manchester, nog niet inzetbaar is. De Spanjaarden verdedigen in Engeland een 3-0-voorsprong.
1 uur geledenHELMOND (ANP) - SC Cambuur is een stap dichter bij promotie naar de Eredivisie. De ploeg van trainer Henk de Jong won met 1-0 bij Helmond Sport en heeft nog maar enkele punten nodig om definitief zeker te zijn van promotie.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist dinsdag de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Bayer Leverkusen in de achtste finales van de Champions League. De verdediger viel zaterdag geblesseerd uit tijdens het gewonnen thuisduel met Everton (2-0) in de Premier League.
8 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola ziet nog kansen voor Manchester City in de Champions League. "In een voetbalwedstrijd kan er van alles gebeuren", zei hij op een persconferentie over de return van dinsdag tegen Real Madrid in de achtste finales. "Laten we eerst proberen om te winnen en dan zien we wel."
8 uur geledenROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
1 dag geledenCOMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
1 dag geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
1 dag geleden