Vos wil nu 'groene trui naar de finish brengen'
MORTEAU (ANP) - Marianne Vos had afgezien in de zesde etappe van de Tour de France Femmes. De 37-jarige winnares van olympisch zilver in de wegrace van de Spelen in Parijs trok ten aanval in de heuvelachtige rit door de Jura en beloonde haar harde werk met de tweede plaats in de etappe. Belangrijker was dat ze de groene trui veroverde. "Ik wil de groene trui nu graag naar de finish brengen, maar het is eerst zaak om van deze helse krachtsinspanning te herstellen", meldde ze in een persbericht van haar team Visma - Lease a Bike.
"Het was knokken vandaag", erkende Vos. "Het was een loodzware dag. Ik stopte er veel energie in om mee te zitten in de aanval. Het was jammer dat Cédrine (Kerbaol) een ruim gat had geslagen, anders kon ik wellicht sprinten voor de winst. Na het passeren van de laatste top was ik blij dat ik nog kon aansluiten bij het peloton."
Vos sprintte in de straten van Morteau naar de tweede plaats, 21 seconden achter de Franse ritwinnares Cédrine Kerbaol. Ze verdiende ook veel punten onderweg in de tussensprint. In het puntenklassement staat Vos op 145 punten, 25 meer dan Charlotte Kool. De Tour de France Femmes telt nog twee bergetappes in de Alpen.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor doet in februari volgend jaar mee aan het ABN AMRO Open in Rotterdam. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. De nummer 25 van de wereld komt voor de negende keer in actie in Rotterdam Ahoy. Griekspoor stond in 2023 en 2024 in de halve finale van het ATP-toernooi.
11 uur geledenNIEL (ANP/BELGA) - Veldrijdster Lucinda Brand heeft in de Superprestigecross in het Belgische Niel haar vijfde zege van het seizoen geboekt. De 36-jarige Nederlandse kwam vlak na de eerste ronde alleen aan de leiding en bouwde haar voorsprong daarna uit. Europees kampioene Inge van der Heijden eindigde als tweede, Aniek van Alphen maakte het volledig Nederlandse podium compleet.
13 uur geledenTURIJN (ANP) - Jannik Sinner is de ATP Finals in Turijn begonnen met een overtuigende zege. De Italiaanse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets: 7-5 6-1.
1 dag geledenPARIJS (ANP/RTR) - De uitspraak in de rechtszaak die coureur Laura Villars heeft aangespannen tegen de internationale autosportfederatie FIA om de verkiezingsregels aan te vechten volgt op 3 december. De 28-jarige Zwitserse wil dat de aankomende verkiezingen voor het voorzitterschap worden opgeschort. De verkiezingen staan gepland voor 12 december in Oezbekistan.
1 dag geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Schaatsster Joy Beune is voldoende hersteld om vrijdag bij de eerste wereldbekerwedstrijd in Salt Lake City van start te gaan op de 3000 meter. Dat meldt schaatsbond KNSB.
1 dag geledenROME (ANP/RTR) - Ferrari-topman John Elkann heeft tegen F1-coureurs Charles Leclerc en Lewis Hamilton gezegd dat ze minder moeten praten en zich moeten concentreren op het racen. Leclerc en Hamilton kenden een teleurstellend raceweekend in Brazilië, waar zij beiden uitvielen in de Grote Prijs van São Paulo.
1 dag geledenTURIJN (ANP) - Taylor Fritz heeft zijn eerste wedstrijd op de ATP Finals in Turijn gewonnen. De 28-jarige Amerikaan versloeg de Italiaan Lorenzo Musetti in twee sets: 6-3 6-4.
1 dag geleden