Vos wil het Kopecky lastig maken in Ronde van Vlaanderen
GENT (ANP/BELGA) - Marianne Vos wil het Lotte Kopecky lastig maken in de Ronde van Vlaanderen, maar houdt ook rekening met andere rensters zondag. "Lotte is de laatste twee jaar heel dominant geweest", keek de kopvrouw van Visma - Lease a Bike vrijdag vooruit. "Zij is de te kloppen vrouw, maar er is meer. Lidl-Trek komt ook met een goede ploeg aan de start."
Vos won afgelopen woensdag Dwars door Vlaanderen, dat was haar 250e overwinning op de weg. De 36-jarige wielrenster won eerder dit jaar al Omloop Het Nieuwsblad en werd door wereldkampioene Kopecky, die de Ronde van Vlaanderen de afgelopen twee jaar op haar naam schreef, betiteld als dé concurrente.
"Ik voel me goed", zei Vos, die liet weten weer helemaal fit te zijn na een operatie aan een liesslagader. "Ik put vertrouwen uit mijn prestatie van woensdag. De Ronde is echter andere koek. Je moet steeds alert zijn. Ik hoop mee te spelen in de finale."
Of ze na de zege in 2013 de Ronde van Vlaanderen voor een tweede keer kan winnen, daarover blijft de wielrenster voorzichtig. "Het moet allemaal meezitten, maar we gaan ervoor. Ik ken de omgeving vrij goed. De beleving is enorm, dat zorgt voor extra druk."
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Femke Kok heeft ook de derde afstand van het WK sprint gewonnen. De olympisch kampioene op de 500 meter was op die afstand, net als een dag eerder, verreweg de beste. Met 36,76 bleef ze landgenote Suzanne Schulting en Kaja Ziomek-Nogal uit Polen voor.
30 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De marathon van Rotterdam heeft dit jaar tijdens de 45e editie een andere finishlocatie. Vanwege werkzaamheden ligt de streep op de Coolsingel bij Beursplein, ter hoogte van het WTC. Dat maakte de organisatie bekend in een persbericht.
8 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Max Verstappen heeft tijdens de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Australië in de Formule 1 de zesde tijd gereden (1.20,366). Australiër Oscar Piastri (McLaren) was de snelste in 1.19,729. Viervoudig wereldkampioen Verstappen reed eerder op vrijdag in de eerste training van het seizoen in Melbourne de derde tijd.
9 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training van het seizoen de derde tijd gereden. Charles Leclerc was in het Australische Melbourne de snelste met een ronde van 1.20,267. Daar gaf de Nederlandse viervoudig wereldkampioen van Red Bull 0,522 seconde op toe. Lewis Hamilton reed de tweede tijd.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo gaat na de eerste dag van de WK sprint ruim aan de leiding. De 22-jarige Groninger won na de 500 meter ook de 1000 meter in Thialf met 1.06,52. Jordan Stolz werd net als in de eerste rit tweede, nu met 1.07,14. Joep Wennemars werd met 1.07,37 derde.
21 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok leidt na de eerste dag van het WK sprint in Heerenveen voor haar landgenoten Suzanne Schulting en Marrit Fledderus. De olympisch kampioene op de 500 meter was na de zege op de eerste afstand ook de beste op de 1000 meter in Thialf. Kok won in 1.13,10 en was daarmee veel sneller dan Schulting en Béatrice Lamarche uit Canada.
22 uur geledenKRIENS (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de derde wedstrijd in de kwalificatie voor het EK van 2026 ruim gewonnen. In Kriens versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell Zwitserland met 39-21. Oranje had eerder net als de Zwitserse handbalsters van Italië en Bosnië en Herzegovina gewonnen.
23 uur geleden