Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vos verslaat Brand en Betsema in eerste wereldbeker in het veld

Vos verslaat Brand en Betsema in eerste wereldbeker in het veld

WATERLOO (ANP) - Marianne Vos heeft de eerste wereldbekerwedstrijd veldrijden van dit seizoen gewonnen. De Brabantse renster van Jumbo-Visma, die de afgelopen weken op de weg tweede werd bij de WK en in Parijs-Roubaix, klopte wereldkampioene Lucinda Brand en Denise Betsema in de Amerikaanse stad Waterloo (Iowa).

De drie Nederlandse veldrijdsters heersten in de eerste wereldbeker van 2021-2022. Brand (32) reed in haar regenboogtrui het grootste deel van de wedstrijd op kop, met Vos en Betsema vlak achter zich. In de zesde en laatste ronde nam Vos de eerste plaats over van Brand. De twee Nederlandse rensters gingen soms zij aan zij door de smalle bochten. De 34-jarige Vos bleek over de snelste sprint te beschikken en schreef de wedstrijd op haar naam. Brand, die Parijs-Roubaix oversloeg omdat ze zich al wilde focussen op de cross, werd tweede. Betsema kwam als derde over de streep.

"Ik heb ontzettend afgezien", zei Vos. "Het parcours was zo snel. Elke bocht moest ik opnieuw vol aanzetten. In de laatste ronde was het alles of niets. Ik ken Lucinda vrij goed en weet dat ze niet veel ruimte laat en strijdt tot op de meet. Ongelooflijk dat het lukte."

Komende week staan ook wereldbekerwedstrijden in Fayetteville (woensdag) en Iowa City (zondag) op het programma. De wereldbeker gaat daarna verder in België.

Meer uit Sport

Verstappen: groot deel seizoen niet wat ik ervan verwachtte

LAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen vindt dat hij en Red Bull "trots" kunnen zijn op het verkleinen van de aanzienlijke puntenachterstand die ze eerder dit seizoen in de Formule 1 hadden. Dat zei hij op een persconferentie in aanloop naar de Grote Prijs van Las Vegas. De Nederlander erkende dat het prestatieniveau gedurende het grootste deel van het seizoen "niet was wat ik ervan verwachtte".

5 uur geleden
Verstappen vindt dat hij in Las Vegas 'niets te verliezen heeft'

LAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen (28) gaat de laatste drie races van het seizoen in met het gevoel dat hij "niets te verliezen" heeft. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen via zijn team Red Bull in aanloop naar de GP van Las Vegas. "Vegas is een heel snel circuit. De temperatuur is er nu niet zo hoog, zodat we goed met het gebruik van de banden om moeten gaan", stelt Verstappen.

19 uur geleden
Wielrenster Wiebes boos maar ongedeerd na aanrijding met auto

HEERLEN (ANP) - Topwielrenster Lorena Wiebes is dinsdag tijdens een fietstocht op haar e-bike aangereden door een auto. Dat meldt de Nederlands kampioene een dag later op Instagram. Wiebes had geluk, want ze liep geen verwondingen op en is vooral boos omdat de bestuurder van de auto er na het ongeval meteen vandoor ging.

23 uur geleden
Federer in 2026 opgenomen in Tennis Hall of Fame

NEWPORT (ANP/BELGA) - Roger Federer krijgt in 2026 een plaats in de Tennis Hall of Fame. Dat heeft de organisatie dinsdag bekendgemaakt. De 44-jarige Zwitser beëindigde in 2022 zijn succesvolle tennisloopbaan.

1 dag geleden
Beachvolleybalsters Stam en Schoon naar achtste finales op WK

ADELAIDE (ANP) - Beachvolleybalsters Katja Stam en Raïsa Schoon hebben bij het WK in het Australische Adelaide de achtste finales bereikt. Het Nederlandse koppel was in twee sets te sterk voor Xu Yan en Xinyi Xia uit China: 21-15 21-13.

1 dag geleden
Basketballer James begint 23e seizoen met zege

LOS ANGELES (ANP/AFP) - Basketballer LeBron James is met een maand vertraging aan zijn 23e seizoen in de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA begonnen. De 40-jarige vedette maakte zijn rentree met een zege van de Los Angeles Lakers op Utah Jazz (140-126).

1 dag geleden
Boermans/De Groot uitgeschakeld op WK beachvolleybal

ADELAIDE (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Yorick de Groot zijn in de tweede ronde van het WK beachvolleybal in het Australische Adelaide uitgeschakeld. Het Nederlandse koppel verloor in twee sets van Marco Krattiger en Leo Dillier uit Zwitserland: 14-21 19-21.

1 dag geleden