Vos terug in wereldbeker veldrijden
ARNHEM (ANP) - Marianne Vos zal op 22 december in Namen voor het eerst dit seizoen in een wereldbekercross uitkomen. De Brabantse, zevenvoudig wereldkampioene, maakt deel uit van de selectie van bondscoach Gerben de Knegt voor de zesde veldrit uit de wereldbekercyclus.
"Het parcours in Namen is veranderd en het is afwachten hoe dat wedstrijdtechnisch uitpakt. Marianne kijkt er naar uit en is benieuwd waar zij staat ten opzichte van de andere vrouwen in de selectie", aldus De Knegt, die met een grote groep in Namen start.
Bij de mannenploeg staat wereldkampioen Mathieu van der Poel aan het hoofd. Bij de vrouwen komen liefst twaalf Nederlandse vrouwen in actie, onder wie tal van favorieten. Met name Annemarie Worst, Ceylin del Carmen Alvarado, Lucinda Brand en Inge van der Heijden waren deze winter al veelvuldig in beeld.
Vos won vorige week bij haar eerste optreden meteen in Essen, waar veel toppers ontbraken. Afgelopen weekeinde was ze ook de beste in een cross in het Spaanse Xativa.
Meer uit Sport
ARLINGTON (ANP) - Europees kampioen Spanje heeft de kwartfinales bereikt van het WK voetbal. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente won in de achtste finales met 1-0 van Portugal. Invaller Mikel Merino maakte in het volgepakte Dallas Stadium in de eerste minuut van de blessuretijd de winnende treffer.
1 uur geledenLES ANGLES (ANP) - Tadej Pogačar heeft met de zege in de derde etappe van de Tour de France het werk van zijn ploeg UAE Team Emirates terugbetaald. "Halverwege de rit besloten we dat het mogelijk was om voor de etappewinst te gaan", zei de Sloveense viervoudig Tourwinnaar in het flashinterview. "We moesten wel voor die kans gaan, hebben alles gegeven en het is gelukt."
6 uur geledenLES ANGLES (ANP) - Wielrenner Tadej Pogačar heeft de derde etappe van de Tour de France gewonnen en daarmee ook de gele trui veroverd. De Sloveense wereldkampioen versloeg in de rit tussen het Spaanse Granollers en Les Angles in Frankrijk de Deense geletruidrager Jonas Vingegaard en Richard Carapaz uit Ecuador in de sprint van een grote groep klassementsfavorieten.
7 uur geledenGRANOLLERS (ANP) - De wielrenners in de Tour de France zijn begonnen aan de derde etappe, een rit over 196 kilometer tussen het Spaanse Granollers en Les Angles in Frankrijk. Bij de ontknoping zijn geen toeschouwers welkom. Dat besloot het bestuur van het Franse departement Pyrénées-Orientales zondag vanwege de natuurbranden in de omgeving van de finishplaats.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Naomi Osaka heeft voor het eerst in haar loopbaan de kwartfinales op Wimbledon bereikt. De 28-jarige Japanse versloeg de Belarussische nummer 1 van de wereld Aryna Sabalenka in twee sets: 6-2 7-6 (2).
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich als eerste verzekerd van een plek in de kwartfinales op Wimbledon. De 39-jarige Serviër versloeg in de vierde ronde Roman Safioellin uit Rusland in vier sets. Het werd 7-6 (6) 6-3 3-6 6-3.
1 dag geledenBARCELONA (ANP) - Wielrenner Alex Molenaar heeft in de tweede etappe van de Tour de France de bolletjestrui veroverd op Tadej Pogačar. De zoon van een Nederlandse vader en Catalaanse moeder was halverwege de rit naar Barcelona als eerste boven op de Côte de Begues, waar de meeste bergpunten te verdienen waren. Viervoudig Tourwinnaar Pogačar had zaterdag de bolletjestrui in handen gekregen door in de ploegentijdrit als snelste de Montjuïc te beklimmen.
1 dag geleden