Vos terug in wereldbeker veldrijden
ARNHEM (ANP) - Marianne Vos zal op 22 december in Namen voor het eerst dit seizoen in een wereldbekercross uitkomen. De Brabantse, zevenvoudig wereldkampioene, maakt deel uit van de selectie van bondscoach Gerben de Knegt voor de zesde veldrit uit de wereldbekercyclus.
"Het parcours in Namen is veranderd en het is afwachten hoe dat wedstrijdtechnisch uitpakt. Marianne kijkt er naar uit en is benieuwd waar zij staat ten opzichte van de andere vrouwen in de selectie", aldus De Knegt, die met een grote groep in Namen start.
Bij de mannenploeg staat wereldkampioen Mathieu van der Poel aan het hoofd. Bij de vrouwen komen liefst twaalf Nederlandse vrouwen in actie, onder wie tal van favorieten. Met name Annemarie Worst, Ceylin del Carmen Alvarado, Lucinda Brand en Inge van der Heijden waren deze winter al veelvuldig in beeld.
Vos won vorige week bij haar eerste optreden meteen in Essen, waar veel toppers ontbraken. Afgelopen weekeinde was ze ook de beste in een cross in het Spaanse Xativa.
Meer uit Sport
SHANGHAI (ANP) - George Russell vindt dat de Formule 1 door de nieuwe motor- en chassisregels veel wegheeft van karten. Dat zei de Brit van Mercedes na zijn zege in de sprintrace bij de Grote Prijs van China in Shanghai. "Er gebeurt van alles, maar dat maakt het juist leuk", zei Russell na afloop.
1 uur geledenNICE (ANP/Belga) - De slotklim in de zevende etappe van Parijs-Nice is geschrapt. De organisatie van de Franse WorldTour-koers heeft het parcours van de koninginnenrit aangepast vanwege het voorspelde winterweer. De finish van de rit die begint in Nice ligt nu niet in Auron, maar in Isola, zo meldde de ASO.
13 uur geledenMONTREAL (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout is op de WK shorttrack in Montreal uitgeschakeld in de heats van de 500 meter. De 26-jarige shorttracker, die op de Olympische Spelen in Milaan zilver won op deze afstand, liep tegen een diskwalificatie aan.
15 uur geledenAPT (ANP) - Wielrenner Harold Tejada uit Colombia heeft de zesde etappe in Parijs-Nice op zijn naam geschreven. De Colombiaan van XDS Astana ontsnapte in de rit van Barbentane naar Apt over 179,3 kilometer in de slotkilometers uit de groep met favorieten en bleef die voor. Dorian Godon uit Frankrijk werd tweede en de Brit Lewis Askey kwam als derde binnen.
17 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Formule 1-races in Bahrein en Saudi-Arabië zijn geannuleerd. Dat stelt de Duitse betaalzender Sky volgens DPA. De GP's stonden voor 12 en 19 april op de kalender, maar gaan vanwege de oorlog in het Midden-Oosten niet door.
17 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De judobond (JBN) gaat met tien judoka's naar het Europees kampioenschap, dat plaatsvindt van 16 tot en met 19 april in de Georgische hoofdstad Tbilisi. Het team bestaat uit zeven vrouwen en drie mannen.
17 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Team Essent heeft schaatsster Angel Daleman tot de zomer van 2028 vastgelegd. De ploeg van Sven Kramer en Jac Orie heeft het contract van de 18-jarige schaatsster, dat nog liep tot 2027, opengebroken en verlengd.
18 uur geleden