
Vos spurt in rode leiderstrui naar ritzege in Vuelta
LA RODA (ANP) - Wielrenster Marianne Vos heeft de derde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De renster van Jumbo-Visma was na een rit van 158 kilometer van Elche de la Sierra naar La Roda de snelste in de sprint van een kopgroep en verdedigde met succes de rode leiderstrui.
Het was haar eerste individuele zege van dit seizoen op de weg. Ze won met Jumbo-Visma maandag ook de ploegentijdrit.
Vos liet zich dit keer niet verrassen door Charlotte Kool (Team DSM), die haar dinsdag in de tweede etappe vlak voor de meet nog inhaalde. De 35-jarige ervaren Vos maakte nu geen fout en controleerde de sprint. Kool eindigde als tweede en de Amerikaanse Chloe Dygert werd derde.
Harde wind
De rensters legden de langste etappe in deze Ronde van Spanje voor vrouwen af in een bijzonder hoog gemiddelde van 45,6 kilometer per uur. Het peloton brak in stukken door de harde wind. De klassementsrenners Demi Vollering en Annemiek van Vleuten waren alert en eindigden in de voorste groep.
"Gisteren was ik er dichtbij en ik wist dat ik deze etappe weer een kans zou krijgen. Heel mooi dat het is gelukt", zei Vos na afloop bij Eurosport. "Het begin van de etappe was nog wel relaxed, maar toen de wind opstak moest de knop om. Het was lastig om goed in positie te blijven. Ik ben mijn ploeggenoten dankbaar voor hun hulp en ben heel blij dat ik het nu wel kon afmaken."
Vos heeft in het algemeen klassement 13 seconden voorsprong op Dygert. Haar ploeggenote Riejanne Markus staat derde op 14 tellen. De Vuelta Femenina eindigt zondag. De vierde etappe op donderdag is een relatief vlakke rit van Cuenca naar Guadalajara.
Meer uit Sport
PUY DE SANCY (ANP) - Wielrenner Ben Healy kan amper bevatten dat hij na zijn eerdere ritwinst in de zesde etappe van de Tour de France de gele leiderstrui had veroverd na rit 10. "Het is echt ongelooflijk. Hoeveel renners krijgen de kans om geel te dragen? Nu is het allebei gelukt, echt te gek", zei de 24-jarige Ier van EF Education First - EasyPost.
1 uur geledenPUY DE SANCY (ANP) - Wielrenner Simon Yates heeft de tiende etappe van de Tour de France gewonnen. De 32-jarige Brit van Visma - Lease a Bike hield na de eerste echte bergrit over ruim 165 kilometer net de Nederlander Thymen Arensman achter zich op Puy de Sancy. De Ier Ben Healy nam de gele leiderstrui over van Tadej Pogacar.
2 uur geledenENNEZAT (ANP) - De renners in de Tour de France zijn begonnen aan de tiende etappe, de eerste echte bergrit van de 112e editie. Het peloton trekt op de Franse feestdag quatorze juillet het Centraal Massief in en rijdt over ruim 165 kilometer van Ennezat naar Puy de Sancy. Op de route liggen een beklimming van de derde categorie en zeven van de tweede categorie.
7 uur geledenENNEZAT (ANP) - Wielrenner Marijn van den Berg gaat maandag in de Tour de France niet van start voor de tiende etappe. De 25-jarige Nederlander heeft te veel last van de gevolgen van een valpartij in de openingsrit.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Kickboksers Levi Rigters en Jamal Ben Saddik nemen het zaterdag 23 augustus in Ahoy in Rotterdam tegen elkaar op. Dat meldt kickboksorganisatie Glory.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is op de wereldranglijst acht plaatsen gestegen. De 26-jarige Nederlandse neemt nu de 61e positie in. Ze stond nog niet eerder zo hoog. Lamens strandde op het zojuist afgesloten Wimbledon in de tweede ronde.
12 uur geledenSANKT GALLEN (ANP) - De voetbalsters van Engeland hebben op het EK in Zwitserland geen fout gemaakt tegen Wales. De formatie van de Nederlandse bondscoach Sarina Wiegman won in Sankt Gallen het laatste groepsduel met 6-1 en gaat als nummer 2 in de poule van Oranje door naar de kwartfinales.
21 uur geleden