Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vos na ritwinst nieuwe leider in Tour de France Femmes

Vos na ritwinst nieuwe leider in Tour de France Femmes

PROVINS (ANP) - Marianne Vos heeft de tweede etappe gewonnen van de Tour de France Femmes. De etappe was vrijwel vlak en ging van Meaux naar Provins over 136 kilometer. Vos, die rijdt voor Jumbo-Visma, won de sprint van een kopgroep en nam de leiderstrui over van de Nederlandse Lorena Wiebes, die zondag op de Champs-Élysées de eerste etappe had gewonnen.

Vos (35) hield in de sprint de Italiaanse Silvia Persico en Katarzyna Niewiadoma achter zich. De Nederlandse Maike van der Duin werd vijfde, achter haar won Wiebes nog wel de pelotonsprint. De Poolse Niewiadoma boekte nuttige tijdwinst voor het algemeen klassement, net als de Italiaanse Elisa Longo Borghini die als vierde de finish passeerde. Demi Vollering en Annemiek van Vleuten, twee favorieten voor de eindzege, gaven ongeveer een halve minuut toe.

Vrijwel vanuit de start in Meaux ontstond er een kopgroep van vier met daarin liefst drie Nederlandse rensters: Sabrina Stultiens, Femke Gerritse en Marit Raaijmakers. Hun voorsprong liep op naar bijna 3 minuten, meer stond het peloton niet toe. Op een kleine 80 kilometer voor de streep strandde hun poging, waarna het even rustig werd in het peloton.

Valpartijen

Dat veranderde op zo'n 25 kilometer voor de streep met twee keer een massale valpartij. De Italiaanse Marta Cavalli was een van de slachtoffers. De winnares van de Amstel Gold Race moest niet veel later opgeven.

Van der Duin, rijdend voor het Britse Le Col-Wahoo, won bij de eerste finishpassage de tussensprint. Wereldkampioen Elisa Balsamo zette meteen daarna de aanval in waarna haar landgenotes Persico en Longo Borghini, Vos, Van der Duin en Niewiadoma mee sprongen. De organisatie was zoek in het peloton waar ploegen als Movistar (Van Vleuten), SD Worx (Vollering ) en DSM (Wiebes) vooral naar elkaar keken in plaats van serieus te achtervolgen.

In de sprint was Vos duidelijk de sterkste waardoor ze in de koers, die mede door haar lobby na zo'n dertig jaar is teruggekeerd op de kalender, de trotse leider is. Dinsdag volgt een rit van Reims naar Épernay met een lastig klimmetje in de finale. De Tour voor vrouwen eindigt zondag.

Meer uit Sport

Djokovic in vijf sets langs Auger-Aliassime op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft voor de vijftiende keer in zijn carrière de halve finale van Wimbledon bereikt. Dat deed de Servische 24-voudig grandslamwinnaar dinsdagavond in een vijfsetter tegen de Canadese nummer 4 van de wereld Félix Auger-Aliassime: 7-6 (10) 3-6 6-3 6-7 (4) 7-6 (4).

7 uur geleden
Oekraïne uit zorgen over IOC-versoepeling voor Russische sporters

KYIV (ANP) - Het Oekraïense ministerie van Buitenlandse Zaken heeft zijn zorgen geuit over de versoepeling van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) rond Russische sporters. Dinsdag besloot het IOC de schorsing van het Russisch Olympisch Comité voorlopig op te heffen, waardoor Russen weer deel mogen nemen aan teamsporten en kwalificaties voor de Olympische Spelen.

10 uur geleden
Muchová ten koste van Osaka naar halve finale Wimbledon

LONDEN (ANP) - De Tsjechische tennisster Karolína Muchová heeft de halve finale van Wimbledon bereikt. In de kwartfinale was ze in twee sets te sterk voor de Japanse viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka: 7-6 (4) 6-4. Het is voor het eerst in haar carrière dat Muchová de halve finales van Wimbledon heeft bereikt.

13 uur geleden
Deen Pedersen wint vierde etappe in Tour de France

FOIX (ANP) - Mads Pedersen heeft de vierde etappe van de Tour de France op zijn naam geschreven. De Deen van Lidl-Trek was na 181,9 kilometer tussen Carcassonne en Foix de beste in de sprint van de kopgroep van tien renners. Zijn Amerikaanse teamgenoot Quinn Simmons werd tweede en de Spanjaard Raúl García Pierna werd derde.

13 uur geleden
Zverev voor het eerst kwartfinalist Wimbledon na zege op Lehečka

LONDEN (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst in zijn carrière de kwartfinales van Wimbledon bereikt. Hij wist dinsdag het restant van de achtste finale tegen Jiří Lehečka uit Tsjechië winnend af te sluiten. De partij was maandag stilgelegd vanwege de avondklok van Wimbledon. Zverev won uiteindelijk in vier sets: 6-4 7-5 3-6 7-6 (6).

14 uur geleden
IOC heft schorsing van Russisch Olympisch Comité voorlopig op

LAUSANNE (ANP/AFP/RTR) - Russische atleten mogen weer deelnemen aan teamsporten en kwalificaties voor de Olympische Spelen. Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) heeft de schorsing van het Russisch Olympisch Comité voorlopig opgeheven, zo laat het weten vanuit Lausanne.

14 uur geleden
Tennister Gauff voor het eerst naar halve finale op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft voor het eerst in haar loopbaan de halve finales van Wimbledon bereikt. De 22-jarige Amerikaanse versloeg haar landgenote Jessica Pegula in de kwartfinales in drie sets: 4-6 6-3 6-3.

15 uur geleden