Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vos na ritwinst nieuwe leider in Tour de France Femmes

Vos na ritwinst nieuwe leider in Tour de France Femmes

PROVINS (ANP) - Marianne Vos heeft de tweede etappe gewonnen van de Tour de France Femmes. De etappe was vrijwel vlak en ging van Meaux naar Provins over 136 kilometer. Vos, die rijdt voor Jumbo-Visma, won de sprint van een kopgroep en nam de leiderstrui over van de Nederlandse Lorena Wiebes, die zondag op de Champs-Élysées de eerste etappe had gewonnen.

Vos (35) hield in de sprint de Italiaanse Silvia Persico en Katarzyna Niewiadoma achter zich. De Nederlandse Maike van der Duin werd vijfde, achter haar won Wiebes nog wel de pelotonsprint. De Poolse Niewiadoma boekte nuttige tijdwinst voor het algemeen klassement, net als de Italiaanse Elisa Longo Borghini die als vierde de finish passeerde. Demi Vollering en Annemiek van Vleuten, twee favorieten voor de eindzege, gaven ongeveer een halve minuut toe.

Vrijwel vanuit de start in Meaux ontstond er een kopgroep van vier met daarin liefst drie Nederlandse rensters: Sabrina Stultiens, Femke Gerritse en Marit Raaijmakers. Hun voorsprong liep op naar bijna 3 minuten, meer stond het peloton niet toe. Op een kleine 80 kilometer voor de streep strandde hun poging, waarna het even rustig werd in het peloton.

Valpartijen

Dat veranderde op zo'n 25 kilometer voor de streep met twee keer een massale valpartij. De Italiaanse Marta Cavalli was een van de slachtoffers. De winnares van de Amstel Gold Race moest niet veel later opgeven.

Van der Duin, rijdend voor het Britse Le Col-Wahoo, won bij de eerste finishpassage de tussensprint. Wereldkampioen Elisa Balsamo zette meteen daarna de aanval in waarna haar landgenotes Persico en Longo Borghini, Vos, Van der Duin en Niewiadoma mee sprongen. De organisatie was zoek in het peloton waar ploegen als Movistar (Van Vleuten), SD Worx (Vollering ) en DSM (Wiebes) vooral naar elkaar keken in plaats van serieus te achtervolgen.

In de sprint was Vos duidelijk de sterkste waardoor ze in de koers, die mede door haar lobby na zo'n dertig jaar is teruggekeerd op de kalender, de trotse leider is. Dinsdag volgt een rit van Reims naar Épernay met een lastig klimmetje in de finale. De Tour voor vrouwen eindigt zondag.

Meer uit Sport

Franse wielrenner Godon wint proloog Ronde van Romandië

VILLARS-SUR-GLÂNE (ANP) - Dorian Godon heeft de proloog van de Ronde van Romandië gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers was de snelste in de tijdrit over 3,2 kilometer in Villars-sur-Glâne en is de eerste leider in de zesdaagse ronde in het westen van Zwitserland. De Portugees Ivo Oliveira werd op zes seconden tweede, in tijd gelijk met Jakob Söderqvist uit Zweden. Tadej Pogacar werd op zeven seconden vijfde.

19 minuten geleden
IJshockey op Winterspelen 2030 in Franse Alpen mogelijk in Parijs

NICE (ANP) - De organisatie van de Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen overweegt de wedstrijden in het ijshockey bij de mannen te verplaatsen van Nice naar Parijs of Lyon. De nieuwgekozen burgemeester Éric Ciotti van Nice wil het voetbalstadion van OGC Nice niet voor lange tijd vrijgeven om er een tijdelijk ijshockeystadion van te maken.

3 uur geleden
Iraniër Vafaei stunt op WK snooker: maak mijn volk blij met keu

SHEFFIELD (ANP/DPA) - De Iraniër Hossein Vafaei heeft de grootste stunt tot nog toe geleverd op het WK snooker in het Engelse Sheffield. De 31-jarige nummer 32 van de wereld plaatste zich voor de kwartfinale door de als eerste geplaatste Engelsman Judd Trump uit te schakelen.

4 uur geleden
Ploeg Arensman vanaf Giro verder onder naam Netcompany Ineos

LONDEN (ANP) - De Britse wielerploeg Ineos Grenadiers gaat vanaf de Giro d'Italia van komende maand verder onder de naam Netcompany Ineos. Het Deense techbedrijf Netcompany heeft zich voor vijf jaar verbonden aan de ploeg waar de Nederlander Thymen Arensman voor rijdt.

5 uur geleden
Belgische tennisser Blockx stunt op Masters Madrid

MADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft zich verrassend geplaatst bij de laatste zestien van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 69 van de wereld rekende in twee sets af met de Canadese favoriet en nummer 5 van de wereld, Félix Auger-Aliassime: 7-6 (3) 6-3.

20 uur geleden
Tennisster Gauff uitgeschakeld in Madrid

MADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff is er niet in geslaagd de kwartfinales van het toernooi in Madrid te bereiken. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld verloor in drie sets van de Tsjechische Linda Noskova, de nummer 13 van de wereld. Het werd 6-4 1-6 7-6(5) voor Noskova.

22 uur geleden
Brits Open in 2028 niet op golfbaan van Trump

ST ANDREWS (ANP) - Het Brits Open golf wordt in 2028 niet gehouden op Turnberry in Schotland, de golfbaan die eigendom is van de Amerikaanse president Donald Trump. De organiserende R&A koos voor de Royal Lytham & St. Annes in Engeland, meldt de BBC.

23 uur geleden