Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vos na ritwinst nieuwe leider in Tour de France Femmes

Vos na ritwinst nieuwe leider in Tour de France Femmes

PROVINS (ANP) - Marianne Vos heeft de tweede etappe gewonnen van de Tour de France Femmes. De etappe was vrijwel vlak en ging van Meaux naar Provins over 136 kilometer. Vos, die rijdt voor Jumbo-Visma, won de sprint van een kopgroep en nam de leiderstrui over van de Nederlandse Lorena Wiebes, die zondag op de Champs-Élysées de eerste etappe had gewonnen.

Vos (35) hield in de sprint de Italiaanse Silvia Persico en Katarzyna Niewiadoma achter zich. De Nederlandse Maike van der Duin werd vijfde, achter haar won Wiebes nog wel de pelotonsprint. De Poolse Niewiadoma boekte nuttige tijdwinst voor het algemeen klassement, net als de Italiaanse Elisa Longo Borghini die als vierde de finish passeerde. Demi Vollering en Annemiek van Vleuten, twee favorieten voor de eindzege, gaven ongeveer een halve minuut toe.

Vrijwel vanuit de start in Meaux ontstond er een kopgroep van vier met daarin liefst drie Nederlandse rensters: Sabrina Stultiens, Femke Gerritse en Marit Raaijmakers. Hun voorsprong liep op naar bijna 3 minuten, meer stond het peloton niet toe. Op een kleine 80 kilometer voor de streep strandde hun poging, waarna het even rustig werd in het peloton.

Valpartijen

Dat veranderde op zo'n 25 kilometer voor de streep met twee keer een massale valpartij. De Italiaanse Marta Cavalli was een van de slachtoffers. De winnares van de Amstel Gold Race moest niet veel later opgeven.

Van der Duin, rijdend voor het Britse Le Col-Wahoo, won bij de eerste finishpassage de tussensprint. Wereldkampioen Elisa Balsamo zette meteen daarna de aanval in waarna haar landgenotes Persico en Longo Borghini, Vos, Van der Duin en Niewiadoma mee sprongen. De organisatie was zoek in het peloton waar ploegen als Movistar (Van Vleuten), SD Worx (Vollering ) en DSM (Wiebes) vooral naar elkaar keken in plaats van serieus te achtervolgen.

In de sprint was Vos duidelijk de sterkste waardoor ze in de koers, die mede door haar lobby na zo'n dertig jaar is teruggekeerd op de kalender, de trotse leider is. Dinsdag volgt een rit van Reims naar Épernay met een lastig klimmetje in de finale. De Tour voor vrouwen eindigt zondag.

Meer uit Sport

Oud-winnaar De Minaur doet weer mee aan tennistoernooi Rosmalen

ROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.

5 uur geleden
Wielerploeg Visma bevestigt vertrek sportief directeur Niermann

DEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.

6 uur geleden
Shorttracker De Laat (31) beëindigt carrière

HEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.

6 uur geleden
Andrejeva (19) speelt ervaren Cîrstea (36) weg op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.

6 uur geleden
EK waterpolo voor vrouwen in 2028 opnieuw in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.

7 uur geleden
Sabalenka verslaat Osaka en bereikt kwartfinale op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.

21 uur geleden
3x3-basketbalteams beginnen WK met twee overwinningen

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.

21 uur geleden