Vos laat dit seizoen regenboogtrui in veldritten niet meer zien
FAYETTEVILLE (ANP) - Marianne Vos zal haar zaterdag veroverde regenboogtrui deze winter in veldritten niet meer tonen. De Brabantse allroundster behaalde in het Amerikaanse Fayetteville haar achtste wereldtitel in het veldrijden, maar gaat zich nu op het wegseizoen richten. Vos, die uitkomt voor Jumbo-Visma, gaat op hoogtestage, meldde ze zondag kort voor de terugreis naar Nederland.
"Ik heb een strakke planning en het maken van keuzes heeft ook geleid tot de successen van de afgelopen tijd", zegt ze op de website van haar ploeg. "Ik mag graag koersen, maar het is soms beter om een balans te zoeken om je doelen te kunnen realiseren. Dat betekent ook dat ik me aan de planning ga houden en hierna op hoogtestage vertrek in functie van het wegseizoen. In het nieuwe crossseizoen wil ik de regenboogtrui graag tonen."
Vos mag zich voor het eerst sinds 2014 weer wereldkampioen veldrijden noemen. Ze versloeg zaterdag in een rechtstreeks duel haar concurrente Lucinda Brand, de titelverdedigster. "Voor mij voelde het niet als heel lang geleden. Maar het was wel bijzonder om deze regenboogtrui weer aan te mogen trekken. Elk seizoen heb ik geprobeerd het maximale uit mezelf te halen en dat ging het ene jaar beter dan het andere. Het afgelopen wegseizoen gaf me veel vertrouwen en het veldritseizoen was ook goed. Dan hoop je dat het allemaal goed valt op de dag van het WK. Ik wist dat er een spannende strijd zou wachten en die kwam er ook."
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia hebben dinsdagmiddag de olympische medaillewinnaars geëerd tijdens een ontvangst op Paleis Noordeinde. Tijdens de huldiging werd een traditionele groepsfoto gemaakt aan de voorzijde van het Haagse paleis.
25 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout hopen dat hun succes op de Olympische Spelen een stimulans is voor hun sport. "Ik denk dat deze Spelen een hele mooie stap waren voor die ontwikkeling", zei Jens van 't Wout voor de huldigingen door minister-president Rob Jetten en koning Willem-Alexander en koningin Máxima in Den Haag.
6 uur geledenACAPULCO (ANP) - Alex de Minaur is meteen in de eerste ronde van het tennistoernooi van Acapulco gestrand. De als tweede geplaatste Australiër, die onlangs het ABN AMRO Open in Rotterdam won, ging in Mexico onderuit tegen de Amerikaan Patrick Kypson. Het werd 1-6 7-6 (4) 6-7 (4).
8 uur geleden