
Vos klopt Kool en Balsamo in sprint Giro Donne
OLBIA (ANP) - Marianne Vos heeft de tweede etappe van de Giro Donne gewonnen. Het was een vlakke rit op Sardinië van Cala Gonone naar Olbia over 113 kilometer. De ervaren renster van Jumbo-Visma versloeg in de massasprint de Nederlandse Charlotte Kool (DSM) en de Italiaanse Elisa Balsamo.
De leiderstrui blijft in handen van Balsamo, die vrijdag de eerste etappe had gewonnen. Voor Vos was het haar 31e ritzege in de Italiaanse rittenkoers. Ze klom naar de tweede plaats in het algemeen klassement, op 6 seconden van wereldkampioen Balsamo. Ook Annemiek van Vleuten (7e) en Kool (8e) staan in de top 10. Kool, die vaak in dienst rijdt van de in Italië afwezige Lorena Wiebes, was vrijdag al derde.
Vos had onderweg een aantal rensters zien wegrijden, maar wist dat er kansen lagen op opnieuw een massasprint. De Italiaansen Katia Ragusa en Alessia Vigilia waren de laatste rensters die, 6 kilometer voor de streep, werden bijgehaald. "Het was een technische finale met veel bochten. De ploeg heeft me perfect in positie gebracht", vertelde Vos, die in 2007 haar eerste etappe in de Giro voor vrouwen won. Drie keer was de eindzege voor de inmiddels 35-jarige Brabantse, voor het laatst in 2014.
Het vrouwenpeloton vliegt zaterdag nog naar het vasteland van Italië waar de Giro Donne na een rustdag maandag verder gaat. "We gaan genieten van de rustdag en dan eens kijken waar er verder voor ons kansen liggen", aldus Vos.
Meer uit Sport
NIJMEGEN (ANP) - Sifan Hassan bereidt zich voor op de marathon van Sydney op 31 augustus. Dat meldt haar management Global Sports. Het wordt haar zesde race over de klassieke afstand van 42,195 kilometer. De Nederlandse atlete veroverde vorig jaar in Parijs olympisch goud op de marathon en werd als eerste Nederlander gekozen tot beste atlete van de wereld.
6 uur geledenSURHUISTERVEEN (ANP) - Daan Hoole heeft zijn Nederlandse titel tijdrijden geprolongeerd. De 26-jarige renner van Lidl-Trek was de snelste op het traject van 36,8 kilometer in Surhuisterveen. Hij klokte 36.20 minuten en was 20 seconden sneller dan Dylan van Baarle (36.40). Axel van der Tuuk reed naar het brons in een tijd van 36.45.
13 uur geledenOSTRAVA (ANP) - Femke Bol heeft haar eerste uitstapje naar de 400 meter vlak in dit buitenseizoen niet kunnen bekronen met een overwinning. De specialiste op de 400 meter horden eindigde bij de Gouden Spike in het Tsjechische Ostrava als derde in 49,98 seconden.
14 uur geledenSURHUISTERVEEN (ANP) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft Riejanne Markus onttroond als Nederlands kampioene tijdrijden. De 25-jarige Bredewold verraste in de titelstrijd over 32 kilometer in Surhuisterveen met de beste tijd (40.23 minuten). Markus, die de afgelopen twee jaar de titel veroverde, gaf negen seconden toe op Bredewold en moest genoegen nemen met het zilver (40.32). Lieke Nooijen (40.57) fietste naar het brons.
16 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ is door sporttribunaal CAS in het gelijk gesteld in een zaak tegen de UEFA. De Europese voetbalbond legde de Alkmaarse voetbalclub een boete van 40.000 euro op voor de ongeregeldheden in oktober 2023 rond de wedstrijd tegen Legia Warschau in de Conference League.
16 uur geledenSANTA PONÇA (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zijn eerste wedstrijd sinds zijn opgave tijdens Roland Garros gewonnen. De nummer 1 van Nederland versloeg in de tweede ronde van het grastoernooi van Mallorca de Amerikaan Ethan Quinn met 7-5 6-4.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kopman Jonas Vingegaard van de Nederlandse wielerploeg Visma - Lease a Bike krijgt in de komende Tour de France hulp van onder anderen de Belg Wout van Aert, de Amerikanen Matteo Jorgenson en Sepp Kuss en de Brit Simon Yates. Yates won dit jaar de Ronde van Italië, Jorgenson schreef Parijs-Nice op zijn naam.
19 uur geleden