Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vos klopt Brand in wereldbekercross in Rucphen

Vos klopt Brand in wereldbekercross in Rucphen

RUCPHEN (ANP) - Marianne Vos heeft in Rucphen de tiende cross om de wereldbeker gewonnen. De renster van Jumbo-Visma versloeg in een sprint wereldkampioene Lucinda Brand. Kort achter het duo finishte Denise Betsema als derde, waarmee sprake was van een volledig Nederlands podium. Vos had vroeg in het seizoen al twee veldritten om de wereldbeker gewonnen maar nam daarna een pauze. Vorige week maakte ze met een tweede plaats in Val di Sole haar rentree.

Het was de eerste keer dat de Brabantse plaats het decor was voor een veldrit om de wereldbeker. Brand blijft leider in het wereldbekerklassement.

Vos miste vorige week de zege toen ze kort voor de finish tegen een paaltje reed. Ze had net ervoor haar jonge landgenote Fem van Empel achterhaald, maar schakelde zichzelf uit voor de sprint. In Rucphen schoot ze, onder druk gezet door Brand, uit haar pedaal maar ditmaal zonder gevolgen. "Het was een heel snelle race, een klein foutje kan het verschil maken. Maar ik had de blik op Lucinda en op de finish en ik herstelde me snel", vertelde Vos, die de beste start had en aanvankelijk alleen gevolgd werd door Brand, Van Empel en Puck Pieterse. Betsema, die een slechte start had, sloot pas na drie ronden aan.

Snel parcours

Op het snelle parcours probeerden eerst Betsema, daarna Vos en bij het ingaan van de slotronde Brand met een versnelling afstand te nemen. Die tempoversnellingen zorgden ervoor dat alleen Vos en Brand voorop overbleven. Betsema moest haar mislukte start bekopen. "Het was hard tegen hard", keek Vos terug. "Lucinda zette me onder druk, maar ik heb het kunnen afmaken."

Voor Brand was dat geen verrassing. "Het ging tussen een dieseltje en een Ferrari, dat werkt niet echt in je voordeel. Ik heb er alles aan gedaan en moet tevreden zijn met de tweede plek." Brand, die de sneeuwcross van Val di Sole vorige week oversloeg, verstevigde de leiderspositie. In het klassement volgen Betsema, Pieterse, Van Empel en Vos. Zondag volgt de elfde wereldbekercross op het klimparcours van het Belgische Namen.

Meer uit Sport

Tennisser Auger-Aliassime keert terug naar het ABN AMRO Open

ROTTERDAM (ANP) - Félix Auger-Aliassime keert in februari terug naar het ABN AMRO Open in Ahoy. Dat meldt de organisatie van het tennistoernooi in Rotterdam. De 25-jarige Canadees, die het evenement in 2022 won, was acht keer eerder aanwezig. Vorig jaar verloor hij de finale van de Australiër Alex de Minaur, die eerder al zijn terugkeer in 2027 bevestigde.

57 minuten geleden
Waterpolosters winnen ook in Sydney na strafworpen van Hongarije

SYDNEY (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben in de strijd om de plaatsen vijf tot en met acht bij de finaleronde van de World Cup in Sydney Hongarije verslagen. Na de reguliere vier periodes was de stand 11-11, maar het team van bondscoach Evangelos Doudesis nam de strafworpen beter. De eindstand in Sydney was 16-15.

3 uur geleden
Carapaz wint Touretappe met klim naar Orcières-Merlette

ORCIÈRES-MERLETTE (ANP) - De Ecuadoraan Richard Carapaz heeft de achttiende etappe in de Tour de France van Voiron over een afstand van 185,2 kilometer naar Orcières-Merlette gewonnen. De 33-jarige renner van EF Education-EasyPost ging na een slotklim van 7,1 kilometer op een hoogte van 1825 meter alleen over de streep.

18 uur geleden
Tourpeloton vertrokken voor eerste van drie bergritten in Alpen

VOIRON (ANP) - De wielrenners in de Tour de France zijn vertrokken voor de eerste van drie bergritten in de Alpen. De etappe voert van Voiron, waar Jasper Philipsen woensdag de sprint won, naar het skioord Orcières-Merlette op een hoogte van 1825 meter.

23 uur geleden
Philipsen sprint met hulp Van der Poel naar ritzege in Tour

VOIRON (ANP) - De Belg Jasper Philipsen heeft in de zeventiende etappe zijn eerste ritzege van deze Tour de France geboekt. Mathieu van der Poel hielp zijn ploeggenoot bij Alpecin - Premier Tech in de sprint in Voiron naar zijn elfde ritzege in totaal in de Ronde van Frankrijk. Olav Kooij werd derde na een spannende finale, achter de Zwitser Mauro Schmid.

1 dag geleden
Tourpeloton vertrokken voor etappe 17 met kans voor Van der Poel

CHAMBÉRY (ANP) - Het wielerpeloton in de Tour de France is vanuit Chambéry vertrokken voor de zeventiende etappe. Waarschijnlijk is er al snel veel actie, omdat veel renners in de kopgroep willen zitten. De vier gecategoriseerde beklimmingen zijn in de eerste 60 kilometer, met de zwaarste van de derde categorie. Mathieu van der Poel heeft aangekondigd voor de etappezege te willen gaan.

1 dag geleden
Waterpolosters verliezen in kwartfinales World Cup van Rusland

SYDNEY (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben in de kwartfinales van de finaleronde van de World Cup in Sydney met 6-11 verloren van Rusland. Het team van bondscoach Evangelos Doudesis komt op het toernooi nog in actie in de strijd om de plaatsen vijf tot en met acht.

2 dagen geleden