Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vos klopt Brand in wereldbekercross in Rucphen

Vos klopt Brand in wereldbekercross in Rucphen

RUCPHEN (ANP) - Marianne Vos heeft in Rucphen de tiende cross om de wereldbeker gewonnen. De renster van Jumbo-Visma versloeg in een sprint wereldkampioene Lucinda Brand. Kort achter het duo finishte Denise Betsema als derde, waarmee sprake was van een volledig Nederlands podium. Vos had vroeg in het seizoen al twee veldritten om de wereldbeker gewonnen maar nam daarna een pauze. Vorige week maakte ze met een tweede plaats in Val di Sole haar rentree.

Het was de eerste keer dat de Brabantse plaats het decor was voor een veldrit om de wereldbeker. Brand blijft leider in het wereldbekerklassement.

Vos miste vorige week de zege toen ze kort voor de finish tegen een paaltje reed. Ze had net ervoor haar jonge landgenote Fem van Empel achterhaald, maar schakelde zichzelf uit voor de sprint. In Rucphen schoot ze, onder druk gezet door Brand, uit haar pedaal maar ditmaal zonder gevolgen. "Het was een heel snelle race, een klein foutje kan het verschil maken. Maar ik had de blik op Lucinda en op de finish en ik herstelde me snel", vertelde Vos, die de beste start had en aanvankelijk alleen gevolgd werd door Brand, Van Empel en Puck Pieterse. Betsema, die een slechte start had, sloot pas na drie ronden aan.

Snel parcours

Op het snelle parcours probeerden eerst Betsema, daarna Vos en bij het ingaan van de slotronde Brand met een versnelling afstand te nemen. Die tempoversnellingen zorgden ervoor dat alleen Vos en Brand voorop overbleven. Betsema moest haar mislukte start bekopen. "Het was hard tegen hard", keek Vos terug. "Lucinda zette me onder druk, maar ik heb het kunnen afmaken."

Voor Brand was dat geen verrassing. "Het ging tussen een dieseltje en een Ferrari, dat werkt niet echt in je voordeel. Ik heb er alles aan gedaan en moet tevreden zijn met de tweede plek." Brand, die de sneeuwcross van Val di Sole vorige week oversloeg, verstevigde de leiderspositie. In het klassement volgen Betsema, Pieterse, Van Empel en Vos. Zondag volgt de elfde wereldbekercross op het klimparcours van het Belgische Namen.

Meer uit Sport

Paralympiërs gehinderd in reis naar Milaan door oorlog Iran

MILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.

49 minuten geleden
Petit en Kampschreur vlaggendragers voor Paralympische Spelen

PAPENDAL (ANP) - Claire Petit en Jeroen Kampschreur zijn op 6 maart de vlaggendragers voor Nederland tijdens de openingsceremonie in Verona van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.

1 uur geleden
Tennisser Griekspoor kan Dubai nog niet uit door oorlog Iran

DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.

17 uur geleden
Smits keert na gemist EK handbal terug in selectie Golden League

ARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.

19 uur geleden
Schulting en De Laat niet opgenomen in selectie WK shorttrack

UTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.

20 uur geleden
Start Formule 1-seizoen nog niet in gevaar door oorlog Iran

MELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.

22 uur geleden
Schaatser Botman als Nederlands kampioen naar WK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.

1 dag geleden