Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vos klopt Brand in wereldbekercross in Rucphen

Vos klopt Brand in wereldbekercross in Rucphen

RUCPHEN (ANP) - Marianne Vos heeft in Rucphen de tiende cross om de wereldbeker gewonnen. De renster van Jumbo-Visma versloeg in een sprint wereldkampioene Lucinda Brand. Kort achter het duo finishte Denise Betsema als derde, waarmee sprake was van een volledig Nederlands podium. Vos had vroeg in het seizoen al twee veldritten om de wereldbeker gewonnen maar nam daarna een pauze. Vorige week maakte ze met een tweede plaats in Val di Sole haar rentree.

Het was de eerste keer dat de Brabantse plaats het decor was voor een veldrit om de wereldbeker. Brand blijft leider in het wereldbekerklassement.

Vos miste vorige week de zege toen ze kort voor de finish tegen een paaltje reed. Ze had net ervoor haar jonge landgenote Fem van Empel achterhaald, maar schakelde zichzelf uit voor de sprint. In Rucphen schoot ze, onder druk gezet door Brand, uit haar pedaal maar ditmaal zonder gevolgen. "Het was een heel snelle race, een klein foutje kan het verschil maken. Maar ik had de blik op Lucinda en op de finish en ik herstelde me snel", vertelde Vos, die de beste start had en aanvankelijk alleen gevolgd werd door Brand, Van Empel en Puck Pieterse. Betsema, die een slechte start had, sloot pas na drie ronden aan.

Snel parcours

Op het snelle parcours probeerden eerst Betsema, daarna Vos en bij het ingaan van de slotronde Brand met een versnelling afstand te nemen. Die tempoversnellingen zorgden ervoor dat alleen Vos en Brand voorop overbleven. Betsema moest haar mislukte start bekopen. "Het was hard tegen hard", keek Vos terug. "Lucinda zette me onder druk, maar ik heb het kunnen afmaken."

Voor Brand was dat geen verrassing. "Het ging tussen een dieseltje en een Ferrari, dat werkt niet echt in je voordeel. Ik heb er alles aan gedaan en moet tevreden zijn met de tweede plek." Brand, die de sneeuwcross van Val di Sole vorige week oversloeg, verstevigde de leiderspositie. In het klassement volgen Betsema, Pieterse, Van Empel en Vos. Zondag volgt de elfde wereldbekercross op het klimparcours van het Belgische Namen.

Meer uit Sport

Motorcoureur Veijer maakt rentree bij vrije training in Indonesië

MANDALIKA (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer heeft zijn rentree op het circuit gemaakt na zijn sleutelbeenbreuk van vorige maand. De 21-jarige motorracer uit Staphorst kwam in actie tijdens de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Indonesië.

15 minuten geleden
Steenbergen verbetert eigen Europees record 100 meter wisselslag

TASJKENT (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Oezbeekse Tasjkent de 100 meter wisselslag gewonnen in een nieuw Europees record. De 26-jarige Nederlandse tikte aan na 56,18 seconden en scherpte daarmee haar eigen Europese toptijd uit 2025 aan (56,26). Ze noteerde die tijd vorig jaar bij de EK kortebaanzwemmen in het Poolse Lublin.

8 uur geleden
Schaatsster Rijpma-De Jong had graag WK baanwielrennen gereden

RIJSSEN (ANP) - Schaatsster Antoinette Rijpma-De Jong begint het nieuwe schaatsseizoen met een carrière als baanwielrenster in haar achterhoofd. De olympisch kampioene op de 1500 meter maakte eerder bekend dat ze graag als baanwielrenster wil deelnemen aan de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028.

10 uur geleden
Schaatsster Kok gaat rivale Leerdam enorm missen dit seizoen

RIJSSEN (ANP) - Femke Kok vindt het jammer dat ze het komende schaatsseizoen Jutta Leerdam niet als concurrente heeft. De olympisch kampioene op de 500 meter zei bij de teampresentatie van haar ploeg Reggeborgh de beslissing van Leerdam te begrijpen, maar ook dat ze haar enorm gaat missen.

10 uur geleden
De Boo denkt aan wereldrecord 500 meter ondanks krappe kalender

RIJSSEN (ANP) - Jenning de Boo wil graag een wereldrecord rijden op de 500 meter. De 22-jarige schaatser van Reggeborgh vertelde tijdens de teampresentatie in Rijssen dat het wel heel moeilijk is met de krappe kalender van dit seizoen, maar dat hij ervoor wil gaan.

10 uur geleden
Maarten van der Weijden stopt met zwemmen, zijn stichting blijft

VUGHT (ANP) - Maarten van der Weijden stopt definitief met zwemmen en met het inzamelen van geld via zijn Maarten van der Weijden Foundation. "Ik stop met opgeheven hoofd", laat hij weten. "Maar de stichting is niet weg." De stichting blijft bestaan om haar "controlerende rol" uit te oefenen bij de lopende kankeronderzoeken waarvoor geld is ingezameld.

15 uur geleden
Verstappen mikt in jubileumrace op eerste zege ooit in Singapore

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen viert zondag een jubileum. De Grote Prijs van Singapore wordt zijn 250e race in de Formule 1 en hij gaat proberen op het stratencircuit van Marina Bay een "onafgemaakte zaak" te regelen. De viervoudig wereldkampioen won races op 26 verschillende Formule 1-circuits, maar nog nooit op het stratencircuit van Marina Bay in de Zuidoost-Aziatische stadstaat.

17 uur geleden