
Vos en Van der Poel rijden laatste wereldbekerwedstrijden voor WK
ARNHEM (ANP) - Bondscoach Gerben de Knegt heeft Marianne Vos opgenomen in zijn selectie voor de wereldbekerwedstrijden in het Belgische Maasmechelen en het Nederlandse Hoogerheide van komend weekeinde. Wereldkampioen Mathieu van der Poel keert zoals gepland een week voor het WK terug na een ribblessure.
"Marianne Vos heeft besloten een extra wedstrijd toe te voegen aan haar kalender op haar route naar het WK", legde De Knegt uit via de bond. "De extra punten van Maasmechelen zouden nog tot een betere startpositie op het wereldkampioenschap kunnen leiden en daar zet ze op in."
Van der Poel raakte in december geblesseerd bij een val tijdens de cross van Loenhout. Hij reed na zijn val nog wel de wereldbekercross van Besançon, waar hij zijn vijfde zege van het seizoen boekte in evenzoveel wedstrijden, maar kwam daarna niet meer in actie.
De wedstrijden in Maasmechelen en Hoogerheide zijn de laatste veldritten van het seizoen in de wereldbeker. De Nederlandse Lucinda Brand is de leidster in het klassement bij de vrouwen, de Belg Michael Vanthourenhout bij de mannen. Het WK is op 1 en 2 februari in het Franse Liévin.
Meer uit Sport
WATERLOO (ANP) - Lidl-Trek heeft wielrenster Loes Adegeest voor de komende twee seizoenen vastgelegd. Adegeest komt over van FDJ-Suez, waar ze sinds 2023 voor rijdt.
1 uur geledenZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen kijkt ernaar uit om langs de zee van Oranjefans te racen in de Dutch Grand Prix. De regerend wereldkampioen kondigt aan dat hij zijn helm met oranje leeuw komend weekend zal dragen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft de tweede ronde bereikt van de US Open. De als derde geplaatste Duitser was in drie sets te sterk voor de Chileen Alejandro Tabilo: 6-2 7-6 (4) 6-4.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Voormalig winnares Coco Gauff heeft met de nodige moeite de tweede ronde bereikt van de US Open. De als derde geplaatste Amerikaanse rekende na bijna drie uur in drie sets af met de Australische Ajla Tomljanovic: 6-4 6-7 (2) 7-5.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Jannik Sinner heeft zeer overtuigend de tweede ronde van de US Open bereikt. De 24-jarige titelverdediger verloor slechts vier games tegen de Tsjech Vit Kopriva: 6-1 6-1 6-2.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse legt zich niet neer bij het intrekken van de proflicentie. De club gaat in hoger beroep tegen de uitspraak van de rechter in Utrecht, die oordeelde dat de KNVB de formatie uit de Gelderse hoofdstad terecht uit het betaald voetbal heeft gezet. Volgens een woordvoerder van het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden dient de zaak komende maandag.
17 uur geledenBANGKOK (ANP) - De Nederlandse volleybalsters gaan als groepswinnaar naar de achtste finales van het WK. De ploeg van bondscoach Felix Koslowski versloeg ook gastland Thailand in een sfeervolle sporthal in Bangkok: 3-2 (23-25 25-17 23-25 25-10 16-14).
18 uur geleden