Vos en Van der Poel rijden laatste wereldbekerwedstrijden voor WK
ARNHEM (ANP) - Bondscoach Gerben de Knegt heeft Marianne Vos opgenomen in zijn selectie voor de wereldbekerwedstrijden in het Belgische Maasmechelen en het Nederlandse Hoogerheide van komend weekeinde. Wereldkampioen Mathieu van der Poel keert zoals gepland een week voor het WK terug na een ribblessure.
"Marianne Vos heeft besloten een extra wedstrijd toe te voegen aan haar kalender op haar route naar het WK", legde De Knegt uit via de bond. "De extra punten van Maasmechelen zouden nog tot een betere startpositie op het wereldkampioenschap kunnen leiden en daar zet ze op in."
Van der Poel raakte in december geblesseerd bij een val tijdens de cross van Loenhout. Hij reed na zijn val nog wel de wereldbekercross van Besançon, waar hij zijn vijfde zege van het seizoen boekte in evenzoveel wedstrijden, maar kwam daarna niet meer in actie.
De wedstrijden in Maasmechelen en Hoogerheide zijn de laatste veldritten van het seizoen in de wereldbeker. De Nederlandse Lucinda Brand is de leidster in het klassement bij de vrouwen, de Belg Michael Vanthourenhout bij de mannen. Het WK is op 1 en 2 februari in het Franse Liévin.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.
4 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.
5 uur geledenCORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.
6 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.
8 uur geledenSAN SEBASTIÁN (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft de Ronde van Baskenland voor vrouwen op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx - Protime behield haar leidende positie in de derde en laatste etappe met start en finish in San Sebastián. De Poolse Dominika Włodarczyk won de laatste rit.
9 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen lijkt de overwinning bij de 24 uur van de Nürburgring te kunnen vergeten. De 28-jarige Nederlander zag zijn Spaanse teamgenoot Daniel Juncadella met de Mercedes-AMG GT3 naar de pits rijden vanwege een technisch probleem. Het team van Verstappen reed op het moment van de autoproblemen aan de leiding.
11 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft in de nacht van zaterdag op zondag een goede tweede stint gereden tijdens de 24 uur van de Nürburgring. De 28-jarige Nederlander, die zaterdagmiddag in de Mercedes-AMG GT3 de leiding had gegrepen, bouwde tussen 02.00 en 04.00 uur de voorsprong op de nummer 2 uit tot een kleine halve minuut.
15 uur geleden