Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vos boekt in Dwars door Vlaanderen tweede zege van dit voorjaar

Vos boekt in Dwars door Vlaanderen tweede zege van dit voorjaar

WAREGEM (ANP) - Marianne Vos heeft in Dwars door Vlaanderen haar tweede grote zege van dit voorjaar geboekt. De 36-jarige wielrenster van Visma - Lease a Bike klopte in Waregem in de sprint van de ingekorte koers Shirin van Anrooij. Vos en Van Anrooij waren op 12 kilometer van het einde weggereden uit de groep met favorieten.

Vos won vorige maand al Omloop Het Nieuwsblad. Haar eerste zege in Dwars door Vlaanderen betekende haar 250e overwinning op de weg.

Wereldkampioene Lotte Kopecky zat in de groep die op 12 kilometer van de streep geen antwoord had op de versnelling. De achtervolgers probeerden nog terug te komen, maar bleven steeds op minimaal tien seconden. Demi Vollering, winnares van vorig jaar, kreeg op 25 kilometer van de streep problemen met haar fiets en kon helemaal geen rol van betekenis spelen.

Ongeluk

Vos zat al in de kopgroep toen de koers met nog 60 kilometer te gaan werd geneutraliseerd. Op het resterende parcours had een auto een ongeluk gehad, waardoor het peloton er niet langs kon. Na een pauze van een half uur vervolgden de rensters hun weg, waarbij er na een aanpassing nog 46 te fietsen kilometers overbleven.

Op 26 kilometer ontstond weer een kopgroep met favorieten, met ook onder anderen de Italiaanse Elisa Longo Borghini. Dankzij sterk kopwerk van Vos lukte het de twee Nederlandse rensters hun voorsprong in de slotkilometers te behouden.

Vos sprak in het interview na afloop van een chaotische dag. "Er waren veel aanvallen en natuurlijk ook die neutralisatie. Dat maakte de situatie heel anders. Op het einde was Shirin heel sterk. Ik begon vroeg met sprinten om haar op te vangen. Dan sprint je met alles wat je nog hebt", analyseerde de drievoudig wereldkampioene.

Meer uit Sport

Meerkampster Vetter beëindigt atletiekloopbaan

AMSTERDAM (ANP) - Meerkampster Anouk Vetter zet een punt achter haar atletiekcarrière. "Het is mooi geweest. Ik merk dat ik heel erg voldaan en tevreden ben en dat het vuurtje gewoon is gedoofd", zei Vetter tegen de NOS.

1 uur geleden
Verstappen had derde plaats na start vanuit de pits niet verwacht

SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen had niet gedacht dat hij op het podium zou eindigen in de Grote Prijs van São Paulo na een start vanuit de pitstraat. De wereldkampioen eindigde als derde achter winnaar Lando Norris uit Groot-Brittannië en Kimi Antonelli uit Italië. "Om op het podium te eindigen vanuit de pitstraat, dat had ik echt totaal niet verwacht", zei hij in het interview na afloop.

1 uur geleden
Verstappen beperkt schade in São Paulo met plek 3 achter Norris

SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van São Paulo als derde geëindigd. De regerend wereldkampioen moest de zege op het Autódromo José Carlos Pace in Brazilië laten aan de Brit Lando Norris in de McLaren, maar beperkte de schade na een start vanuit de pitsstraat. Mercedes-coureur Kimi Antonelli werd tweede.

2 uur geleden
Ronhaar naast het podium op EK veldrijden, tweede titel Aerts

MIDDELKERKE (ANP) - Pim Ronhaar heeft naast de medailles gegrepen op het EK veldrijden. De 24-jarige wielrenner uit Hellendoorn eindigde als vierde in het Belgische Middelkerke. De Belg Toon Aerts greep de zege door titelverdediger Thibau Nys in de sprint te verslaan. Joran Wyseure pakte het brons door Ronhaar in de sprint voor te blijven.

5 uur geleden
Tennisser Alcaraz begint ATP Finals met zege op De Minaur

TURIJN (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de openingswedstrijd bij de ATP Finals in Turijn gewonnen. De 22-jarige Spanjaard versloeg de mondiale nummer 7 Alex de Minaur in twee sets: 7-6 (5) 6-2.

5 uur geleden
Verstappen start vanuit pitstraat in Brazilië na vervanging motor

SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen begint de Grote Prijs van Brazilië niet vanaf plek 16, maar vanuit de pitstraat. Zijn team Red Bull heeft er na een teleurstellende kwalificatie voor gekozen veel onderdelen van de auto te vervangen, waaronder de motor. Dat bevestigt autosportfederatie FIA.

6 uur geleden
Italiaan Bezzecchi boekt tweede zege van MotoGP-seizoen

PORTIMÃO (ANP) - MotoGP-coureur Marco Bezzecchi heeft in de Grote Prijs van Portugal zijn tweede zege van het seizoen geboekt. De van poleposition vertrokken Italiaan domineerde de race en finishte met enkele seconden voor nummer 2 Álex Márquez uit Spanje. Diens landgenoot Pedro Acosta werd derde.

6 uur geleden