Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vorsselman en Konijn droomden heel stiekem van medaille in kajak

Vorsselman en Konijn droomden heel stiekem van medaille in kajak

VAIRES-SUR-MARNE (ANP) - Kajaksprintsters Ruth Vorsselman en Selma Konijn droomden na het bereiken van de finale van de K2 heel stiekem van een medaille. Ze werden uiteindelijk achtste in hun eerste olympische eindstrijd.

"We zijn heel blij dat we de finale hebben bereikt. De finale was niet onze toprace, want je hoopt daar je allerbeste race ooit neer te zetten", zei Vorsselman (27). "Je bent natuurlijk al heel diep gegaan in de halve finale. Ik vond de races wel kort na elkaar."

In de ochtend noteerde het Nederlandse duo in de halve eindstrijd nog de derde tijd op de roeibaan bij Vaires-sur-Marne. "Natuurlijk denk je daarna wel na over een medaille, want je gaat niet een wedstrijd in om achtste te worden, je begint altijd om te winnen", aldus Konijn (25). Haar partner: "En als je naar de halve finales keek, dan lagen we er best goed voor. Maar het is niet dat we de topfavorieten waren."

Los Angeles

Volgens Konijn was het best een spannende dag. "Je gaat iets doen wat je nog nooit gedaan hebt, dus er komt wel wat spanning bij kijken. Het is in die zin niet normaal voor ons." Vorsselman: "Het zijn onze eerste Spelen. Het is superbijzonder om mee te maken, bijvoorbeeld dat er vanaf het begin tot het eind langs de kant alléén maar mensen zaten."

Vorsselman en Konijn hebben de intentie om samen door te gaan en ook over vier jaar in Los Angeles samen in de K2 uit te komen. Ze doen nog individueel mee in Parijs, waar ze vervolgens nog wat van de olympische sferen in de stad mee hopen te krijgen. "We willen nog de Eiffeltoren zien met de olympische ringen en een kijkje nemen in het TeamNL Huis. Wij hebben een hotel bij de roeibaan, maar kijken ernaar uit ook nog iets van Parijs te zien", aldus Konijn.

Meer uit Sport

Xandra Velzeboer pakt op WK shorttrack zilver op 1500 meter

MONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.

12 minuten geleden
TeamNL op negende plaats in medaillespiegel Paralympische Spelen

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Nederlandse atleten hebben de Paralympische Spelen van Milaan en Cortina afgesloten met de negende plaats in de medaillespiegel. TeamNL won zeven medailles: drie keer goud, drie keer zilver en een keer brons en evenaarde daarmee het recordaantal van de Spelen van Pyeongchang in 2018.

1 uur geleden
Vingegaard wint Parijs-Nice, slotrit voor Fransman Martinez

NICE (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de Franse etappekoers Parijs-Nice gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike zag zijn leidende positie niet meer in gevaar komen in de slotetappe met start en finish in Nice. Hij moest na 129 kilometer de ritzege laten aan de Fransman Lenny Martinez van Bahrain-Victorious en eindigde als tweede.

3 uur geleden
Zitskiër Kampschreur verrast ook zichzelf met derde goud

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft ook zichzelf verrast op de Paralympische Spelen in Cortina d'Ampezzo. Hij veroverde zondag op de slalom zijn derde gouden medaille, na de titels op de super-G en de supercombinatie. "Echt bizar, ik win in meer dan de helft van de wedstrijden waaraan ik meedoe goud en de concurrentie is zo groot", vertelde hij aan het ANP.

3 uur geleden
Milan sprint naar ritwinst, Del Toro pakt eindzege in Tirreno

SAN BENEDETTO (ANP) - Jonathan Milan heeft de zevende en laatste etappe van de Italiaanse rittenkoers Tirreno-Adriatico gewonnen. De Italiaan was de snelste in een massasprint van een rit over 142 kilometer van Civitanova Marche naar San Benedetto del Tronto.

4 uur geleden
Zitskiër Kampschreur pakt op slotdag Paralympics zijn derde goud

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft op de slotdag van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina zijn derde gouden paralympische medaille behaald. De Nederlander won na de super-G en de supercombinatie ook de slalom.

5 uur geleden
Skiester Shiffrin heeft 109e wereldbekerzege binnen

ÅRE (ANP) - De Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin heeft haar eerste zege geboekt als olympisch kampioene op de slalom. Ze was de snelste in de wereldbeker in het Zweedse Åre en schreef haar 109e wereldbekerzege bij op haar erelijst.

6 uur geleden