Vorsselman en Konijn droomden heel stiekem van medaille in kajak
VAIRES-SUR-MARNE (ANP) - Kajaksprintsters Ruth Vorsselman en Selma Konijn droomden na het bereiken van de finale van de K2 heel stiekem van een medaille. Ze werden uiteindelijk achtste in hun eerste olympische eindstrijd.
"We zijn heel blij dat we de finale hebben bereikt. De finale was niet onze toprace, want je hoopt daar je allerbeste race ooit neer te zetten", zei Vorsselman (27). "Je bent natuurlijk al heel diep gegaan in de halve finale. Ik vond de races wel kort na elkaar."
In de ochtend noteerde het Nederlandse duo in de halve eindstrijd nog de derde tijd op de roeibaan bij Vaires-sur-Marne. "Natuurlijk denk je daarna wel na over een medaille, want je gaat niet een wedstrijd in om achtste te worden, je begint altijd om te winnen", aldus Konijn (25). Haar partner: "En als je naar de halve finales keek, dan lagen we er best goed voor. Maar het is niet dat we de topfavorieten waren."
Los Angeles
Volgens Konijn was het best een spannende dag. "Je gaat iets doen wat je nog nooit gedaan hebt, dus er komt wel wat spanning bij kijken. Het is in die zin niet normaal voor ons." Vorsselman: "Het zijn onze eerste Spelen. Het is superbijzonder om mee te maken, bijvoorbeeld dat er vanaf het begin tot het eind langs de kant alléén maar mensen zaten."
Vorsselman en Konijn hebben de intentie om samen door te gaan en ook over vier jaar in Los Angeles samen in de K2 uit te komen. Ze doen nog individueel mee in Parijs, waar ze vervolgens nog wat van de olympische sferen in de stad mee hopen te krijgen. "We willen nog de Eiffeltoren zien met de olympische ringen en een kijkje nemen in het TeamNL Huis. Wij hebben een hotel bij de roeibaan, maar kijken ernaar uit ook nog iets van Parijs te zien", aldus Konijn.
Meer uit Sport
ROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.
16 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.
17 uur geleden