Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vorsselman en Konijn droomden heel stiekem van medaille in kajak

Vorsselman en Konijn droomden heel stiekem van medaille in kajak

VAIRES-SUR-MARNE (ANP) - Kajaksprintsters Ruth Vorsselman en Selma Konijn droomden na het bereiken van de finale van de K2 heel stiekem van een medaille. Ze werden uiteindelijk achtste in hun eerste olympische eindstrijd.

"We zijn heel blij dat we de finale hebben bereikt. De finale was niet onze toprace, want je hoopt daar je allerbeste race ooit neer te zetten", zei Vorsselman (27). "Je bent natuurlijk al heel diep gegaan in de halve finale. Ik vond de races wel kort na elkaar."

In de ochtend noteerde het Nederlandse duo in de halve eindstrijd nog de derde tijd op de roeibaan bij Vaires-sur-Marne. "Natuurlijk denk je daarna wel na over een medaille, want je gaat niet een wedstrijd in om achtste te worden, je begint altijd om te winnen", aldus Konijn (25). Haar partner: "En als je naar de halve finales keek, dan lagen we er best goed voor. Maar het is niet dat we de topfavorieten waren."

Los Angeles

Volgens Konijn was het best een spannende dag. "Je gaat iets doen wat je nog nooit gedaan hebt, dus er komt wel wat spanning bij kijken. Het is in die zin niet normaal voor ons." Vorsselman: "Het zijn onze eerste Spelen. Het is superbijzonder om mee te maken, bijvoorbeeld dat er vanaf het begin tot het eind langs de kant alléén maar mensen zaten."

Vorsselman en Konijn hebben de intentie om samen door te gaan en ook over vier jaar in Los Angeles samen in de K2 uit te komen. Ze doen nog individueel mee in Parijs, waar ze vervolgens nog wat van de olympische sferen in de stad mee hopen te krijgen. "We willen nog de Eiffeltoren zien met de olympische ringen en een kijkje nemen in het TeamNL Huis. Wij hebben een hotel bij de roeibaan, maar kijken ernaar uit ook nog iets van Parijs te zien", aldus Konijn.

Meer uit Sport

Judoka Van Krevel verliest op EK strijd om het brons

TBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.

9 uur geleden
Brisbane houdt vast aan omstreden roeilocatie voor Spelen 2032

BRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.

14 uur geleden
Poolse Swiatek begint gravelseizoen met zege op Siegemund

STUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.

1 dag geleden
Giri verslaat Blübaum en beëindigt Kandidatentoernooi als tweede

PEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.

1 dag geleden
Alcaraz trekt zich met polsblessure terug uit toernooi Barcelona

BARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.

1 dag geleden
Murray stopt er na zeven grandslamtitels in dubbelspel mee

LONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.

1 dag geleden
Wielrenner Merlier sprint naar winst in Ronde van Limburg

TONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.

1 dag geleden