Vormer zorgt voor slotakkoord bij zege Club Brugge
BRUGGE (ANP) - Club Brugge heeft de koppositie in de Belgische competitie verstevigd. Op tweede kerstdag boekte de ploeg van aanvoerder Ruud Vormer een eenvoudige overwinning op Zulte Waregem: 4-0. Vormer nam zelf in de blessuretijd de vierde treffer voor zijn rekening, met een schot vanaf de rand van het strafschopgebied.
Vier dagen na het gelijkspel in de topper tegen AA Gent (1-1) pakte Brugge de draad weer op. De ploeg van trainer Philippe Clement nam na een half uur de leiding via Krépin Diatta, die de bal op aangeven van Siebe Schrijvers kon intikken. Invaller David Okereke besliste het duel na rust met twee doelpunten. De 22-jarige Nigeriaan kwam in de 59e minuut in het veld en had 5 minuten later de score opgevoerd naar 3-0.
Club Brugge gaat aan kop in België met 49 punten uit twintig wedstrijden, Antwerp heeft als nummer 2 al elf punten minder. AA Gent kan de tweede plaats later op donderdag overnemen als het wint bij Standard Luik.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - De voetbalsters van Spanje hebben voor de tweede keer de Nations League gewonnen. De regerend wereldkampioen versloeg Duitsland in Madrid met 3-0. De eerste wedstrijd tussen beide landen in Kaiserslautern was in 0-0 geëindigd.
2 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Na Wieke Kaptein mist ook Jackie Groenen het oefenduel van de Oranje-voetbalsters met Zuid-Korea. De voetbalster van Paris Saint-Germain is niet volledig fit, meldt de voetbalbond via X.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft na vier nederlagen op rij weer eens een wedstrijd gewonnen. De ploeg van interim-trainer Fred Grim versloeg FC Groningen in een lege Johan Cruijff ArenA (2-0). Mika Godts en Aaron Bouwman hielpen hun ploeg naar de vijfde plaats van de Eredivisie.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Jochem Kamphuis stopt als scheidsrechter in het betaalde voetbal. De KNVB meldt dat de 39-jarige geboren Groninger kiest voor "een nieuw hoofdstuk" buiten het voetbal. Kamphuis was bijna 22 jaar actief als scheidsrechter.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de eerste supporters geïdentificeerd die zondag betrokken waren bij de vuurwerkactie waardoor het thuisduel met FC Groningen werd gestaakt. Het gaat volgens de club niet alleen om fans die vuurwerk hebben aangestoken. Er zijn ook supporters herkend die een nooddeur in het stadion hebben geforceerd. Volgens algemeen directeur Menno Geelen konden daardoor supporters zonder kaartjes voor de wedstrijd met vuurwerk de Johan Cruijff ArenA binnenkomen.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot begrijpt dat Mohamed Salah boos is dat hij werd gepasseerd voor het duel met West Ham United. "Het is een normale reactie van een speler die goed genoeg is om belangrijk te zijn voor onze ploeg", zei Slot een dag voor de thuiswedstrijd van woensdag tegen Sunderland.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - De Zweedse oud-voetballer Zlatan Ibrahimovic is een van de dragers van de olympische fakkel waarmee op 6 februari bij het begin van de Winterspelen in het stadion San Siro in Milaan de vlam wordt ontstoken. Het organisatiecomité maakt in etappes de namen bekend van beroemdheden die de vlam zullen dragen.
11 uur geleden