
Vormer leidt Club Brugge naar zege en koppositie
BRUGGE (ANP) - Ruud Vormer heeft Club Brugge met een 2-0-zege op Kortrijk naar de koppositie in de Belgische competitie geleid. De Nederlandse aanvoerder van de titelverdediger tekende in het eigen Jan Breydelstadion voor beide doelpunten.
Club Brugge gaat in België aan de leiding met 22 punten uit elf wedstrijden. KAS Eupen, Antwerp en Union moeten deze speelronde nog in actie komen.
Vormer opende de score in de 32e minuut uit een vrije trap. Vlak voor rust scoorde hij opnieuw, op aangeven van Noa Lang schoot hij in de korte hoek de tweede binnen. In de tweede helft liet Club Brugge de voorsprong niet meer in gevaar komen, al was Dylan Mbayo dicht bij de 2-1. Hij miste echter. Lang werd in de slotfase gewisseld en Bas Dost viel nog in.
Meer uit Voetbal
TOULOUSE (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman acht de kans erg klein dat hij ooit nog als clubtrainer gaat werken. Dat zei de 62-jarige bondscoach in het programma De Avondetappe van de NOS.
36 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verhuurt Amourricho van Axel Dongen komend seizoen aan sc Heerenveen. De 20-jarige buitenspeler beschikt in Amsterdam nog over een contract tot en met 30 juni 2027.
55 minuten geledenLEICESTER (ANP) - Leicester City heeft een opvolger gevonden voor Ruud van Nistelrooij, die als coach moest vertrekken na de degradatie van de club uit de Premier League. De 43-jarige Spanjaard Martí Cifuentes is aangesteld als hoofdtrainer, meldt de club. Cifuentes was voorheen trainer van Queens Park Rangers.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft de Deense voetballer Isak Jensen overgenomen van Viborg FF. De 21-jarige vleugelaanvaller heeft een contract in Alkmaar getekend tot medio 2030.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam meldt de komst van doelman Joël Drommel van PSV. De 28-jarige doelman wordt voor een seizoen gehuurd en kan de plaats gaan innemen van Nick Olij, die Sparta verruilde voor de landskampioen uit Eindhoven.
3 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft dinsdag bekendgemaakt dat voetbalfans vanaf 10 september voor het eerst de kans krijgen om via een loting kaartjes te bestellen voor het WK voetbal van 2026 dat plaatsvindt in Canada, Mexico en de Verenigde Staten. Geïnteresseerden moeten zich daarvoor inschrijven op de website van de FIFA.
4 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Aston Villa heeft doelman Marco Bizot overgenomen van Stade Brest. De club uit Birmingham heeft de oud-keeper van AZ voor een niet bekendgemaakt bedrag overgenomen van de Franse club.
6 uur geleden