Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vorige week zo'n 900 asielaanvragen, veel minder dan vorige jaren

Vorige week zo'n 900 asielaanvragen, veel minder dan vorige jaren

DEN HAAG (ANP) - Ongeveer negenhonderd mensen hebben afgelopen week asiel aangevraagd in Nederland. Voor die week is dat het laagste aantal sinds 2020, in de beginperiode van de coronapandemie. In dezelfde week vorig jaar waren er zo'n 1400 aanvragen en liep de instroom snel op.

De wekelijkse cijfers van het ministerie van Asiel en Migratie worden afgerond op honderdtallen. De instroom van vorige week ligt dus ergens tussen 851 en 949. In de drie weken ervoor waren er afgerond duizend asielaanvragen.

Als de afgeronde weekcijfers bij elkaar worden opgeteld, zijn er sinds het begin van dit jaar ongeveer 35.000 asielaanvragen gedaan. Dat is gelijk aan vorig jaar. In de eerste drie maanden van het jaar waren er nog aanzienlijk meer aanvragen dan in dezelfde maanden vorig jaar.

Bij de asielzoekers gaat het niet alleen om nieuwe aanvragen, maar bijvoorbeeld ook om nareizigers. Zij mogen naar Nederland komen om zich aan te sluiten bij een familielid dat asiel heeft gekregen. Ook mensen die opnieuw asiel aanvragen, zijn meegenomen in de cijfers.

Meer uit Binnenland

XR-demonstranten worden door politie van A12 gehaald

DEN HAAG (ANP) - De zeker dertig XR-demonstranten die dinsdagmiddag de Utrechtsebaan in Den Haag blokkeren, worden door de politie van de snelweg gehaald. Sommigen hebben zich aan elkaar of aan vaten vastgemaakt op de rijbaan richting de stad. De actievoerders worden in een stadsbus gezet, ziet een ANP-verslaggever.

32 minuten geleden
XR-demonstranten blokkeren deel A12 bij Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Demonstranten van Extinction Rebellion (XR) bezetten dinsdagmiddag een deel van de A12 in Den Haag. De rijbaan de stad in wordt geblokkeerd, bevestigt de politie.

52 minuten geleden
XR-demonstranten blokkeren deel A12 bij Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Demonstranten van Extinction Rebellion (XR) bezetten dinsdagmiddag een deel van de A12 in Den Haag. De rijbaan de stad in wordt geblokkeerd, bevestigt de politie.

1 uur geleden
Tweede lichaam geborgen na aanvaring in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft in de nacht van maandag op dinsdag het lichaam gevonden van de man die nog vermist werd na een aanvaring in de Afrikahaven in Amsterdam. Het gaat om een 24-jarige uit Haarlem. Eerder werd al het lichaam gevonden van een vermiste 30-jarige man uit IJmuiden.

1 uur geleden
Rechtbank laat audiofragmenten horen in zaak-Borsato

UTRECHT (ANP) - De rechtbank in Utrecht heeft dinsdagochtend in de zedenzaak van Marco Borsato in het openbaar audio-opnames laten horen. Het zijn opnames van een gesprek dat hij in 2019 voerde met de moeder van de vrouw die hem beschuldigt van seksueel grensoverschrijdend gedrag.

1 uur geleden
Verdachte extreme onlinegroepering: ik had mijn leven net op orde

ROTTERDAM (ANP) - De 25-jarige Justin B., verdacht van lidmaatschap van de radicale, extreem geweld verheerlijkende onlinegroepering No Lives Matter (NLM), heeft na zijn arrestatie verklaard dat hij geen actieve bemoeienis meer heeft met die groep. Hij heeft zich naar eigen zeggen bekeerd tot het christendom en had "zijn leven net op orde" toen eind juli een arrestatieteam zijn woning in Eindhoven binnenviel.

1 uur geleden
Zieke kinderen uit Gaza deze week naar Prinses Máxima Centrum

UTRECHT (ANP) - Twee zieke kinderen uit Gaza worden deze week in het Prinses Máxima Centrum ontvangen om behandeld te worden tegen kanker. Dat meldt een woordvoerder.

2 uur geleden