Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vorige week weer zo'n 2000 meer mensen overleden dan gemiddeld

Vorige week weer zo'n 2000 meer mensen overleden dan gemiddeld

DEN HAAG (ANP) - Onderzoekers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) melden dat er vorige week rond de 2000 mensen meer zijn overleden dan het gemiddelde van de eerste tien weken van dit jaar. Dat is vergelijkbaar met een week eerder.

Ook in week 15 (6 tot en met 12 april) zijn in totaal meer mensen overleden dan te verwachten valt op basis van het aantal bevestigde coronadoden. Bij het RIVM zijn 892 mensen bekend die in week 15 zijn overleden aan Covid-19. Onderzoekers vermoeden dat het werkelijke aantal dodelijke slachtoffers van het virus hoger ligt. De mensen die zijn overleden aan het virus, maar hier niet op zijn getest, belanden namelijk niet in de statistieken. Een manier om in te schatten hoeveel mensen daadwerkelijk zijn overleden aan Covid-19, is door te kijken hoeveel hoger dan gebruikelijk het sterftecijfer ligt.

De onderzoekers hebben geschat hoeveel mensen zijn overleden op basis van de overlijdensberichten die het CBS tot nu toe heeft ontvangen. Normaal gesproken maken die ongeveer 80 procent uit van het totaal. Rond Pasen kwamen die overlijdensberichten later binnen, zoals altijd rond feestdagen. Daardoor is de schatting onzekerder dan gebruikelijk. De onderzoekers schatten in dat in week 15 tussen de 4700 en 5300 mensen zijn overleden. In de eerste tien weken van dit jaar overleden gemiddeld 3132 mensen per week.

Ouderen

Net als voorgaande weken kwamen vooral meer ouderen te overlijden. In de week van 6 april overleden ongeveer 65 procent meer 65-plussers dan gemiddeld in de eerste tien weken van dit jaar. Dat is vergelijkbaar met een week eerder. Het aantal overlijdens van jongere mensen ligt 12 procent hoger dan gebruikelijk. Dat is wel lager dan de weken daarvoor.

Nog steeds komen meer mannen te overlijden dan vrouwen. Dit verschil is wel kleiner dan eerdere weken. In week 15 zijn twee derde meer mannen overleden dan gebruikelijk en ruim de helft meer vrouwen.

In Noord-Brabant en Limburg wijkt het aantal sterfgevallen het meest af van het gemiddelde in de eerste tien weken van 2020. In deze provincies overleden vorige week dubbel zoveel mensen als normaal. In de twee weken daarvoor was dat ook al zo. In Gelderland, Overijssel en Utrecht zijn ruim de helft meer mensen overleden dan gebruikelijk. In tien gemeentes zijn vijf keer meer doden te betreuren dan normaal, waaronder Grave, Meierijstad, Uden, Heerde en IJsselstein.

Meer uit Binnenland

Explosief uit WOII gevonden in Weesp, treinverkeer stilgelegd

WEESP (ANP) - Bij graafwerkzaamheden op de Lange Muiderweg in Weesp is een explosief gevonden. Het gebied eromheen is afgezet, zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland. NS meldt dat het gaat om een bom uit de Tweede Wereldoorlog die onschadelijk moet worden gemaakt.

6 minuten geleden
Burgers verliezen zaak tegen Solvinity-verlenging

DEN HAAG (ANP) - De rechter heeft woensdag besloten dat de overheid de overeenkomst met IT-dienstverlener Solvinity mag verlengen. Drie burgers waren naar de rechter gestapt om verlenging te voorkomen, omdat zij zich zorgen maken over de voorgenomen overname van het Nederlandse bedrijf Solvinity door een Amerikaans bedrijf.

15 minuten geleden
Eis vier jaar cel tegen medewerkster rechtbank voor verkopen info

ZWOLLE (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag bij de rechtbank in Zwolle vier jaar geëist tegen de 35-jarige Sana C., waarvan een jaar voorwaardelijk. De uit Woerden afkomstige vrouw heeft bekend dat zij als medewerkster van de rechtbank in Amsterdam gegevens uit de systemen voor geld heeft verkocht. Daarnaast zou ze een man voor bijna een ton hebben afgeperst, over een periode van twee jaar.

1 uur geleden
Vier aanhoudingen voor fraude met miljoenen aan coronasteun

DEN HAAG (ANP) - De Arbeidsinspectie heeft woensdag vier mensen uit Den Haag aangehouden, omdat ze mogelijk hebben gesjoemeld met 8 miljoen euro aan coronasteun. Tijdens de coronacrisis konden werkgevers met wie het slecht ging geld krijgen van de overheid om salarissen door te betalen.

1 uur geleden
Opvarenden Hondius na aankomst Tenerife door naar hun thuisland

MADRID (ANP) - De opvarenden van het cruiseschip waarop het hantavirus uitbrak, zullen na aankomst op het Spaanse eiland Tenerife worden overgebracht naar hun thuisland als zij geen symptomen hebben. Dat meldt de Spaanse minister van Volksgezondheid.

1 uur geleden
Hondius wil zaterdag aanmeren in Tenerife

SANTA CRUZ (ANP) - Oceanwide, de Nederlandse rederij achter het cruiseschip waarop een uitbraak van het hantavirus plaatsvond, heeft een aanmeerverzoek gedaan bij een haven in Tenerife. Dat melden Spaanse media op gezag van de president van de Canarische Eilanden, waar Tenerife deel van uitmaakt. Hij noemt daarbij zaterdag als aankomstdag.

1 uur geleden
Beide vliegtuigen met medische evacués cruiseschip vertrokken

DEN HAAG (ANP) - Beide vliegtuigen met drie medische evacués van het cruiseschip MV Hondius aan boord zijn volgens het ministerie van Buitenlandse Zaken vertrokken vanaf Kaapverdië. Ze zijn onderweg naar Nederland.

2 uur geleden