Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vorige week overleden weer meer mensen dan gebruikelijk

Vorige week overleden weer meer mensen dan gebruikelijk

DEN HAAG (ANP) - Het aantal sterfgevallen is vorige week verder gestegen en is wederom hoger dan te verwachten valt in deze tijd van het jaar. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Er overleden met name veel 65- tot 80-jarigen, maar ook onder mensen van onder de 65 jaar was het sterftecijfer hoger dan normaal.

Vorige week overleden naar schatting 3150 mensen. Dat zijn er zo'n 250 meer dan te verwachten valt in deze tijd van het jaar. Het aantal sterfgevallen is al weken hoger normaal. Het valt in de lijn der verwachting dat het sterftecijfer soms wat hoger is en soms wat lager. Maar deze week is het aantal overlijdens volgens de onderzoekers voor het eerst in maanden hoger dan te verklaren valt door dit soort gebruikelijke fluctuaties. "Op basis van de schatting is er dus oversterfte", schrijven zij. Dat was voor het laatst zo in de derde week van dit jaar.

Het CBS weet nog niet waaraan deze mensen zijn overleden. Deze gegevens krijgt het bureau pas later. Wel weten de statistici dat de oversterfte tijdens eerdere golven van het coronavirus volledig was toe te schrijven aan Covid-19.

De vorige keer dat er sprake was van oversterfte, was dit met name te merken bij ouderen en ontvangers van langdurige zorg. Nu ligt het aantal sterfgevallen bij 80-plussers en zorgontvangers op een gebruikelijk niveau. Deze groepen waren ook vroeg aan de beurt met vaccineren.

Meer uit Binnenland

Maart eindigt ook zacht en april kent 'normaal' lenteweer

DEN HAAG (ANP) - Waar de maand met zacht lenteweer begon, eindigt maart naar verwachting ook met weer dat zachter en droger is dan normaal. Vanaf april keert het 'normale' weer terug, verwacht Weeronline.

1 uur geleden
Israël: gewelddadig antisemitisme in Nederland is onacceptabel

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische president Isaac Herzog noemt het "volstrekt onacceptabel dat de historische Joodse gemeenschap in Nederland, die is verwoest door de Holocaust en vandaag een bloeiend centrum van Joods leven is, nog steeds te maken heeft met gewelddadig antisemitisme".

11 uur geleden
Van Weel: Link aanslagplegers school en synagoge niet uitgesloten

ROTTERDAM (ANP) - Het is nog te vroeg om uit te sluiten dat er een link is tussen de vier mannen die worden verdacht van een aanslag bij een synagoge in Rotterdam op vrijdag en de mogelijke daders van een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam zaterdag. Dat vertelde de minister van Justitie en Veiligheid, David van Weel (VVD), zaterdag tijdens een persmoment bij de Kralingse Plas in Rotterdam.

16 uur geleden
Voertuigen staande gehouden op A2 bij XR-demonstratie

MAASTRICHT (ANP) - De politie heeft twee busjes die de snelweg A2 op probeerden te komen, staande gehouden. Daardoor was de A2 tussen Kruisdonk en Maastricht-Airport in de richting van Eindhoven voor een korte tijd gesloten, meldt de politie op X.

18 uur geleden
Landelijk politieteam voor beveiliging Joodse instellingen

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een landelijk team opgezet dat de inzet coördineert als het gaat om de beveiliging van Joodse objecten. Dit team, Nationale Staf Grootschalig Bijzonder Optreden (NSGBO), geeft leiding op strategisch niveau, laat de politie weten. Aanleiding zijn de explosie bij een synagoge in Rotterdam en een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam-Buitenveldert.

18 uur geleden
Drentse burgemeesters: aardbeving maakt schadevraagstuk urgent

ASSEN (ANP) - Burgemeesters Anno Hiemstra (Aa en Hunze), Jan Zwiers (Midden-Drenthe) en Marco Out (Assen) uiten collectief hun begrip voor "vragen en zorgen" bij inwoners door de aardbeving die hun gemeenten in de nacht van vrijdag op zaterdag trof.

20 uur geleden
CIDI wil meer maatregelen tegen antisemitische incidenten

AMSTERDAM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) is "geschokt, bedroefd en zeer verontrust door de aanslag op een Joodse school in Amsterdam". Dat laat directeur Naomi Mestrum weten. Ze dringt aan op "concrete maatregelen" van bestuurders en politici tegen het toenemende aantal antisemitische incidenten.

22 uur geleden