Vorige week minder toegangstesten, maar de zaterdag was drukker
AMSTERDAM (ANP) - Ongeveer 328.000 afspraken voor toegangstesten zijn vorige week ingepland. Deze mensen wilden zich bij een commerciële aanbieder laten testen op een coronabesmetting, zodat ze bij een negatieve uitslag naar bijvoorbeeld de horeca of voetbalstadion konden gaan. In werkelijkheid kunnen er iets minder tests uitgevoerd zijn. Ongeveer negen op de tien mensen is op komen dagen, meldt de Stichting Open Nederland.
Het aantal van 328.000 afspraken ligt iets lager dan in de voorgaande weken. Begin februari stonden in zeven dagen tijd 332.000 afspraken voor toegangstesten ingepland en eind januari 334.000.
Afgelopen zaterdag was het wel relatief druk. Toen stonden ongeveer 83.000 testafspraken in de systemen. Voor een zaterdag is dat het hoogste aantal dit jaar. Stichting Open Nederland geeft hier geen verklaring voor. In meerdere steden waren nachtclubs zaterdag uit protest open.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Bij ongeregeldheden in de Amsterdamse wijk Floradorp heeft de politie zondagavond tien mensen aangehouden. Negen van hen zijn inmiddels weer op vrije voeten, de tiende verdachte zat maandagochtend nog vast, laat een woordvoerder van de politie weten. Hij wordt verdacht van brandstichting.
15 minuten geledenHEEMSKERK (ANP) - Er is maandag geen nieuwe zoektocht naar de vermiste tiener Milan met vrijwilligers gepland, meldt de politie. Wel zoekt de politie "onverminderd" door naar de 16-jarige, die sinds vorige week donderdag vanuit Heemskerk vermist is.
23 minuten geledenYSSELSTEYN (ANP) - Het vogelgriepvirus blijft om zich heen grijpen in het Limburgse Ysselsteyn. De laatste besmettingen zijn vastgesteld op een vleeskuikenbedrijf met 153.000 dieren. Om verdere verspreiding te voorkomen, worden alle kuikens gedood in opdracht van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het monumentale aquarium van dierentuin Artis gaat na een grootscheepse en jarenlange renovatie weer open op 13 juni 2026. De zoo in Amsterdam is tot die tijd nog druk bezig met het inrichten van alle aquaria en het opbouwen van interactieve installaties.
1 uur geledenWAGENINGEN (ANP) - Het afgelopen jaar had wat vlinders betreft "twee gezichten", zegt de Vlinderstichting in een terugblik op 2025. In de lente zijn meer dagvlinders geteld dan het gemiddelde van de afgelopen 35 jaar. "April en mei waren goede vlindermaanden." Dat kwam volgens de stichting deels door de weersomstandigheden. In het voorjaar was het "opvallend warm, droog en zeer zonnig".
2 uur geledenSAASVELD (ANP) - In discotheek Bruins in het Overijsselse Saasveld is in de nacht van zondag op maandag brand uitgebroken. Er waren zo'n 3000 mensen aanwezig in de discotheek, meldt de brandweer Twente.
5 uur geledenHEEMSKERK (ANP) - In de zoektocht naar de vermiste 16-jarige Milan hebben 673 mensen zich aangemeld om te helpen, meldt Coördinatie Platform Vermissing op Facebook. De vrijwilligers doorzochten 135 kleinere gebieden. "Helaas heeft de zoekactie tot nu toe nog geen resultaat opgeleverd", aldus het bericht.
9 uur geleden