Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vorig jaar vaker dan gemiddeld stroomuitval, vooral door slijtage

Vorig jaar vaker dan gemiddeld stroomuitval, vooral door slijtage

DEN HAAG (ANP) - Vorig jaar viel de stroom iets vaker uit dan de afgelopen vijf jaar gemiddeld gebeurde, meldt branchevereniging Netbeheer Nederland op basis van eigen cijfers. Het gaat om ruim 23.000 keer, 5 procent meer dan het vijfjaarlijkse gemiddelde. De uitval komt vooral door slijtage en veroudering van de verschillende stroomnetten. Stroomnetten worden mede door de energietransitie steeds zwaarder belast, waardoor ze sneller slijten.

Wel waren de storingen sneller verholpen, meldt Netbeheer. Gemiddeld duurden de storingen zo'n 62 minuten, terwijl dit gemiddeld over vijf jaar 74 minuten is. Volgens Netbeheer worden problemen sneller opgespoord doordat het energienet moderner en meer gedigitaliseerd is. De langste storing duurde maar liefst 4,5 uur. Eind december ontstond bij werkzaamheden kortsluiting in een schakelstation bij Haarlem, waardoor ruim 31.000 mensen zonder stroom zaten.

Wat betreft uitval van gasleidingen is het beeld omgekeerd: onderbrekingen kwamen minder vaak voor, maar duurden gemiddeld wel langer. Het aantal storingen daalde van bijna 37.000 naar 30.500, een daling van ongeveer 17 procent. Wel duurde het gemiddeld 182 minuten om de storing op te lossen, in plaats van 143. Volgens Netbeheer was er een aantal "complexe storingen met een lange onderbrekingsduur".

Veel storingen komen door graafwerkzaamheden, aldus de branchevereniging. Het kostte ruim drie dagen om de langste storing te verhelpen. Vorig jaar mei brak een grote waterleiding in Heerlen, die vervolgens een gat in de naastgelegen gasleiding blies. De gasleiding stroomde vol water en werd afgesloten. Ruim driehonderd mensen hadden hier last van.

Meer uit Financieel

Ørsted verkoopt Europese activiteiten met windmolens op land

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Deense windenergiebedrijf Ørsted verkoopt zijn Europese activiteiten met windmolens op land aan investeerder Copenhagen Infrastructure Partners (CIP) in een deal ter waarde van 1,44 miljard euro. Het bedrijf wil zich volledig richten op zijn activiteiten met windparken op zee in Europese kernmarkten.

13 minuten geleden
China verbiedt verzonken deurgrepen in auto's vanwege veiligheid

BEIJING (ANP/AFP) - China verbiedt vanaf volgend jaar verzonken deurgrepen in auto's uit zorgen over de veiligheid. Het is het eerste land dat zo'n verbod invoert. Aanleiding zijn incidenten waarbij de deuren niet opengingen.

16 minuten geleden
Duitsland investeert 3,3 miljard euro in Duits deel TenneT

ARNHEM (ANP) - De Duitse staat investeert 3,3 miljard euro in het Duitse deel van de Nederlandse hoogspanningsnetbeheerder TenneT, maakt die organisatie bekend. Voor het geld krijgen de Duitsers een belang van 25,1 procent in TenneT Duitsland.

40 minuten geleden
Rotterdamse haven scherpt toezicht op drones aan

ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse haven gaat dit jaar scherper toezien op drones in zijn luchtruim. Havenmeester René de Vries hamerde dinsdag bij de presentatie van de jaarcijfers op het belang van toezicht vanwege ongewenste dronevluchten in Europa.

47 minuten geleden
ACM onderzoekt IT-bedrijf om verboden afspraken over personeel

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) onderzoekt een IT-bedrijf om vermoedens van verboden afspraken over personeel. Volgens de marktwaakhond heeft het bedrijf, dat niet bij naam wordt genoemd, mogelijk afspraken gemaakt met andere bedrijven om elkaars medewerkers niet actief te benaderen of in dienst te nemen.

1 uur geleden
Ontwikkelaar zelfrijdende auto's Waymo haalt 16 miljard dollar op

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De ontwikkelaar van zelfsturende auto's Waymo heeft 16 miljard dollar (13,6 miljard euro) aan investeringen opgehaald. Daarmee is het dochterbedrijf van techconcern Alphabet, ook eigenaar van Google, in totaal 126 miljard dollar waard.

1 uur geleden
Switch 2 helpt verkoop en winst Nintendo flink vooruit

KYOTO (ANP/AFP) - De verkoop van de Nintendo Switch 2 heeft de winst van Nintendo flink vooruitgeholpen, terwijl de omzet de voorbije drie kwartalen bijna is verdubbeld. Het Japanse spelcomputerbedrijf heeft inmiddels meer dan 17 miljoen exemplaren van zijn nieuwe spelcomputer verkocht, kwam dinsdag naar voren uit de kwartaalcijfers van Nintendo.

1 uur geleden