'Vorig jaar ruim 5100 autobranden'
LOOSDRECHT (ANP) - Het aantal autobranden waarvoor via het landelijke P2000-netwerk een alarmering werd verzonden, is in 2019 met 6,2 procent gestegen tot ruim 5155. Dat stelt de website alarmeringen.nl, die de gegevens heeft verzameld.
In veruit de meeste gevallen gaat het om brandstichting. Branden als gevolg van ongevallen, autobranden op snelwegen, loze meldingen en herhaalde oproepen zijn volgens de website in de data zo veel mogelijk buiten beschouwing gelaten.
In de provincie Gelderland was de stijging het grootst. Daar steeg het aantal autobranden met bijna 20 procent tot iets meer dan zeshonderd. Ook in de provincies Noord-Brabant en Zuid-Holland was sprake van een flinke stijging, met respectievelijk 15,7 en 15,8 procent. In veel andere provincies was de stijging minimaal of was sprake van een daling, zoals in Groningen waar het aantal voertuigbranden met bijna 15 procent daalde tot 144 stuks.
De meeste autobranden waren in de grote steden, waarbij Amsterdam met 260 aan kop gaat. De hoofdstad wordt gevolgd door Den Haag (248), Rotterdam (215), Utrecht (152) en Eindhoven (128). In Tilburg was een ruime verdubbeling te zien: 102 meldingen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Alleen de voorlopige verkiezingsuitslagen van Amsterdam en Hoorn ontbreken nog. Amsterdam hoopt dat donderdagochtend alle stemmen geteld zijn, maar het kan ook middagwerk worden, zei een woordvoerder. Hoorn verwacht de uitslag in de loop van donderdag te brengen, meldt de gemeente op de site.
26 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - NSC haalt in geen van de vijf gemeenten waar die partij meedeed een raadszetel. Dat blijkt uit de voorlopige uitslagen die de ANP Verkiezingsdienst heeft gemeld. In Amersfoort, Apeldoorn, Den Haag, Eindhoven en Zoetermeer stond NSC op het stembiljet.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hart voor Den Haag, de partij van oud-wethouder Richard de Mos, is zoals verwacht de grootste geworden bij de verkiezingen woensdag. De partij komt volgens de Verkiezingsdienst van het ANP uit op 16 zetels. Dat is er eentje minder dan bij de exitpolls van woensdagavond.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - GroenLinks-PvdA wordt de grootste fractie in de Rotterdamse gemeenteraad en lost daarmee Leefbaar Rotterdam af. De partij krijgt 11 zetels. Dat zijn er 2 meer dan vier jaar geleden. Ook Leefbaar Rotterdam krijgt 11 zetels, een winst van 1, maar met een kleiner aantal stemmen, meldt de ANP Verkiezingsdienst.
3 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft woensdagavond (lokale tijd) op Curaçao een bijeenkomst bezocht waar met verschillende burgers werd gesproken over de geopolitieke situatie rondom Venezuela en de spanningen die dat heeft opgeleverd op het eiland. De koning luisterde, samen met staatssecretaris Eric van der Burg (Koninkrijksrelaties), naar verschillende verhalen over 3 januari van dit jaar.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - GroenLinks en D66 groeien in Nijmegen, blijkt uit de voorlopige uitslag die de ANP Verkiezingsdienst heeft gemeld. GroenLinks gaat van 9 naar 11 zetels, D66 van 6 naar 7.
3 uur geledenALMERE (ANP) - In Almere winnen Forum voor Democratie en JA21 bij de gemeenteraadsverkiezingen, blijkt uit de voorlopige uitslag van de Verkiezingsdienst van het ANP. FVD gaat van 2 naar 4, en JA21 komt met 4 zetels nieuw in de raad. In 2022 deed de pas opgerichte partij nog niet mee. De PVV verliest en gaat van 5 naar 4.
3 uur geleden