Vorig jaar minste inbraken sinds 2012, in sommige steden stijging
DEN HAAG (ANP) - Niet eerder sloegen inbrekers zo weinig toe als vorig jaar. De politie registreerde in 2024 ongeveer 22.300 woninginbraken. Dat zijn er bijna 500 minder dan in het jaar ervoor, en het laagste aantal sinds de politie begon met het bijhouden van deze cijfers in 2012. Dat blijkt uit een analyse van het ANP.
Het aantal woninginbraken daalt al jaren. In 2012 registreerde de politie er nog meer dan 90.000, wat neerkomt op gemiddeld 251 keer per dag. Tot coronajaar 2021 nam het aantal continu af. Sindsdien schommelt dit aantal jaarlijks tussen de 22.000 en 24.000 keer. Vorig jaar werd iedere dag gemiddeld 61 keer ingebroken.
In de meeste grote gemeenten daalde het aantal woninginbraken. In Rotterdam nam dit aantal met bijna een kwart af, en kwam dit cijfer voor het eerst onder de duizend uit. In 2012 werd nog bijna 4500 keer ingebroken in de stad. Ook in Groningen, Nijmegen en Utrecht daalde dit aantal vorig jaar flink. Dit was niet in alle grote steden het geval: in Breda, Tilburg en vooral Almere registreerde de politie juist meer inbraken. In de grootste gemeente van Flevoland werd 113 keer vaker ingebroken dan in 2023. Dat is de grootste toename in Almere in jaren.
In absolute aantallen werd vorig jaar het vaakst ingebroken in Amsterdam, Rotterdam, Den Haag en Tilburg. Naar verhouding met het aantal inwoners gebeurde dit het vaakst in het Gooise Laren, Rozendaal in Gelderland, Amstelveen en Blaricum. Deze gemeenten staan allemaal in de top tien van hoogste gemiddelde inkomen per inwoner.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het huidige accreditatiebeleid van rechtbanken en gerechtshoven is onrechtmatig en onverbindend. Dat concludeert de rechtbank Den Haag in een procedure die was aangespannen door de Vereniging van Vrije Journalisten (VVJ) en de twee journalisten Rico Brouwer en Djamila Le Pair.
7 minuten geledenLELYSTAD (ANP) - De rechter heeft het verzoek van Edwin de Roy van Zuydewijn om inzage in het script van de aangekondigde Videoland-serie Mabel & Margarita afgewezen. Dat komt naar voren in een uitspraak van de rechtbank Midden-Nederland van woensdag.
14 minuten geledenDEN HELDER (ANP) - Het fregat dat in de Middellandse Zee hielp te beschermen tegen Iraanse luchtaanvallen is terug in Nederland. De Zr.Ms. Evertsen legde woensdagochtend, na een veel langere periode op zee dan gepland, aan in thuishaven Den Helder.
40 minuten geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft na de rellen rond een noodopvang voor asielzoekers in Loosdrecht dinsdagavond drie mensen aangehouden. Het gaat om een 28-jarige man uit Huizen en twee minderjarigen uit Kortenhoef en Amersfoort. De Huizenaar wordt verdacht van brandstichting, de minderjarige uit Kortenhoef van geweld tegen een journalist en de politie. De Amersfoorter zou stenen en fakkels hebben gegooid.
49 minuten geledenLOOSDRECHT (ANP) - Schoonmakers zijn woensdagochtend bezig het gemeentehuis van de gemeente Wijdemeren in Loosdrecht schoon te maken, ziet een ANP-verslaggever. Bij het gemeentehuis, waar sinds dinsdag in een vleugel asielzoekers worden opgevangen, werd dinsdagavond brandgesticht.
57 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het laboratorium Clinical Diagnostics had zijn data niet goed genoeg beveiligd toen het vorig jaar werd gehackt. Dat constateert de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd. Cybercriminelen stalen de medische gegevens van honderdduizenden vrouwen die hadden meegedaan aan het bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het afgelopen jaar zijn 250 Nederlanders verdronken. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat zijn er iets meer dan een jaar eerder; in 2024 verdronken in totaal 245 mensen. In de afgelopen vijf jaar ging het jaarlijks om gemiddeld 235 mensen.
4 uur geleden