Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vorig jaar minste inbraken sinds 2012, in sommige steden stijging

Vorig jaar minste inbraken sinds 2012, in sommige steden stijging

DEN HAAG (ANP) - Niet eerder sloegen inbrekers zo weinig toe als vorig jaar. De politie registreerde in 2024 ongeveer 22.300 woninginbraken. Dat zijn er bijna 500 minder dan in het jaar ervoor, en het laagste aantal sinds de politie begon met het bijhouden van deze cijfers in 2012. Dat blijkt uit een analyse van het ANP.

Het aantal woninginbraken daalt al jaren. In 2012 registreerde de politie er nog meer dan 90.000, wat neerkomt op gemiddeld 251 keer per dag. Tot coronajaar 2021 nam het aantal continu af. Sindsdien schommelt dit aantal jaarlijks tussen de 22.000 en 24.000 keer. Vorig jaar werd iedere dag gemiddeld 61 keer ingebroken.

In de meeste grote gemeenten daalde het aantal woninginbraken. In Rotterdam nam dit aantal met bijna een kwart af, en kwam dit cijfer voor het eerst onder de duizend uit. In 2012 werd nog bijna 4500 keer ingebroken in de stad. Ook in Groningen, Nijmegen en Utrecht daalde dit aantal vorig jaar flink. Dit was niet in alle grote steden het geval: in Breda, Tilburg en vooral Almere registreerde de politie juist meer inbraken. In de grootste gemeente van Flevoland werd 113 keer vaker ingebroken dan in 2023. Dat is de grootste toename in Almere in jaren.

In absolute aantallen werd vorig jaar het vaakst ingebroken in Amsterdam, Rotterdam, Den Haag en Tilburg. Naar verhouding met het aantal inwoners gebeurde dit het vaakst in het Gooise Laren, Rozendaal in Gelderland, Amstelveen en Blaricum. Deze gemeenten staan allemaal in de top tien van hoogste gemiddelde inkomen per inwoner.

Meer uit Binnenland

Israël: gewelddadig antisemitisme in Nederland is onacceptabel

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische president Isaac Herzog noemt het "volstrekt onacceptabel dat de historische Joodse gemeenschap in Nederland, die is verwoest door de Holocaust en vandaag een bloeiend centrum van Joods leven is, nog steeds te maken heeft met gewelddadig antisemitisme".

5 uur geleden
Van Weel: Link aanslagplegers school en synagoge niet uitgesloten

ROTTERDAM (ANP) - Het is nog te vroeg om uit te sluiten dat er een link is tussen de vier mannen die worden verdacht van een aanslag bij een synagoge in Rotterdam op vrijdag en de mogelijke daders van een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam zaterdag. Dat vertelde de minister van Justitie en Veiligheid, David van Weel (VVD), zaterdag tijdens een persmoment bij de Kralingse Plas in Rotterdam.

10 uur geleden
Voertuigen staande gehouden op A2 bij XR-demonstratie

MAASTRICHT (ANP) - De politie heeft twee busjes die de snelweg A2 op probeerden te komen, staande gehouden. Daardoor was de A2 tussen Kruisdonk en Maastricht-Airport in de richting van Eindhoven voor een korte tijd gesloten, meldt de politie op X.

12 uur geleden
Landelijk politieteam voor beveiliging Joodse instellingen

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een landelijk team opgezet dat de inzet coördineert als het gaat om de beveiliging van Joodse objecten. Dit team, Nationale Staf Grootschalig Bijzonder Optreden (NSGBO), geeft leiding op strategisch niveau, laat de politie weten. Aanleiding zijn de explosie bij een synagoge in Rotterdam en een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam-Buitenveldert.

12 uur geleden
Drentse burgemeesters: aardbeving maakt schadevraagstuk urgent

ASSEN (ANP) - Burgemeesters Anno Hiemstra (Aa en Hunze), Jan Zwiers (Midden-Drenthe) en Marco Out (Assen) uiten collectief hun begrip voor "vragen en zorgen" bij inwoners door de aardbeving die hun gemeenten in de nacht van vrijdag op zaterdag trof.

14 uur geleden
CIDI wil meer maatregelen tegen antisemitische incidenten

AMSTERDAM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) is "geschokt, bedroefd en zeer verontrust door de aanslag op een Joodse school in Amsterdam". Dat laat directeur Naomi Mestrum weten. Ze dringt aan op "concrete maatregelen" van bestuurders en politici tegen het toenemende aantal antisemitische incidenten.

16 uur geleden
Gerichte aanslag op Joodse school in Amsterdam, schade beperkt

AMSTERDAM (ANP) - Bij een Joodse school aan de Zeelandstraat in Amsterdam-Buitenveldert heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een explosie plaatsgevonden. Politie en brandweer waren er snel bij. De schade is beperkt gebleven, zegt burgemeester Femke Halsema.

19 uur geleden