Vorig jaar minste inbraken sinds 2012, in sommige steden stijging
DEN HAAG (ANP) - Niet eerder sloegen inbrekers zo weinig toe als vorig jaar. De politie registreerde in 2024 ongeveer 22.300 woninginbraken. Dat zijn er bijna 500 minder dan in het jaar ervoor, en het laagste aantal sinds de politie begon met het bijhouden van deze cijfers in 2012. Dat blijkt uit een analyse van het ANP.
Het aantal woninginbraken daalt al jaren. In 2012 registreerde de politie er nog meer dan 90.000, wat neerkomt op gemiddeld 251 keer per dag. Tot coronajaar 2021 nam het aantal continu af. Sindsdien schommelt dit aantal jaarlijks tussen de 22.000 en 24.000 keer. Vorig jaar werd iedere dag gemiddeld 61 keer ingebroken.
In de meeste grote gemeenten daalde het aantal woninginbraken. In Rotterdam nam dit aantal met bijna een kwart af, en kwam dit cijfer voor het eerst onder de duizend uit. In 2012 werd nog bijna 4500 keer ingebroken in de stad. Ook in Groningen, Nijmegen en Utrecht daalde dit aantal vorig jaar flink. Dit was niet in alle grote steden het geval: in Breda, Tilburg en vooral Almere registreerde de politie juist meer inbraken. In de grootste gemeente van Flevoland werd 113 keer vaker ingebroken dan in 2023. Dat is de grootste toename in Almere in jaren.
In absolute aantallen werd vorig jaar het vaakst ingebroken in Amsterdam, Rotterdam, Den Haag en Tilburg. Naar verhouding met het aantal inwoners gebeurde dit het vaakst in het Gooise Laren, Rozendaal in Gelderland, Amstelveen en Blaricum. Deze gemeenten staan allemaal in de top tien van hoogste gemiddelde inkomen per inwoner.
Meer uit Binnenland
EINDHOVEN (ANP) - Twee vliegtuigen met opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius zijn rond 00.30 uur in de nacht van maandag op dinsdag geland op het vliegveld van Eindhoven. Dat ziet een ANP-verslaggever. De vliegtuigen waren rond 20.45 uur Nederlandse tijd vertrokken vanaf Tenerife.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bert Natter heeft de Libris Literatuur Prijs gewonnen met het boek Aan het einde van de oorlog. Dat maakte de jury van de prestigieuze prijs maandagavond bekend in de uitzending van Nieuwsuur.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mensen met een kaartje voor het afgelaste festival Music On kunnen hun geld terugkrijgen of hun ticket inzetten om de eerstvolgende editie bij te wonen. Dat meldt organisator Loveland maandagavond. "Op dit moment zijn wij hard bezig met het opzetten van een systeem om de afhandeling omtrent tickets zo soepel en zorgvuldig mogelijk te laten verlopen."
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rederij achter cruiseschip m/v Hondius, OceanWide Expeditions, meldt dat het schip zondag in Rotterdam moet aankomen. Het schip vertrok maandagavond rond 19.00 uur lokale tijd vanuit Tenerife en doet er volgens de planning zes dagen over om de eindbestemming te bereiken.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op Schiphol heeft een vliegtuig rond 20.50 uur een noodlanding gemaakt vanwege een medisch noodgeval aan boord. Dat meldt een woordvoerder van de luchthaven. Het toestel van Ryanair steeg op in Warschau, Polen en had in het Engelse Leeds moeten landen.
6 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Twaalf medewerkers van het Radboudumc, waar een patiënt met het hantavirus is opgenomen, gaan uit voorzorg in quarantaine voor zes weken. Er is gebleken dat de procedures rond de patiënt niet goed zijn gevolgd, meldt het Nijmeegse ziekenhuis. Dat benadrukt dat de kans dat ze besmet zijn geraakt klein is.
6 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Een van de veertien Spanjaarden die werden geëvacueerd van het cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus, meldt het Spaanse ministerie van Gezondheid. Die persoon vertoont geen symptomen en verkeert in goede conditie. De overige dertien evacués hebben negatief getest.
6 uur geleden