Vorig jaar meer ongelukken met weginspecteurs van RWS dan in 2023
AMSTERDAM (ANP) - Vorig jaar zijn zestien auto's van weginspecteurs van Rijkswaterstaat (RWS) aangereden. In 2023 en 2022 vonden respectievelijk nog vijf en vier ongelukken plaats. Geen van de aangereden weginspecteurs raakte ernstig gewond, wel had iemand last van de arm nadat diegene geschampt was door een auto.
RWS maakt zich "ernstig zorgen" over de stijging in het aantal aanrijdingen met weginspecteurs en roept mensen op geconcentreerd te rijden en zich niet te laten afleiden. De cijfers onderstrepen volgens RWS de noodzaak van extra oplettendheid op de weg.
Bij de aanrijdingen ontbreekt een "rode draad", legt een woordvoerder uit. RWS heeft veel gedaan om de veiligheid te verbeteren. Zo wordt er in de opleiding tot weginspecteur bijvoorbeeld veel aandacht aan besteed en zijn de lampen op matrixborden aangepast. "Het is altijd zoeken naar de balans tussen veiligheid en in hoeverre de maatregelen afleiden", aldus de woordvoerder.
Onoplettendheid boosdoener
Volgens haar komt de stijging van het aantal ongelukken dan ook door onoplettendheid. "Ik hoor van weginspecteurs dat mensen achter het stuur vergaderen, appen en bakken kwark eten."
"Ieder incident zorgt niet alleen voor materiële schade, maar heeft ook enorme impact op de collega's, hulpverleners en bergers ter plaatse. We nemen veiligheid uiterst serieus en kijken continu waar het werk nog veiliger kan", aldus directeur wegverkeersmanagement Robert-Jaap Voorn.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De vier mensen die betrokken zouden zijn bij de explosie in de nacht van donderdag op vrijdag bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in de Rotterdamse wijk Blijdorp, werden aangehouden bij een andere Rotterdamse synagoge, in de wijk Hillegersberg. Die synagoge ligt op zo'n 6 kilometer afstand van de Nederlands-Israëlitische Gemeente Rotterdam, waar de explosie plaatsvond.
1 uur geledenVLAARDINGEN (ANP) - De democratische rechtsorde staat onder druk en het wordt tijd om te "waarschuwen voor groot gevaar". Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema in Vlaardingen bij de uitreiking van de Geuzenpenning aan haar collega uit Boedapest, Gergely Karácsony. "Wij zien hoe populistische leiders democratische instituties afbreken. (...) Tientallen jaren stonden rechtsstatelijke principes niet ter discussie. Die consensus is weg. Daardoor belanden ook wij op een hellend vlak, en ik maak me zorgen dat we verder naar beneden glijden."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil vaart maken met plannen voor een verplichte arbeidsongeschiktheidsverzekering voor zelfstandigen. Het wetsvoorstel dat dit regelt, wordt ondanks forse kritiek van onder meer de Raad van State ingediend bij de Tweede Kamer. Dat meldde minister Thierry Aartsen (Werk, VVD) na afloop van de ministerraad.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil kroongetuigen uit de georganiseerde misdaad een voorwaardelijke straf kunnen aanbieden in ruil voor waardevolle informatie. Voorwaarde daarvoor is wel dat de getuige maximaal zes jaar celstraf zou kunnen krijgen en niet verdacht wordt van zwaardere misdaden.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "Het is vooral verschrikkelijk dat dit is gebeurd en het heeft weer tot heel veel angstgevoelens geleid bij de joodse gemeenschap", zegt premier Rob Jetten over de brand bij een synagoge in Rotterdam. De politie heeft inmiddels vier verdachten aangehouden.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Het Rijnstate heeft volgens een woordvoerder "enkele tientallen" telefoontjes gekregen naar aanleiding van het nieuws dat een gynaecoloog in de jaren '70 en '80 zeker zestien donorkinderen heeft verwekt met zijn eigen sperma.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft vier mensen aangehouden die worden verdacht van betrokkenheid bij de explosie bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in Rotterdam, in de nacht van donderdag op vrijdag.
4 uur geleden