Vorig jaar meer ongelukken met weginspecteurs van RWS dan in 2023
AMSTERDAM (ANP) - Vorig jaar zijn zestien auto's van weginspecteurs van Rijkswaterstaat (RWS) aangereden. In 2023 en 2022 vonden respectievelijk nog vijf en vier ongelukken plaats. Geen van de aangereden weginspecteurs raakte ernstig gewond, wel had iemand last van de arm nadat diegene geschampt was door een auto.
RWS maakt zich "ernstig zorgen" over de stijging in het aantal aanrijdingen met weginspecteurs en roept mensen op geconcentreerd te rijden en zich niet te laten afleiden. De cijfers onderstrepen volgens RWS de noodzaak van extra oplettendheid op de weg.
Bij de aanrijdingen ontbreekt een "rode draad", legt een woordvoerder uit. RWS heeft veel gedaan om de veiligheid te verbeteren. Zo wordt er in de opleiding tot weginspecteur bijvoorbeeld veel aandacht aan besteed en zijn de lampen op matrixborden aangepast. "Het is altijd zoeken naar de balans tussen veiligheid en in hoeverre de maatregelen afleiden", aldus de woordvoerder.
Onoplettendheid boosdoener
Volgens haar komt de stijging van het aantal ongelukken dan ook door onoplettendheid. "Ik hoor van weginspecteurs dat mensen achter het stuur vergaderen, appen en bakken kwark eten."
"Ieder incident zorgt niet alleen voor materiële schade, maar heeft ook enorme impact op de collega's, hulpverleners en bergers ter plaatse. We nemen veiligheid uiterst serieus en kijken continu waar het werk nog veiliger kan", aldus directeur wegverkeersmanagement Robert-Jaap Voorn.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Fractieleider Lidewij de Vos van het uiterst rechtse Forum voor Democratie heeft weinig goede woorden over voor het regeerakkoord van D66, VVD en CDA. "Op vrijwel alle vlakken slaan deze partijen de verkeerde richting in", laat De Vos in een verklaring weten.
49 minuten geledenUTRECHT (ANP) - VNG-voorzitter Sharon Dijksma noemt het vrijdag gepresenteerde coalitieakkoord verantwoord, vooruitstrevend en gericht op grote doorbraken. "In het akkoord zien we duidelijke erkenning, waardering en bereidheid tot samenwerking met gemeenten. Veel van onze bouwstenen zijn terug te vinden, wat vertrouwen geeft dat we samen stappen kunnen zetten", reageert de Utrechtse burgemeester.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie is "blij en opgelucht" dat het nieuwe kabinet 512 miljoen euro per jaar wil investeren in de politie. Met het geld komt er financiële ruimte om de kwaliteit van het politiewerk te verbeteren en de organisatie "bij de tijd te brengen". "Dit draagt direct bij aan de veiligheid in ons land", zegt korpschef Janny Knol.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De verdachten in een proces over de moord op Vincent Jalink in 2016 ontkennen dat zij een opdracht hebben gegeven of ontvangen om de 38-jarige man om te brengen. Jalink werd op de avond van 27 mei van dat jaar bij zijn woning in Diemen met twaalf kogels doodgeschoten voor de ogen van zijn toen 9-jarige zoontje. Schutter Gideon G. is als enige veroordeeld. Hij kreeg in 2023 in hoger beroep 22 jaar celstraf.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet gaat geen nieuwe medische evacuatie van kinderen uit Gaza meer regelen. Het is aan het volgende kabinet om hierover een besluit te nemen, schrijven staatssecretaris Aukje de Vries (Ontwikkelingshulp, VVD) en minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) vrijdag aan de Tweede Kamer.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechter moet wetten kunnen toetsen aan de grondwet, vindt de coalitie. D66, VVD en CDA willen daarvoor artikel 120 van de grondwet aanpassen, waarin het toetsingsverbod is vastgelegd.
1 uur geledenLELYSTAD (ANP) - De provincie Flevoland en de gemeente Lelystad zijn "ontzettend blij" dat de nieuwe regeringscoalitie Lelystad Airport ook voor burgervluchten wil openstellen. "Opening van Lelystad Airport voor vakantievluchten is voor Lelystad en de regio van groot belang", stelt burgemeester Mieke Baltus. "Samen met de provincie Flevoland en Lelystad Airport hebben wij ons er altijd hard voor gemaakt en er is flink geïnvesteerd."
1 uur geleden