Vorig jaar meer fietsen gestolen, schadebedrag boven half miljard
DEN HAAG (ANP) - Nederlanders waren in 2023 vaker het slachtoffer van vermogensdelicten, zoals diefstal, vernieling of aankoopfraude. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van de tweejaarlijkse Veiligheidsmonitor over 2023. De daarbij gerapporteerde schade was 3,2 miljard euro, 13 procent meer dan in 2021.
Opvallend is onder meer dat er veel meer fietsen werden gestolen. Het ging vorig jaar om 928.000 exemplaren, 30 procent meer dan in 2021. Dat leverde ook een fors hogere schadepost op, van in totaal 698 miljoen euro. Dat is ruim 230 miljoen euro meer dan twee jaar daarvoor. Volgens het CBS was de helft van de gestolen fietsen minder dan 350 euro waard, bij een kwart was de waarde meer dan 800 euro.
Verzekeraars keerden in 2023 271 miljoen euro uit voor fietsdiefstal, bijna een verdubbeling ten opzichte van 2021. Veel mensen zijn echter niet verzekerd voor hun fiets. In 13 procent van de gevallen werd de diefstal (gedeeltelijk) vergoed, zo blijkt uit de gegevens.
In totaal werden volgens het CBS in 2023 4,7 miljoen delicten gepleegd die leidden tot financiële schade. Dat is een half miljoen meer dan in 2021. In meer dan driekwart van de gevallen ging het om diefstal van geld of spullen, de rest was vernieling. Fraude bij onlineaankopen kwam met 1,3 miljoen delicten het vaakst voor. Dat was niet vaker dan in 2021.
Meer uit Binnenland
EINDHOVEN (ANP) - Het vliegtuig met opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius is zondag rond 20.30 uur geland op het vliegveld van Eindhoven. Dat ziet een ANP-verslaggever. Het toestel vertrok rond 16.50 uur vanaf Tenerife, waar de passagiers eerder op de dag van het schip waren gehaald.
53 minuten geledenTENERIFE (ANP) - Meer dan negentig van de bijna 150 opvarenden van het door het hantavirus getroffen cruiseschip Hondius zullen tegen het einde van zondag zijn geëvacueerd vanaf de Canarische Eilanden. Dat meldt de Spaanse staatssecretaris van Volksgezondheid, Javier Padilla, in een op sociale media gedeelde video.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Een van de Fransen die aan boord was van het Nederlandse cruiseschip Hondius vertoont symptomen van het hantavirus. Dat schrijft de Franse premier Sébastien Lecornu op X. Alle vijf de Fransen die zijn gerepatrieerd vanaf Tenerife zijn in "strikte isolatie geplaatst tot nader order".
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft Spanje bedankt voor de hulp bij de repatriëring van de opvarenden van cruiseschip Hondius van rederij Oceanwide Expeditions uit Vlissingen. Een vliegtuig met onder anderen acht Nederlandse passagiers is zondag onderweg van het Spaanse eiland Tenerife naar Eindhoven.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland stuurt maandag opnieuw een vliegtuig naar Tenerife om daar een deel van de bemanning van het cruiseschip Hondius op te halen. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
4 uur geledenGRANDILLA DE ABONA (ANP) - De Nederlandse chartervlucht voor opvarenden van het cruiseschip m/v Hondius is opgestegen vanaf het vliegveld Tenerife Zuid, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Nadat het van boord halen van de opvarenden iets langer duurde dan voorzien, is tegen 16.52 uur Nederlandse tijd het toestel vertrokken richting Eindhoven. Naar verwachting zal het toestel daar na een kleine vijf uur arriveren.
4 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De veertien Spanjaarden die zich bevonden op het Nederlandse cruiseschip Hondius, dat werd getroffen door het hantavirus, zijn aangekomen in Madrid. De groep werd zondag als eerste geëvacueerd van het cruiseschip dat bij Tenerife voor anker ligt.
5 uur geleden