Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vorig jaar drukker op Nederlandse snelwegen dan jaar eerder

Vorig jaar drukker op Nederlandse snelwegen dan jaar eerder

DEN HAAG (ANP) - Het was in 2023 drukker op de Nederlandse snelwegen dan een jaar eerder. Dat meldt Rijkswaterstaat dinsdag in een rapport. Het aantal afgelegde kilometers steeg vorig jaar met 2,9 procent naar bijna 70 miljard kilometer. Ook stonden mensen langer in de file.

De belangrijkste oorzaken voor files waren spitsdrukte (77,8 procent) en ongevallen (11,4 procent). Werkzaamheden zorgden voor 5,5 procent van de files.

Nederlanders stonden vaker dan een jaar eerder in files die zijn veroorzaakt door werkzaamheden. De filezwaarte (de lengte van de file maal de duur) door onderhoud steeg van ruim 443.000 kilometerminuten in 2022 naar meer dan 834.000 vorig jaar.

De meeste files stonden op de A16 van Breda naar Rotterdam. De A27 van Gorinchem naar Breda en van Breda naar Gorinchem en de A10 tussen Amsterdam Oud-Zuid en Amsterdam Rivierenbuurt kwamen binnen in de top 10.

Meer uit Binnenland

Teleurstelling bij presentatoren BNNVARA en KRO-NCRV

HILVERSUM (ANP) - Presentatoren van de publieke omroep reageren teleurgesteld op de aankondiging dinsdag dat BNNVARA en KRO-NCRV stoppen met een paar populaire programma's.

25 minuten geleden
Maritiem Museum Rotterdam toont historisch scheepje

ROTTERDAM (ANP) - Het Maritiem Museum Rotterdam toont vanaf donderdag een historisch topstuk dat aan de basis stond van de dam in de Rotte en de stad Rotterdam. Het gaat om een zogenoemde punter, een middeleeuws scheepje, dat omstreeks 1270 werd gebruikt om de dam te bouwen.

42 minuten geleden
Congresleden VS pleiten voor herstel panelen Margraten

WASHINGTON (ANP) - Meerdere leden van het Amerikaanse Congres willen dat de regering de verdwenen panelen over zwarte militairen op de begraafplaats in het Limburgse Margraten terugplaatst. Ook vragen ze om opheldering over de kwestie, aldus de politici in een brief waar De Limburger eerder over berichtte.

46 minuten geleden
Koning feliciteert Suriname met jubileum bij opening museum

AMSTERDAM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft Suriname gefeliciteerd met vijftig jaar onafhankelijkheid van Nederland. Hij deed dat bij de officiële opening van het Suriname Museum in Amsterdam, waar hij een plaquette onthulde. Willem-Alexander feliciteerde ook het nieuwe museum. Hij prees het doorzettingsvermogen van de initiatiefnemers en het resultaat ervan "na vier jaar keihard werken".

49 minuten geleden
Vrouwenorganisaties willen nationaal plan tegen vrouwengeweld

DEN HAAG (ANP) - Vrouwenorganisaties WOMEN Inc., LINDA. en LINDA.meiden hebben een petitie voor een nationaal actieplan om geweld tegen vrouwen te stoppen aangeboden aan Tweede Kamerleden in Den Haag. De organisaties willen dat de politiek maatregelen neemt tegen dit structurele probleem, omdat vrouwen veilig moeten kunnen zijn in Nederland, schrijven ze. Ruim 33.000 mensen hebben de petitie ondertekend.

1 uur geleden
Halsema: kennis nodig van Suriname om Amsterdam te begrijpen

AMSTERDAM (ANP) - "Amsterdam kun je niet begrijpen als je geen kennis hebt van Suriname", zei burgemeester Femke Halsema bij de officiële opening van het Suriname Museum in de hoofdstad. "Onze hele binnenstad getuigt van onze koloniale geschiedenis en de slavernij waar de stad Amsterdam en vele stadsbestuurders eeuwenlang verantwoordelijk voor waren."

1 uur geleden
NOC*NSF: geld nodig om met name jongeren te laten sporten

ARNHEM (ANP) - Structurele financiële ondersteuning door het Rijk is nodig om de breedtesport in Nederland op peil te houden. Dat zei Marc van den Tweel, algemeen directeur NOC*NSF, tijdens de algemene ledenvergadering. Met name jongeren tussen de 13 en 18 jaar blijken de weg naar het sportveld steeds moeilijker te vinden.

2 uur geleden