
Vorig jaar 1,3 miljoen pechmeldingen bij ANWB, vooral over accu's
DEN HAAG (ANP) - De Wegenwacht is vorig jaar meer dan 1,3 miljoen keer uitgerukt om te ondersteunen bij pech onderweg. Gemiddeld kwam de pechhulpdienst van de ANWB 3700 keer per dag in actie. Weggebruikers schakelden de Wegenwacht vooral in voor problemen met de accu van hun wagen, maar ook lekke banden en problemen met de dynamo kwamen vaak voor.
Het aantal pechmeldingen was vorig jaar ongeveer gelijk aan dat in 2023. Wel steeg met de hoeveelheid elektrische auto's op de weg ook het aantal gemelde problemen met die auto's, met ruim een kwart. In 2023 registreerde de Wegenwacht nog 51.000 pechmeldingen van bestuurders van een elektrische auto, vorig jaar waren dat er 65.000. In de meeste gevallen ging het om een lekke band, gevolgd door problemen met de accu.
Ongeveer twee derde van de pechgevallen werd digitaal gemeld, via de website of app van de ANWB. Verder maakte vorig jaar ruim 10 procent van de ANWB-leden gebruik van de nieuwe optie 'Ik heb geen haast', waarbij de Wegenwacht binnen drie uur hulp biedt. "Dit gaf de Wegenwacht de kans om leden die wel direct hulp nodig hadden sneller te helpen, terwijl ze tegelijkertijd duurzamer konden werken door onnodige kilometers te vermijden en hulpverleningen beter te plannen", aldus de ANWB.
De drukste dag voor de Wegenwacht was vorig jaar dinsdag 9 januari, toen de pechhulpdienst in verband met het winterse weer meer dan 7700 keer werd ingeschakeld.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Jos Acket, een van de drijvende krachten achter het North Sea Jazz Festival, is maandag op 91-jarige leeftijd overleden. Dat heeft haar familie zaterdag gemeld in annonces in NRC.
7 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De zorg voor en opvang van mensen met complexe psychische problemen die overlast veroorzaken moet beter. Dat zegt Michel de Roos, plaatsvervangend chef van de politie Midden-Nederland in de Volkskrant. De Roos doet zijn oproep nadat in Nieuwegein een 11-jarig meisje werd doodgestoken. De verdachte was al jaren in beeld bij de zorg en de politie.
2 uur geledenBREDA (ANP) - De politie heeft vrijdag een vierde aanhouding verricht voor de ontvoering en mishandeling in Breda van afgelopen weekend. Het gaat om een 25-jarige man uit de Brabantse stad. De politie en het OM denken met zijn aanhouding een belangrijke stap te hebben gezet "om het conflict en verdere escalatie te stoppen".
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil verder snoeien in procedures die een snelle uitbreiding van het elektriciteitsnet in de weg kunnen staan. Nu kunnen grondeigenaren projecten tot wel anderhalf jaar ophouden door geen voorbereidend onderzoek toe te staan. Klimaatminister Sophie Hermans (VVD) heeft een voorstel om die mogelijkheid te schrappen voor advies naar de Raad van State gestuurd.
16 uur geledenVOORNE AAN ZEE (ANP) - Een 68-jarige man uit het Zuid-Hollandse Brielle is aangehouden op verdenking van ontucht met een bewoner van een woonvoorziening voor mensen met een verstandelijke beperking. Het wooncomplex is gevestigd in de gemeente Voorne aan Zee (Zuid-Holland).
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet belooft een nieuwe poging te ondernemen om een erkende imamopleiding te krijgen in Nederland, schrijft staatssecretaris Jurgen Nobel (Participatie en Integratie) in een Kamerbrief. Hij vindt het "onwenselijk" dat Nederlandse moslims nu nog voornamelijk zijn aangewezen op imams uit het buitenland. "Het is belangrijk dat mensen die hier wonen, niet afhankelijk zijn van andere landen als zij hun geloof belijden."
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Dick Schoof heeft zijn vertrouwen uitgesproken in staatssecretaris Ingrid Coenradie (Justitie en Veiligheid). Hij heeft haar vrijdag persoonlijk berichten gestuurd om dat kenbaar te maken, zegt hij bij zijn wekelijkse persconferentie. Het AD schrijft op basis van anonieme bronnen dat Geert Wilders, de leider van haar partij PVV, donderdagavond tijdens een gesprek met haar woedend was over haar voornemen om gedetineerden twee weken eerder vrij te laten om overvolle gevangenissen te ontlasten.
18 uur geleden